• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Onlarca Stk Suriye'ye destek için bir araya geliyor

Suriye'de, İran, Hizbullah, Esed rejimi ve Rus saldırılarında mazlumlarına ve Suriye direnişine destek amacıyla 'Suriye'ye destek mitingi ve kunut' planlandı.

Yeniakit Publisher
2016-02-28 18:20:00 -
Onlarca Stk Suriye'ye destek için bir araya geliyor

Suriye'de, İran, Hizbullah, Rusya ve Esed rejimi tarafından yapılan saldırılarda binlerce sivil mağduriyeti ve Suriye direnişine destek amacıyla 'Suriye'ye destek mitingi ve kunut' organizasyonu planlandı.

Onlarca sivil toplum kuruluşunun destek verdiği 'Suriye Destek Platformu' tarafından, "Suriye'ye Destek Mitingi ve Kunut" adıyla düzenlenecek olan mitinge, tüm duyarlı insanlar davet edildi.

27 Mart Pazar günü, İstanbul'da yapılacak olan organizasyon için, Suriye Destek Platformu tarafından yapılan açıklama:

 

Bismillahirrahmanirrahim

15 Mart 2011 günü başladığı kabul edilen Suriye Kıyamı, altıncı yılına girmek üzeredir.

Suriye ümmet için; birçok maskenin düştüğü bir sahne, asıl renklerin ortaya çıktığı bir turnusol ve Hak ile batılın gün be gün ayrıştığı bir "FURKAN" oldu.

Halkı Müslüman olan onlarca ülkenin ihanetleri yanında; bu altı yıllık dönem, yıllardır takıyye ile Müslümanları aldatan İran ve Hizbullah'ın da, gerçek davaları olan Farisi emellerinin ortaya çıktığı ve Şia için "takıyye dönemi"nin sona erdiği bir dönem olmuştur.

Silahsız gösterilerle tamamen bir halk hareketi olarak başlayan bu Kıyam; zalim Esed iktidarının acımasız katl ve tecavüzleri sonucu silahlı bir Cihad'a dönüştü. Öyle bir Cihad ki; Esed yetmedi, Hizbullah geldi. Hizbullah yetmedi, İran geldi. İran yetmedi; en son Rusya da, bu bir avuç Müslüman'ı yok etme ve İslam'ı mübarek Şam topraklarından silme savaşına bilfiil iştirak etti. Perde arkasından her türlü desteği sunan Çin ve Batı ülkelerini ve taşeron örgütleri hesaba dahi katmıyoruz.

Şam beldesi şu an, "çağın Çanakkalesi" konumundadır. Nasıl ki yıllar önce kafir birlikleri dört koldan Anadolu diyarına saldırıp, İslam'ı yok etme savaşı verirken, bu ordulara Halep'ten, Hindistan'dan, Diyar-ı Bekr'den, Bağdat'tan Müslümanlar göğüs germişlerse; bugün de bereketli Şam topraklarında küffar dört koldan İslam'ı ortadan kaldırma savaşı vermekte ve yine Bağdat'tan, Suud'dan, Türkistan'dan, Çeçenistan'dan, Antep'ten ve Anadolu topraklarından kalkıp giden nice yiğit, bu acımasız savaş karşısında bedenlerini siper etmektedirler.

Evet, çok acılar yaşadık ve yaşıyoruz. Ama bu Kıyam ile; Allah'a iman ve tevekkül ederek, O'nun yolunda mücadele etmenin bereketine de şahid olmakta ve Allahın nusretinin yakın olduğuna inanmaktayız.

Bu altı yıllık sürede Türkiye Müslümanları olarak; Suriyeli Müslümanlara kucak açmaya çalıştığımız, Suriye'de kalan mazlum ve kahramanlara gıda ve giyecek yardımı noktasında elimizden geleni yaptığımız inkar edilemez. Lakin; oradaki Müslümanların çığlığını burada hissedip yankılatacak, Suriyeliler'in ve Suriye Kıyamı'nın yanında olduğumuzu Dünya'ya gösterecek bir eylemde bulunamadığımız da bir hakikattir.

İşte bu sebeple; Suriye Kıyamı'nın altıncı yılında, Suriye'deki kahramanların iman ve tevekkülünü kuşanan bir avuç genç ile bir araya geldik. Allah bizi salih Müslümanlarla destekleyerek, SURİYE DESTEK PLATFORMU'nun oluşmasını murad etti.

Suriye Destek Platformu, 3 günde 20'nin üzerinde STK'nın desteğini aldı. Miting gününe kadar onlarca STK'yı daha bünyesine almaya hedeflemekte ve onbinlerce Müslümanı, aynı dert ve dava için bir araya toplamayı gaye edinmektedir.

Hiçbir "isim" ve "bayrağı" öne çıkarmadan, Suriye'deki yangın ile yüreği sızlayan tüm Müslümanlara yüreğimiz açıktır. Bu açıdan; bu dert ile dertlenen herkes ve her STK "özel davetli"dir.

Hazırlanacak basın açıklamasının içeriğinde herhangi bir grup propagandası yapılmadan, sadece "ortak sorun ve dert" dillendirilecektir.

Basın açıklaması dışında programda, destek sunmaları halinde birkaç hocamızın konuşması olacaktır.

Programın öncülüğünü herhangi bir STK ya da herhangi bir "isim" yapmayacaktır. Destek sunan tüm STK'lar "öncü" olacaktır.

Destek sunmanızı değil, öncü olmanızı bekliyoruz.

Platform İştirakçisi STK'lar:


SURİYE'YE DESTEK MİTİNGİ
VE 
KUNUT


Tarih: 27 Mart 2016 Pazar

Destek sunacak STK'ların irtibata geçmeleri önemle rica olunur.

Destek Sunan STK'lar 
(Katılım oldukça güncellenecektir)

1-Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği(Tüm Temsilcilikler) 
2- Sabikun-Der (Ankara)
3- İnabe-Der (Gaziantep)
4- Küresel Çağrı-Der (Malatya)
5- Ensar-Der (Kayışdağı/İstanbul)
6- Gençlik Kültür Merkezi (Fatih/İstanbul)
7- Mum-Der (İstanbul)
8- Kurtuba Gençlik Hareketi 
9- İslami Gençlik Hareketi
10- Çağrı-Der (İzmir)
11- Toplumsal İrşad Hareketi (Diyarbakır)
12- Bilâd-i ŞAM Platformu (İstanbul)
13- KurtuluşKur'an'da Platformu (İstanbul)
14- İyilik Yardımlaşma insan Hakları Derneği (İstanbul)
15- Muhacirler Birliği Platformu (İstanbul)
16- Biz Ümmetiz Ümmetin Sesi İnsani Yardım Derneği (İstanbul)
17- Ensar Kardeşlik Platformu (İstanbul)
18- Cennet-Der (İstanbul)
19- Ataşehir Örnek Nesil (İstanbul)
20- Hanımlar Araştırma ve Yardımlaşma Derneği (İstanbul)
21- Ahi-Der (Avcılar-İstanbul)
22- Hay-Der Ikyd (Fatih/İstanbul)
23- Biz Ümmetiz Platformu (نحن امة)
24- Medya Times Haber
25- Küresel Analiz Haber
26- Ümmet-i İslam Medya
27- Fukara-Der 
28- İttihad-ı İslam Hareketi (İstanbul)
29- Küresel Ajans Medya
30- Hiradakinur Haber
31- Vefa-Der (Güngören/İstanbul)
32- Yakut-Der (Yenibosna/İstanbul)
33- Gençlik ve Kardeşlik Cemiyeti (Esenyurt/İstanbul)
34- İmam Şafii Eğitim-Yrd. Derneği (Diyarbakır)
35- Fetih-Der (Bursa)
36- Suffa-Der (Gaziantep)
37- İslami Gençlik Derneği (Sarıyer/İstanbul)
38- Edirne İslam Gençliği
39- İmkan-Der

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23