• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

O ajan istanbul'da yakayı ele verdi!

Yeniakit Publisher
2017-05-09 19:56:00 -
O ajan istanbul'da yakayı ele verdi!

5 Mayıs 2017 Cuma günü İstanbul Sefaköy’de Uygur Türklerinin açmış olduğu İkrime Lokantasında, Çin Kominist Partisi Ajanı Uygur kadın, lokanta müşterilerini ve lokanta çalışanlarını fotoğraflarken personel tarafından yakalandı.

+0086 ile başlayan telefon numarasına WeChat programı ile çektiği fotoğrafları ve topladığı isim adres bilgilerini ileten Çin Ajanı nın telefonuna el konuldu, aynı zamanda ses ve gizli kamera kayıtlarına ulaşıldı. Bilindiği gibi +0086 uluslararası Çin Halk Cumhuriyeti’nin telefon kodu.

(Video ajan olarak yakalanan kişinin İslama uygun görüntüsü olmaması sebebiyle eklenmemiştir.)
 

Fotoğrafları ajanlar tarafından tespit edilen Uygur Türkleri Çin Kominist Partisi tarafından bazen direk Çin, bazen de Kazakistan ve Kırgızistan aracılığı ile sahte belge ve sahte suçlarla ‘’G-87’’ kodu konularak iadeleri talep ediliyor. Çin aynı zamanda Kazakistan ve Kırgızistan’da yaşanmış faili meçhul olayları ajanları vasıtası ile tespit ettiği kişilerin üzerine atarak sahte belgelerle terörist gösteriyor ve iadeleri istiyor. 

Yaklanan Çin ajanının çektiği fotoğraflar kontrol edilerek belgelendi. Ajanın telefonunda Sefaköy’de faliyet yürüten Kitabevi ve Zeytinburnun’da faliyet yürüten Uygur dükkanlarının resimleri çıktı. Çantasında kalem kamera bulan lokanta personeli bunun gizli kamera olduğunu belirttiler.

Ajan’ın kimliği, pasaportu ve Türkiye’den aldığı İkamet iznine el konuldu. 21.07.1968 doğumlu  ‘’Zuoergulı Yasheng’’ pasaportunu taşıyan Çin Ajanı 49 yaşında ve 21 Ocak 2014 yılında hazırlanmış ve 2024 yılına kadar geçerli pasaport taşıyor.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Asıl ismi Zorgül Yasin olan Ajan’ın pasaportu Çin Kominist Partisi tarafından siyaset veya kamufle amaçlı ‘’Zuoergulı Yasheng’’ olarak düzenlenmiş.

Şubat 2017’de Türkiye’ye giriş yapan Çin Ajanı, Türkiye’de oturmak için uzun vadeli plan yapmış ve uzun süreli resmi olarak kalmak için Türkiye göç idaresinden ikamet almış.

ÇİN AJANINA İKAMET ALMADA KİMLER YARDIM ETTİ ???

Çin Ajanının ikamet alma süresine baktığımızda Uygur Türklerinin 6 ayda alamadığı ikamet çok kısa bir süre içinde alınmış. Fettulahçı Terör Örgütü ve Çin kominist Partisi ajanlarının desteği görülmektedir. İkamet alış izninin ve Türk kefilinin kim olduğu iyice araştırılmalı ikamet izni araştırıldığında ipin ucu bizleri daha farklı birilerine ulaştıracaktır.

Dünyanın bütün ülkelerinde bilinmektedir ki hiçbir ajan tek başına çalışmamaktadır.

Lokanta personeli ve müşterileri tarafından sorgulanan Uygur Ajan yapmış olduğu Ajanlık faliyetini itiraf ederek hatasını kabul ettikten sonra söz konusu lokantaya Polis çağırılarak gelen polislere Çin Ajanı teslim edilerek, Küçükçekmece Kanarya Polis Karakoluna götürüldü.

Sorgusunda Çin konsolonsluğu ile görüşmek istediğini belirten Çin Ajanına, polisler tarafından ”Çin Konsolonsluğu ile ne için görüşmeyi talep ediyorsun’‘ denildiğinde ise talebinden vazgeçen ajan, Çin konsolonsluğunu bu işe karıştırmamak için geri adım atmıştır.

Polisler Çin Ajanına ‘’size Çin konsolonsluğu sahip çıkarmı’’ diye sorduğunda ise ÇİN AJANI suskunluğunu koruyarak Çin konsolonsluğunu korumak için geri adım atmıştır.

Remini çektiği kişilerden bir polislere Çin Ajanı için şikayetçi olmasına rağmen birkaç saat sonra Çin Ajanı serbest bırakıldı.  Polislere Çin ajanı ile polis nezaretinde sohbet etmek istediklerini belirten mağdurların bu talebi Kanarya Polis Karakolu personeli tarafından kabul edilmedi.

Lokanta personeli telefonunda yakaladığı fotoğraflarda tanıdıkları Uygur kardeşlerini lokantaya davet ederek durumu anlattı. Fotoğraflarını ÇİN AJANI’nın telefonunda gören Uygur Türkleri çekilen fotoğrafların iki ay önceye kadar dayandığını belirterek en az iki aydır ajanlık yaptığını belirlediler.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23