Öğrencilerden engellilere mavi kapak desteği

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, öğrenciler engellilere destek olmak için mavi kapak kampanyasına destek verdi.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 10:55
Öğrencilerden engellilere mavi kapak desteği

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, öğrenciler engellilere destek olmak için mavi kapak kampanyasına destek verdi.


Tevfik Emin Başarır İlkokulu eko tim öğrencileri engellilere destek olmak içintopladıkları mavi kapakları Engelliler Derneği Başkanı Havva Bacak’a teslim ettiler. Eko okul projesi kapsamında eko tim öğrencilerinintoplamış oldukları mavi kapaklarıengelliler derneğineteslim ettiklerini dile getiren Okul Müdürü Bayram Ali Dur, "Sene başından bu yanaglobal projemizle öğrencilerimize çevre bilinci aşılamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize katkı sağlayan velilerimize ve okul aile birliğimize teşekkür ederim" diye konuştu.


Biga Engelliler Derneği Başkanı Havva Bacak isemavi kapağın tanesinin 1 gram geldiğini 1 kilogramın içinde bin tane kapak bulunduğunu belirterek, " 300 kilogram kapak ile bir adet tekerlekli sandalye alınabiliyor. Şu anda bir ihtiyaç sahibi tekerlekli sandalye bekliyor. Öğrencilerimizin desteği bizleri çok mutlu etti" şeklinde konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 10:55

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019