Öğrenciler MÜBEV’i ziyaret etti

Didim Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Utku Özdoğan ve 11.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 12:46
Öğrenciler MÜBEV’i ziyaret etti

Didim Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Utku Özdoğan ve 11. sınıf öğrencileri, her yıl 18-24 Mayıs Müzeler Haftası kapsamında koruma kültürünün anlatılması ve bilincinin artırılmasına yönelik yürütülen faaliyetler kapsamında Yoran Mübadele ve Kültür Evini (MÜBEV) ziyaret etti.Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Meclis üyesi Gül Ülker, İmar ve Şehircilik Müdürü E. Öznur Gündoğdu ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Badeser Dumlupınar öğrencilere eşlik ettiler.


MÜBEV’de sergilen bir çok objeyi ilk kez gören öğrenciler, Türk-Yunan nüfus mübadelesi, Yoran mübadilleri ve Didim’in kent belleği ile restorasyon ve koruma bilinci konularında İmar ve Şehircilik Müdürü E. Öznur Gündoğdu tarafından detaylı bilgi verilerek sunum yapıldı.


Didim Anadolu lisesi öğrencileri böyle bir eseri Didim’e kazandırdığı için Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a ve teşekkür etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Mayıs 2019 Cumartesi 12:46

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Haziran 2019