Seçim 2019 Sayfası

OPCW örgütü kimyasal saldırıyı doğruladı!

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (OPCW), geçen yıl 24 ve 25 Mart'ta Suriye'nin Latemne bölgesine yapılan saldırıda sarin ve klor gazı kullanıldığını doğruladı.

13 Haziran 2018 Çarşamba 18:48
OPCW örgütü kimyasal saldırıyı doğruladı!

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (OPCW)'nün geçen yıl 24 ve 25 Mart'ta Suriye'nin Latemne bölgesine yapılan saldırıya ilişkin raporu açıklandı.

Örgütten yapılan açıklamada, Durum Tespit Misyonunun (FFM) yayımlanan raporunda, geçen sene 24 Mart'ta Suriye'nin Latemne bölgesine yapılan saldırıda büyük olasılıkla sarin gazının kimyasal silah olarak kullanıldığının doğrulandığı vurgulandı.

Açıklamada, FFM'nin, 25 Mart 2017'de Latemne bölgesindeki hastaneye yapılan saldırıda ise muhtemelen klor gazının kimyasal silah olarak kullandığını tespit ettiği ifade edildi.

Bulgulara, yapılan araştırma, deneyler ve dinlenilen şahitlerden edinilen bilgiler sonucu ulaşıldığı kaydedilen açıklamada, net bir sonuca varmak için bilgi ve materyallerin toplanmasının, şahitlerin dinlenmesinin ve numunelerin analizinin uzun sürdüğü aktarıldı.

Raporun taraf devletlere ve Birleşmiş Millet Güvenlik Kurulu'na sunulduğu belirtildi.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba 18:48

YORUM YAZ

  • cihadcihad10 ay önce
    la tamam güzel çalışmışsınız iyi kimyasal kullanıldıda amerikanın teröristlere yol açmak için köyleri bombardımana tutmasınıda yazın sadece yazın yapan yaptığıyla kalıyo nede olsa oturmuşsunuz okey gibi taş çeviriyosunuz başka bi işle uğraşsaydınız şimdi insanlığa faydanız dokunurdu en azından orada o kadar insan çalışıyo kalkıp o mültecilere alınan paralarla yardımda bulunsanız yanlarına gitsenizya daha iyi olmazmı

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Nisan 2019