• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Özgür Özel'den YSK provokasyonu! 'Bizzat yapacağım'

Yeniakit Publisher
2024-04-09 19:36:00 - 2024-04-09 19:58:22

Tepkilere rağmen Lütfü Savaş'ın aday gösterildiği Hatay'da, AK Pati karşısındaki yenilgisini hazmedemeyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, YSK provokasyonuna devam edeceğini söyledi. Özel, "Tam kanunsuzluk dilekçemiz hazırlanıyor. Tam kanunsuzluk başvurumuzu, Yüksek Seçim Kuruluna bizzat yapacağım." dedi.

Ramazan Bayramı'nı geçirmek için memleketi Manisa'da bulunan Özel, Çatal Mezarlığı'nda, "Manisa Tarzanı" lakaplı, İstiklal Madalyası sahibi Ahmet Bedevi ve 1979 yılında öldürülen eczacı ve siyasetçi Neşe Gülersoy ile yakınlarının kabirlerini ziyaret etti.

Mezarlıktan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, aile büyükleri ile Manisa'da iz bırakmış kişilerin kabirlerini ziyaret ettiğini söyledi.

"Başvurumuzu, Yüksek Seçim Kuruluna bizzat yapacağım"

Özel, YSK'nin CHP'nin Hatay'da seçimin yenilenmesi talebini reddetmesine ilişkin soru üzerine, "Hatay'da tek bir oyun takipçisiyiz. Tam bir kanunsuzluk hali var. Tam kanunsuzluk dilekçemiz hazırlanıyor. Tam kanunsuzluk başvurumuzu, Yüksek Seçim Kuruluna bizzat yapacağım." dedi.

Özel, şöyle devam etti:

"Aradaki farktan çok ölmüş seçmenin oy kullanması tam kanunsuzluktur. Aradaki farktan 15 kat fazla geçersiz oyların gerekçesinin yazılmamış olması tam kanunsuzluktur. Çok sayıda sandıkta görev yapmaması gereken, rütbeli personelin ve polisin sandık başkanı olması tam kanunsuzluktur. Bütün bunlarla ilgili başvurumuzu bayramı takip eden ilk günlerde bizzat ben yapacağım. Hatay seçimlerinin iptal olmak dışında bir ihtimali yoktur. Hatay seçimleri iptal olacaktır. Öngörülen tarihte yeniden yapılacaktır."
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Özgür Özel'e Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek ve CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper eşlik etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AYIP AYIP SYN ÖZEL..

ÖLÜYE BİRAZ SAYGI,NE OLMUŞ OY KULLANDIYSA MEFTAYI MEZARINDA RAHATSIZ EDİYORSUN,KANUN NEYMİŞ KUL YAZMASI DEĞİLMİ..

T.C.VATANDAŞI

AKP de YSK'ya itiraz edince “provakasyon” oluyor mu?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23