• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Papa'nın "taşıyıcı anne" sözleri dünyanın gündeminde

Yeniakit Publisher
2024-01-09 10:16:00 -
Papa'nın "taşıyıcı anne" sözleri dünyanın gündeminde

Papa Francis küresel barış ve insan onuruna yönelik tehditleri sıraladığı yıllık konuşmasında, taşıyıcı annelik uygulamasının yasaklanması çağrısı yaptı. Papa'nın sözleri, "Hristiyanlar bile bu saçmalığın farkına vardı" yorumlarına neden oldu.

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, taşıyıcı annelik uygulamasını "aşağılık" olarak tanımladı ve küresel çapta yasaklanması çağrısında bulundu.

Papa Francis, Vatikan'a akredite büyükelçilere hitaben yaptığı konuşmada savaş, göç iklim gibi büyük krizlerin yanı sıra, taşıyıcı annelik de dahil olmak üzere barış ve insan onuruna yönelik tehditler olarak nitelediği sorunları sıraladı.

Doğmamış çocuğun yaşamının korunması ve bir ticaret nesnesine dönüştürülmemesi gerektiğini söyleyen Francis "Annenin maddi ihtiyaçlarının sömürülmesine dayanan, kadının ve çocuğun onurunun ciddi bir ihlalini temsil eden sözde taşıyıcı annelik uygulamasını aşağılık olarak görüyorum." dedi.

Çocuğun bir armağan olduğunu ve "asla ticari bir sözleşmenin temeli olmadığını" vurgulayan papa uygulamanın evrensel olarak yasaklanması çağrısında bulundu.

Papa Francis daha önce Katolik Kilisesi'nin "kiralık rahim" olarak adlandırdığı bu uygulamaya karşı olduğunu dile getirmişti. Buna karşın, Vatikan'ın doktrin ofisi, taşıyıcı anneliğe başvuran eşcinsel ebeveynlerin çocuklarını vaftiz ettirebileceklerini açıkça belirtmişti.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Kaynak: Euronews

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Toshiba

İftiracı, yalancı kocamaaaaaan bir gavur. Çoğu gitti azı kaldı. Dünya Cennet’inde oyalan dur. Son durak çok kötü bir akibet. İsa; Allah’ın oğludur demek nasıl şedid bir iftira?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23