Paylaşmayı öğretiyoruz

STK’larımızın çalışmaları birçok Nijeryalı için örnek teşkil ediyor. İbn Ebubekir; “Türklerin burada yaptıkları yardımlarla çoğumuz paylaşmayı öğreniyoruz” derken Çiftçi Hacer Osman; “Türkler bize su kuyusu açarak yardım etti, biz de bu suyu komşu köylerle paylaşacağız” şeklinde konuştu.

24 Mayıs 2019 Cuma 15:57
Paylaşmayı öğretiyoruz

 Abuja 

Batı Afrika ülkelerinden Nijerya’da Türk sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülen insani yardımlar birçok Nijeryalı için örnek oluyor.

Ülkenin pek çok bölgesinde gıda paketi dağıtan, su kuyusu açan ve eğitim faaliyetleri düzenleyen Türk sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları ihtiyaç sahibi Nijeryalılara ulaşırken birçok Nijeryalı için de örnek teşkil ediyor.

Abu Kuhafa Cami İmamı Ebubekir ibn Ebubekir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Oruç tutan insanı doyurmak çok sevap, ancak Nijeryalıların çoğu bunu yapmıyor. Türklerin burada yaptıkları yardımlarla çoğumuz paylaşmayı öğreniyoruz” dedi.

Türklerin birkaç senedir ramazan ayında kendilerine iftar için yemek dağıttığını dile getiren Ebubekir, “Nijerya’da çok zengin insan var, su kuyusu açabilir veya halkı için yardımlar yapabilirler ancak, paylaşmayı bilmedikleri için sadece kendilerini düşünüyorlar ama Türklerin yaptığı yardımlar, buradaki insanların düşüncelerini değiştiriyor ve onları da kendi halkı için bir şeyler yapmaya zorluyor” diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 15:57

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Haziran 2019