Orman yangınlarıyla mücadele komisyon toplantısı

Bilecik Valisi Bilal Şentürk başkanlığında ’’Orman yangınlarıyla mücadele’’ komisyon toplantısı gerçekleştirildi.

27 Mayıs 2019 Pazartesi 14:44
Orman yangınlarıyla mücadele komisyon toplantısı

Bilecik Valisi Bilal Şentürk başkanlığında ’’Orman yangınlarıyla mücadele’’ komisyon toplantısı gerçekleştirildi.


Vali Şentürk, 112 Acil Çağrı Merkezi Toplantı Salonunda, Bilecik’in yüzde 57’sinin ormanlarla kaplı bir alana sahip olduğunu anımsatarak, orman yangınları açısından hassas bölgelerin bulunduğunu ve önleyici hizmetlerin sunulması gerektiğinin altını çizdi. Önemli olanın bu zenginliğin kaybedilmemesi için orman yangınlarına karşı hassas olmaları gerektiğini vurgulayan Vali Şentürk, “Vatandaşlara yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmalıyız. Orman yangınlarının çoğunluğu insan kaynaklı yangınlar. Bunun başında anız yangınları geliyor. Organize şekilde çalışılması halinde anız yangınlarını önlemiş oluruz. Anızla mücadelede başarılı olursak yangınla mücadelede başarılı oluruz. Hepimiz hazırlıklı olmalıyız. Hem güvenlik kuvvetlerimiz, hem orman teşkilatımız hem de diğer kurumlarımızın hassas olması lazım. İnşallah yangınsız bir sezon geçiririz. Gelecek nesillere daha güzel bir şekilde bu ülkeyi bu toprakları bırakırız. Sağlıklı yaşamın başında, temiz ve yeşil bir doğa bulunmaktadır. Yaşadığımız çevreyi korumak, bozulmadan geleceğe aktarmak, çocuklarımıza sağlıklı bir dünya bırakmanın temel şartıdır. Bundan dolayı ormanlara gerekli önemin verilmesi hayati önem taşımaktadır” ifadelerine yer verdi.


Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın da orman yangınları ile mücadele kapsamında bölge müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar ve alınan tedbirlerle ilgili sunum yaptı.


Orman yangınları ile mücadele kapsamında alınması gereken müşterek tedbirler ile görev ve sorumlulukların karara bağlanmasıyla ilgili toplantıya, Vali Yardımcısı Akın Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant ile komisyonda yer alan daire müdürleri katıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 27 Mayıs 2019 Pazartesi 14:44

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    16 Haziran 2019