Teröristbaşı Öcalan'ın çağrısı sonrası açlık grevini bitirdiler

Avukat Newroz Uysal, İmralı'da görüştükleri teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın hazırladığı bir metinde, açlık grevlerine ilişkin, ''Başta açlık grevi ve ölüm orucuna kendini yatırmış arkadaşlar olmak üzere iki avukatımın yapacağı geniş açıklamalar ışığında eyleminizin sona ermesini bekliyorum.'' dediğini kaydetti.

26 Mayıs 2019 Pazar 13:54
Teröristbaşı Öcalan'ın çağrısı sonrası açlık grevini bitirdiler

Avukatları, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile İmralı Adası'nda 22 Mayıs tarihinde yaptıkları görüşmeye ilişkin Taksim'deki bir otelde basın toplantısı düzenledi. 

Avukat Newroz Uysal, Raziye Turgut, İbrahim Bilmez ve Rezan Sarıca ile düzenlediği basın toplantısında, terör örgütü elebaşı Öcalan'ın imzasının bulunduğu metni okudu.

Uysal'ın okuduğu ve Öcalan'ın ölüm oruçlarının sona erdirilmesi çağrısını içeren söz konusu metinde, "Başta açlık grevi ve ölüm orucuna kendini yatırmış arkadaşlar olmak üzere iki avukatımın yapacağı geniş açıklamalar ışığında eyleminizin sona ermesini bekliyorum. Bana ilişkin maksadınızın hasıl olduğunu da rahatlıkla belirtip hepinize en derin sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum. Asıl bundan sonrasında da bana yeterli yoğunluk ve iradeyle eşlik etmenizi de özenle belirtiyor ve umuyorum." değerlendirmesine yer verildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 13:54

YORUM YAZ

  • MuratMurat20 gün önce
    bu alçağın isminin geçtiği haberi yapan gazeteye koyan onun kadar alçaktır.Kimin reklamını yapıyor kime şirin görünüp oy devşirme ye çalışıyorsunuz
  • cihadcihad20 gün önce
    ömür boyuda oruç tutsalar bunlar ölmez çünkü orucun ne olduğunu bilmiyolar hem zerdüşler hemde oruç tutacaklar aklınız alıyomu resimlerde domuz gibi olmuşlar maşallah kaftancıoglunun kocası yakalamasın üçünü yutar bölüsü kalır
  • MEHMETMEHMET20 gün önce
    seçim stratejiler başladı bir başlar bir biter artık

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019