Nureddin Yıldız: Ortada aile kalmadıktan sonra, 7 minareli cami yapsan neye yarar!

Aile yapısının önemine dikkat çeken Nureddin Yıldız yetkililere seslenerek, "Ortada aile kavramı kalmadıktan sonra bana 7 minareli cami yapsan teselli olmam." dedi.

13 Eylül 2019 Cuma 22:42

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

"Müslümanların desteği ile bir belediyeye başkan ya da meclis üyesi olan birisi, bir parka 4 tane ağaç dikerek helal kazanç elde ettiğini, Müslümanların duasını aldığını vehmedebilir ama bu bir evhamdır." diyen Yıldız, "Senin dört yıllık belediye görevinde ben insan olarak kimliğim ne zarar gördü ne kar etti ona bakarım." ifadelerini kullandı.

'Ailesiz insan olamaz'

Aile yapısının insan hayatındaki önemine değinen Nureddin Yıldız, "7 minareli cami yapsan beni teselli edemezsin. Benim Peygamberim (SAV) Kabe'nin dibinde bile 13 sene namaz kılamadı. Bu Ümmet çöllerde de namaz kılar ama ailesiz insan olarak devam edemez. " dedi.

'Biz hikaye Ümmeti değiliz'

"Ben nefes alamadıktan sonra sen bana çok şirin bir gömlek versen ne olur? O gömlek bana ancak kefen olur. Peygamber (SAV)'ın çok değerli olduğuna dair kitap dağıtmanın ne anlamı var? Benim Peygamberim (SAV) dokuz hanımıyla nasıl mutlu ve huzurlu yaşamış? Bana bunun mantığını anlat. Kendi sağlığında 6 çocuğunu toprağa gömdüğü halde nasıl çıldırmamış? Bana bu acıya nasıl sabrettiğini anlat.

Nuh Aleyhisselam diye bir Peygamber varmış. Sana ne bana ne Peygamber varsa. Bana, evladına asırlarca sabreden bir baba olarak Nuh Aleyhisselam'ı göstersene. Ona neden iman ettiğimi anlayayım. Biz hikaye Ümmeti değil, realite Ümmetiyiz. Ailemiz gidiyor biz Kutlu Doğum Haftası yapıyoruz. Ne doğumu be? Doğumhaneye gerek kalmadı ki aile dağılıyor."

'Müslüman yaşananlara duyarsız kalamaz'

"Bizim ev Elhamdulillah çok iyi. Evet terör herkesin evini yaksaydı bugün hiç olmazdık zaten. Doğuda bir evi yakıyordu, Edirne'de bir dükkanı kundaklıyordu. Bize rastlamadığı için huzurluyduk. Şimdi vatan tehlikeye girince hepimiz boğulduk. O zaman biz nasıl bir insan toplumuz ki bana zarar gelmediyse gerisi ile ilgilenmiyoruz."

'Toprak altında hesap vereceğiz'

"Benim gelinim boşanmadı. Ben kızımı evlendirdim çok şükür mutlular. Şükret ama senin kızın 7 milyar insandan bir tanesi. Oğlun ve kızın görmedi ama belki onlar dul çocukların annesi olacak. Bir dede olarak nasıl huzurlu olacaksın? Biz sadece toprak üzerinde mi yaşıyoruz? Toprağın altına girdiğimiz de toprağın üstünde yaşananlar bize intikal etmeyecek mi? Toprağın altı bizim hesap kitap yapacağımız yer değil mi?"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma 22:42

YORUM YAZ

 • KapitalislamcılaraKapitalislamcılara3 gün önce
  Aman dur ileri gitme, çamur ayarlar, hain derler...
 • Abdullah MuratAbdullah Murat4 gün önce
  Laiklik ile cehenneme gereken raylar döşenmiştir Bu sisteme yeni eklenen veya eski oluşumların tümü bu raylarda giden lokomotif veya vagonlardır Halk ise demokrasi adı altında bu trenin kömürünü sağlar. Bu yoldan çıkmayı dilemeyenler Gerçek sancağı bayrağı Allahın hükümlerinin hakimliği kabul etmeyenler Aldanır Büyük bir zulme küfre ve bozgunculuğa alet olur Doğru bir davada birliktelik oluşturulmadıktan ve kuranda gösterilen mücadele verilmedikten sonra. Kendi yaptıkların sebebiyle başına gelenleri hainlik düşmanlık olarak ve suç olarak nitelendirir bu bataklığa batıp durursun batıla dalar pislik içinde oyalanırsın Yaptıklarında zulüm ve adaletsizlik küfür (Allahın hükümleriyle hükmetmediğin için) Lakin Allahın sınırları hükümleri var Fiiller büyük suçlar vardır dinden çıkarır Allah kafir oldun diyorsaebedi cehennemlik oldun diyorsa o iş ölesiye kaçınılması gereken bir suçtur Cinayetin hükmü ebedi cehennemlik olmak lanetlenmektir Bu katil ben müslümanım dese ne fayda Allahın hükmü değişecek değildir Hristiyan ve yahudileri dost edinen onlardandır hükmünü vermiştir Böyle dostu olan müslüman ben yaptık dostluk ve kardeşlik içinde yaşıyorum dese ne fayda Anlamazsın Ahirette yaptıkların toz duman edilir. Bu kadar gayri müslim (hristiyan ve yahudi) cennete gidebileceğini sanıyor dünya aldanması işte böyledir Haram başkadır büyük günahlar suçlar başkadır. Domuz yemek haramdır açlık anında günaha meyletmeden yenebilir. Ama küfür buna bulaşmamak için ölümü yeğlemen ölümüne mücadele vermen veya hicret etmen gerektir.
 • kalelikaleli4 gün önce
  iyi de efendi sizler ne güne durmaktasınız artık sizlere de güven kalmadı ki bir şeyler yapın diyelim.biri çıkıyor terörist oluyor diğeri iktidara verip veriştiriyor.aday da olmuyorlar.bunların derdi ne acaba.neden bir Hacı Bayram veli gibi ÖNDERLER OLAMIYOR. ZATEN OLAMAZ DA bari onları yolundan giden insanımızı irşad edenler yok.suçu şuna buna yüklemek yetersizlik değil mi. sevgili peygamberimizin yaşantısı ile kıyas yapmanız da hatalı olmuştur.
 • birolbirol4 gün önce
  Aile yapımız; feminist ve eşcinselkadın derneklerinin oyuncağı olmuş durumda. yıkıldık bittik biz.
 • ceddim!izindeyiz...ceddim!izindeyiz...4 gün önce
  ''Haydi kadınlar işyerine'',''güçlü kadın'',''kendi ayaklarının üstünde durabilen kadın'',''çalışan kadına şu kadar pozitif ayrımcılık'' söylemleriyle GELENEKSEL AİLE yapısını bozan iktidar sorumludur.
 • Ökkeş Ökkeş 4 gün önce
  Aileyi darmadağın ettiler. Bu Ak Partinin ve Reisin huzuru mahsere gidecek en büyükvebal ve günahı.
 • mikiforovmikiforov4 gün önce
  aile kurumu yıkıldıktan sonra ortada vatan kalmayacak siyonist gelip savaşmadan teslim alacak yegane amaç bu . münafıklar bu konunun üstüne çok düşüyorlar aile bitince islamın askeri olan savaşçı Türk toplumu tarihe gömülecek hedefleri bu
 • ErdiErdi4 gün önce
  Ak partiden bir ak partili olarak sırf İstanbul sözleşmesi yüzünden utanıyorum.keşke oyumu akp yede vermeseydim.çok ayıp ettin ve reis...
 • Milli GörüşMilli Görüş4 gün önce
  İşte Milli Görüş'ün AKP'yi silme gerekçesi Ailedir. Haberde geçenlerdir. Defalarca AKP uyarılması rağmen bir avuç Feminist teslim olmuştur. Aslında uyarılmaya ne gerek vardı? Ancak Nurettin bey şimdiye kadar neden susmuştur? Milli Görüş Referandumdan itibaren AKP'ye karşı harekete geçmişken neden 2 yıldır açıklama yapmamıştır? Şimdiye çoktan AKP'den ümmet kurtulurdu. Genel Seçimde AKP iktidara gelemezdi. MHP desteği ile AKP yine iktidara geldi. Halbuki AKP ümmet için CHP'den daha zararlı idi. Aileyi mahvetmişti. CHP'nin yapamayacağınıAKP yaptı.
 • Siyasi Kavun Siyasi Kavun 4 gün önce
  Devlet İslam olmadıkça düzen bundan iyi olamaz. İstediğini yaz çiz hocam. Ahlak iyice uçuruma itilmiş durumda. Önüne geçen yok. Diyanet camilerse noel baba gibi sevgi dostluk kardeşlik dağıtıyor. Sanki her sey halloldu bir sevgimiz kaldı.
 • Ke-mal Ke-mal 4 gün önce
  Hocam seni bir dinlese hükümet.ne güzel günler görürüz.kiymetini bilen yok !
 • peki,peki,4 gün önce
  Tamam 8' e çıkardık minare sayısını o zaman, in artık çatıdan aşşaa..
 • Abdullah MuratAbdullah Murat4 gün önce
  Çok eşlilik benim şerefim olan dininim bir parçsıdır Allahın kuranda özellikle helal kıldığı bir konudur Senin gibiler ile bizim gibileri ayırmak için bir imtihan konusudur. Başörtüsü kadar önemlidir Allahın hükümleri arasında bir tercih yapma imkanı yoktur Hepsi müslümanın kaleleridir. uçkurcu olanlar genelev açan fuhşu serbest kılanlardır Sapık olanlar içkiyi serbest kılanlar helal yapanlardır sen kardeşim değilsin. Allahın resulü yanında olsa müşrikler tarafından zulme uğrayabilirsin ülken vatanında olmayabilir Memeleketinden hicrette edebilirsin Adalet Allahın hükümleridir Bütün suç Allahın ayetleri dünyalığa satmış onlar yerine küfür yasalarını batılı getirmiş olanlarındır Allahın ayetleri senden senin anandan vatandan daha büyüktür Gerçek hainler bunlardır Bunlar kafirlerdir ve kafirin şerefi namusu kalmamıştır ebedi cehennemlik olmuşlardır Allahın hükümlerini istemeyen o hükümlere teslim olmuş müslüman ile değildir Kutsal olan ve Allahın helali olan gerçek özgürlük konusuna ve şerefime düşkünlüğümü onurumu uşkur düşkünü olarak nitelendirmenden dolayı seni uyarıyorum
 • Kadı KarakuşKadı Karakuş4 gün önce
  Addullah Murat kardeş, senin islami evlilikten anladığın sadece 4 kadın almak mı.İslamcı geçinenler de en başta uçkurunu ve midesini düşünüyor. Memleket allak bullak olmuş baş ayak belli değil 7 milyon suriyeli, gasp, hırsızlık, cinayetler, adli kontrol,işsizlik, terör, zamlar... herifin umurunda değil.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat4 gün önce
  tc de isviçre medeni kanunuyla kurulan aile Alllahın şekillendirdiği aile midir? Resmi nikah geçerli ise imam nikahı niye kıyılmakta Allahın evliliğinde Kadın erkek eşit midir. Allah 16 yaşında evliliği haram mı kıldı? Allahın helal kıldığı 2. .3. 4. eş ve böyle evlilik aile değil mi? Resmi nikahta fasit sayarken niye mahkeme boşanması küfürle hükmettikleri halde geçerli sayılmakta? Zaten aile çoktan yıkılmış Allahın hükümlerini getirmekte Müslümanların Allahın kadına ve erkeğe biçtiği fıtrata göre ve onun hükümlerince sağlanmış bir adalet sistemine boyun eğmesi gerekiyor. Şeytanı büsbütün reddedin acıtınca değil. Allahın hükmüyle hükmetmeyenler kafirlerdir zalimlerdir fasıklardır (Allaha alenen isyan etmiş yüzçevirmişler) Tabiyet yasaklanmıştır. Küfre boyun eğilmez. Allahın hükümlerini istemeyen o hükümlere teslim olmuş anlamındaki müslüman bile değildir.
 • HorasanHorasan4 gün önce
  Hoca sen söyler sen dinlersin. Ahir zaman.. her şey herkes bozulacak. Senin konuşmandan da rahatsız olurlar .
 • Ahmet Y.Ahmet Y.4 gün önce
  Sn Nurettin Yıldız'ı bir makalesinden dolayı, sertçe eleştirmiştim. Ancak bu sözlerinin altına İMZA atarım. Duyarlı bir müslüman, imanlı bir müslüman, sanane, banane DİYEMEZ/DEMEMELİ. "Bana dokunmayan yılan, bin yaşasın" DİYEMEZ/DEMEMELİ. Eğer diyorsa, imanını sorgulamalı.
 • sena sena 4 gün önce
  Üslup bozuk. ''sanane banane Peygamberlerden'' ''Kutlu doğum haftası yapıyoruz. Ne doğumu be'' Edeb Yaaa Huuuu!!!!!!
 • HasanHasan4 gün önce
  Ağzına sağlık pek muhterem hocam

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Eylul 2019