Okula yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak? İl ilçe yerleştirme nakil komisyonlarına başvuru tarihi ne zaman_

Milli Eğitim Bakanlığı 4. nakil sonuçlarını da açıkladı. Nakil sonuçları meb.gov.tr üzerinden öğrenilebilecek. MEB şimdiye kadar 4 nakil dönemi yaptı. Nakil döneminde tercihte bulunan öğrencilerden 892 bin 461'i sınavsız, 122 bin 798'i sınavlı okullara olmak üzere toplam 1 milyon 15 bin 259'u istedikleri ortaöğretim kurumlarına kayıt hakkı kazandı. Peki nakil dönemlerinde hiç bir okula yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak ve nereye başvuracak? İl ilçe yerleşme ve nakil komisyonlarına nasıl ve ne zaman başvurulacak.?

08 Eylül 2018 Cumartesi 10:28
Okula yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak? İl ilçe yerleştirme nakil komisyonlarına başvuru tarihi ne zaman_

LGS yerleştirme sonuçlarının ardından MEB'in başlattığı ilk üç nakil dönemi sona erdi. LGS 3. nakil sonuçlarının bugün MEB tarafından açıklanmasıyla birlikte halen herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencileri bu kez 4. nakil başvurusu yaptı.

MEB tarafından LGS lise yerleştirme sonuçlarıyla her hangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler 06-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında lise birinci nakil başvuruları alınmıştı. İkinci nakil işlemleri 13-17 Ağustos, üçüncü nakil işlemleri ise 27-31 Ağustos tarihleri arasında alınmıştı. 3. nakil sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte MEB 4. nakil başvuruları da 3 Eylül itibariyle başlanmıştı. MEB nakil yerleştirme takvimine göre, 4. nakil sonuçları 8 Eylül Cumartesi günü açıklanacaktı. MEB 4. nakil sonuçları MEB'n internet sitesi üzerinden açıklandı.

Şimdiye kadar tercihte bulunan öğrencilerden 892 bin 461'i sınavsız, 122 bin 798'i sınavlı okullara olmak üzere toplam 1 milyon 15 bin 259'u istedikleri ortaöğretim kurumlarına kayıt hakkı kazandı.  Ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takvimi gereği sınav veya yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler, 10-14 Eylül'de il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurabilecek.   

Günün Özeti

Günün Özeti