• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Örtü düşmanı zorba doçent

Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu, öğrencilerine söz konusu sözleri söylediğini doğruladı ve başörtüsü düşmanlığını “dürüstlük” olarak yorumladı.

Yeniakit Publisher
2014-12-30 08:10:00 - 2015-01-01 21:02:25
Örtü düşmanı zorba doçent

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu’nun, dersine giren başörtülü öğrencilerine yönelik, “Türbanlı öğrenciler! Sizleri istediğim zaman dersten atabilirim. Siz neden kendinizi kapatıyorsunuz ki?

Saklamayın kendinizi” şeklinde sözler sarf ederek, psikolojik baskı yaptığı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili sorularımızı cevaplayan Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu, başörtülü öğrencilerine bu sözleri söylediğini doğruladı ve başörtüsü düşmanlığını “dürüstlük” olarak yorumladı.

SİZ NEDEN KENDİNİZİ KAPATIYORSUNUZ Kİ?

Öğrencilerin gazetemize ulaşan maillerinde Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu’nun, dersine giren başörtülü öğrencilerine yönelik, “Türbanlı öğrenciler! Sizleri istediğim zaman dersten atabilirim. Sizin türbanla derse girmenizi sağlayacak bir tane kanun, yasa, hiçbir şey yok. Sadece Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla giriyorsunuz. Ben de bu talimatlara uyacak birisi değilim. Ben solcuyum, anarşistim, bunu bilin. Bu sözlerim için beni şikâyet edebilirsiniz, hiç fark etmez. Zaten soruşturmam var. Bir tane daha eklenir. Umurumda değil. Bunları da sizin için söylüyorum. Siz neden kendinizi kapatıyorsunuz ki? Saklamayın kendinizi” şeklinde sözler sarf ederek, psikolojik baskı yaptığı belirtilmişti.

FİKRİMİ SÖYLEDİM, AÇIK VE NET

Başörtülü öğrencilere yönelik söylediği sözleri doğrulayan Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu, kendisinin sadece başörtüsü ile ilgili fikirlerini söylediğini belirterek, “Onlar bunu baskı olarak algılıyorlarsa bilemem. Ben öğrencilerime istedikleri yere şikayet edebileceklerini de söyledim. Benim açımdan problem yok. Dürüstlükten yanayım ben” dedi.

Aloğlu, “Onlar beni eleştirecek, ben onları eleştireceğim ki doğru dürüst bir şey ortaya çıkarabilelim. Buna özgürlük açısından bakıyorsanız o zaman benim dersime çıplak da girebilir bir kız. O da özgürlüktür. Ben sadece o konu hakkındaki fikrimi söyledim, açık ve net yani” şeklinde konuştu.

Yeni Akit

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23