ABD'de öğrencilerden uygunsuz fotoğraf isteyen FETÖ'cüye gözaltı

ABD'nin Florida eyaletindeki FETÖ bağlantılı bir okulda görevli olan bir ofis asistanı, "öğrencilerden uygunsuz fotoğraf istediği" gerekçesiyle gözaltına alındı.

19 Mayıs 2019 Pazar 09:52
ABD'de öğrencilerden uygunsuz fotoğraf isteyen FETÖ'cüye gözaltı

ABD'nin Florida eyaletinde yerel basındaki haberlere göre, FETÖ ile bağlantılı olduğu bilinen Orlanda Bilim Sözleşmeli Okulu adlı okulda ofis asistanı olarak görev yapan 19 yaşındaki Jaelen Alexander, "görevini, öğrencilerden kendisine uygunsuz fotoğraf göndermelerini istemek için kullandığı" gerekçesiyle çarşamba günü gözaltına alındı. 

Hazırlanan dedektif raporunda, okuldaki 3 öğrenciden kendisine uygunsuz fotoğraflarını göndermelerini isteyip bunun karşılığında da çocuklara para ve yemek gibi vaatlerde bulunmakla suçlanan Alexander'ın çocukları, istediğini yapmamaları durumunda durumunda derslerden kovmakla tehdit ettiği kaydedildi.

Raporda dikkat çeken çelişki

Yerel basının ele geçirdiği soruşturma raporunda Alexander'a yönelik soruşturmanın 29 Nisan'da başladığı, Alexander'ın bir veliden özür dilediği ve görevinden istifa ettiği belirtildi.

Buna karşılık okul yönetimi ise olayda sorumluluğunun olmadığını belirtmek için söz konusu çalışanın mart ayında işine son verildiğini savundu.

Okul Müdürü Abdulaziz Yalçın, yerel basına yaptığı açıklamada, Alexander'ın yarı zamanlı ofis asistanı olarak ağustos ayında işe alındığını ve arka plan taramalarında herhangi bir disiplin kaydına rastlanmadığını öne sürdü.

Yalçın, Alexander'ın işine mart son verildiğini ve velilerin kendisini suçlamalar hakkında perşembe günü haberdar ettiğini söyledi. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 09:52

YORUM YAZ

  • Tevbe edin, ananızın yanına dönünTevbe edin, ananızın yanına dönün1 ay önce
    Ya fettuşi, ya fettuşii. Ne zaman an vatana döneceniz, bak bu gidişle hepiniz sapıtıyonuz
  • EleştirmenEleştirmen1 ay önce
    Ee kimler kimlerle beraber idi :)
  • memur eskisimemur eskisi1 ay önce
    amerikada bile sapık yetiştirmiş fetö

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019