Hangi cemaat 24 Haziran'da hangi partiye oy verecek? Menzil Nurcular YeniAsya İsmailağa Süleymancılar İskender Paşa Erenköy Hayrat Vakfı

Türkiye 24 Haziran seçimlerine kilitlenmişken, sivil toplum örgütleri, dernek, vakıf ve cemaatler seçimde hangi partiye oy vereceklerini açıklıyor. Menzil cemaatin ardından Nurcuların Yeniasya grubu da tercihini açıkladı. Peki Hangi cemaat hangi partiye oy verecek Menzil Nurcular Yeniasya Hayrat Vakfı İsmailağa Süleymancılar 24 Haziran'da kime oy verecek

23 Haziran 2018 Cumartesi 16:48
Hangi cemaat 24 Haziran'da hangi partiye oy verecek? Menzil Nurcular YeniAsya İsmailağa Süleymancılar İskender Paşa Erenköy Hayrat Vakfı

Türkiye 24 Haziran seçimlerine kilitlenmişken, sivil toplum örgütleri, dernek, vakıf ve cemaatler seçimde hangi partiye oy vereceklerini açıklıyor. Menzil cemaatin ardından Nurcuların Yeniasya grubu da tercihini açıkladı. Hangi cemaat hangi partiye oy verecek Menzil Nurcular Yeniasya İsmailağa Süleymancılar 24 Haziran'da kime oy verecek

MENZİL CEMAATİ AK PARTİ DEDİ

Adıyaman başta olmak üzere Semerkand Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Menzil Cemaati, seçimlere uzun bir zaman kala AK Parti’ye oy vereceklerini ilan etti. 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri öncesi Menzil Cemaati'nden destek açıklaması geldi. Menzil Cemaati'ne yakın Semerkand Vakfı, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Beşir Derneği ve Genç-Kon tarafından gazetelere verilen ilanda, seçimlerde Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verileceği duyuruldu. İlanda ‘’24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı yürütmenin çalışmalarına güç verecek çoğunlukta bir meclis yapısını ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi duyururuz’’ denildi.   

NAZIM KIBRISİ'NİN OĞLU DA ERDOĞAN DEDİ

Seçimler yaklaşırken Erdoğan’a önemli bir destek de Şeyh Nazım Kıbrısi’nin oğlu Nakşibendi Şeyhi Mehmed Adil Efendi’den geldi. Mehmet Efendi 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceklerini söyledi.

                                     

İSKENDER PAŞA CUMHUR İTTİFAKI DEDİ

Mahmud Esad Coşan’ın Avustralya'da şüpheli bir TIR kazasında vefat etmesi akabinde Nureddin Coşan’ın liderliğini üstlendiği İskender Paşa Cemaati’nin tavrının bütün olarak ‘Cumhur İttifakı’ndan yana oldu. İskenderpaşa Cemaati'nin lideri ​Muharrem Nureddin Coşan imzasıyla referandumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği desteğin devam edeceğini vurgulayarak benzer bir  metinle açıklama yaptı.

Muharrem Nureddin Coşan'ın konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle;

"-Küreselleşme rüzgarı özgürlük, adalet ve hukukun üzerindeki tozlu, kireçlenmiş, kaskatı, adeta perçinlenmiş cürûfu söküp, altındaki cevheri göstermeye başladığı için EVET!

-Hariçten ısmarlama dikilmiş, dikte edilmiş, doğal hareket etmemizi engelleyen kıyafetlere artık sığamadığımız için KAHRAMAN Maraş'ta dokunmuş kıyafete EVET!

- Ağacımıza aşılanmış GDO'lu doktrinler, toprağımıza zerk edilmiş suni kimyasal terkipler daha fazla meyvemizin tadını kaçırmasın, özümüzdeki lezzeti geri kazanalım diye EVET!

-Yozlaşmış, yıpranmış ve bîçâre toplum mühendisleriyle gerçek huzurun formül ve şifrelerini insaniyet adına paylaşalım diye EVET!

-NASA'ya sonsuzluğun keşfinin uzayın dip köşelerinde değil, gönüllerimizin engin deryasında olduğunu haykırmak için EVET!

ama,

Cümle alem bilsin ki, Nizam Al - Mülk, İmam Gazali, Hoca Ahmed Yesevi,  Mevlana, Hacı Bektaş, Yunus Emre, Hacı Bayram, Hoca Akşemseddin gibi en ulvi, en insani, en milli ve manevi şahsiyetlerin özü ve temsilcisiyiz Biz. Üvey değiliz, Hasan Sabbah hiç değiliz. Onunla anılmak, kıyaslanmak, o taifeye mahsus muameleye maruz kalmak istemeyiz."

ERENKÖY CEMAATİ DE AK PARTİ DİYECEK

Altınoluk Dergisi etrafında toplanan Erenköy Cemaati'ne bağlı Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı da seçimlere ilişkin tutumunu açıkladı. 24 Haziran seçimlerine yönelik bir açıklama yaptı. Vakıftan yapılan açıklamada özetle şu açıklama yapılmıştı:

‘’Liderliğini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği yönetim, başkanlık sisteminin de devreye girmesiyle güçlenerek yoluna devam etmelidir. Zira bu kadro bugüne kadar:

Vatanın birlik ve bütünlüğünü hakkıyla savunmuş,

Dışa bağımlılığa dur deyip milli ve yerli sanayiye hız vermiş,

Dinine, vatanına, milletine ve tarihine sadık bir nesil yetiştirmenin derdine düşmüş,

Ümmetin mazlumlarının yanında olmuş,

İnsan hak ve hürriyetlerini her alanda genişletmiş,

Kudüs başta olmak üzere ümmetin değerlerini korumaya çalışmış,

Ve haklı olarak ümmetin umudu olmuştur.

Bu umudun devamı için tek yürek halinde bu yürüyüşün yanında olmayı bir borç biliyor, ümmetin ve insanlığın maslahatı için gece gündüz çalışan bu kadroya karşı teşekkür ve dua halinde olduğumuzu kamuoyuna saygıyla arzediyoruz.’’

NUR TALEBELERİ YENİASYA GRUBU HARİÇ  ‘‘ERDOĞAN’’ DİYOR

Türkiye’nin en fazla kola ayrılan cemaatlerinden Nur Cemaatleri’nin tavırları ise net olarak bilinmiyor. Yeni Asya grubunun seçimlerde Millet ittifakı’nın içinde yer alan DP’ye ve dolayısıyla CHP’ye oy vereceğini açıklarken, Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinin ise Cumhurbaşkanı Receğ Tayyip Erdoğan’a oy vermesi bekleniyor.

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebesi Hüsnü Bayramoğlu, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine dair açıklama yaptı. Bayramoğlu, yaptığı uzunca açıklamadaki ‘‘İşte, bir kısmına kısaca temas etmeye çalıştığım bu sebepler muvacehesinde, Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin talebeleri olarak bizler, tıpkı Üstadımız gibi, vatan, millet, Kur’ân, İslâmiyet ve insaniyet namına, Recep Tayyip Erdoğan'ı ve beraberindekileri muhafazayı ve arkasında olduğumuzu bildirmeyi ve onları bu hizmetlerinde desteklemeyi bir vazife biliyoruz’’ bölümüyle oyunun Erdoğan’a olacağını açıklamıştı.

HAYRAT VAKFI CUMHUR İTTİFAKI DEDİ

Bediüzzaman Said-i Nursi'nin yolundan giden Risale-i Nur cemaatinin kollarından birisi olan Hayrat Vakfı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Hayrat Vakfı, 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlerde Cumhur İttifakını destekleyeceklerini ifade etti.

İSMAİL AĞA CEMAATİ ERDOĞAN DEDİ

 İsmail Ağa Cemaati 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

SÜLEYMAN EFENDİ CEMAATİ DE ERDOĞAN'A OY VERECEK

Hayatını İslam'a ve Müslümanlara adayan ve bu doğrultuda ömrü boyunca büyük çileler çeken Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin talebeleri 24 Haziran seçimleri için kararını verdi. Bu kapsamda gazetemizde de bir bildiri yayınlayan Av. Turan Kıratlı 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyio Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı. 

Attığı mesajda hükümetin yaptığı çalışmalara dikkat çeken Ali Ramazan Dinç Hocaefendi birlikteliğe ve Hakk’ın tarafı olmaya sevenlerini davet etti.

YENİNDER KARARINI VERDİ

Yeni Nizam Yeni İnsan Derneği (YENİNDER), 24 Haziran seçimlerinde cumhur ittifakını destekleyeceklerini açıkladı.

Sultan Baba İlim ve Hizmet Vakfı, yayınladığı yayınladığı bir video ile 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'yi desteklediklerini açıkladı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Haziran 2018 Cumartesi 16:48

YORUM YAZ

 • MsçMsç2 ay önce
  Abiler şu tarikat cemaat ayrımını yapın siz yapmassanız kim yapacak tarikat başka şey cemaat başka şey.
 • bir dostbir dost8 ay önce
  süleymancılar iyi partiye verdi yalnız
 • TurgutTurgut9 ay önce
  ONU BUNU BİLMEM DE, ŞU HAYRATÇILAR 20 YIL SONRA ÜLKENİN BAŞINA BELA OLMAZLARSA İYİ.. FETONUN YERİNİ HIZLI BİR ŞEKİLDE DOLDURUYORLAR..
 • haziranhaziran9 ay önce
  S.ni vaadettiler desem
 • haziranhaziran9 ay önce
  Çok biliyosunuz ben süleymancıyım hiçte sizin iddia ettiğiniz gibi değil ...
 • yokyok9 ay önce
  Sen kimsin neye göre bukadar kesin konuşuyor sun nezaman cemaat belgeyle bildiri yapti
 • yokyok9 ay önce
  Suleymanlilar iyi partiye verecek diyen beyin sizler kimsiniz neye göre bilip bilmeden kafanıza göre kesin olarak bunları soluyorsunuz belgesi varmış nezaman cemaat oy icin belge yayınladı aptal aptal konusmayin
 • ALSZALSZ9 ay önce
  Süleymancılar kesinlikle ak partiye oy vermezler.kesin talimat geldi.İYİPARTİYE VERİN DİYE .Tabii içlerinde istisnalar var .Ama emir .MERAL AKŞENER.
 • osmanlıosmanlı9 ay önce
  süleymancılar iyi partiye çalışıyor belgeli ispatlı samsun bafrada .15 temmuzda sokağa bile çıkmayın diyenler bunlar.
 • Şahin çakırŞahin çakır9 ay önce
  Süleymancılar iyi parti için cemaat üyeleri ne mesaj atıyor tarafları son gün belli oldu meral bunlara neler vaat etti acaba
 • horasan erenlerihorasan erenleri9 ay önce
  süleymancılar hiç zaman akpartiye oy vermediler. hiç bir zamanda oy veremezler verdirmezler bu seçimlerde bölge bölge ayrılmış oy hesaplarına göre bazı yerlerde iyi parti bazı yerlerde chp ye oy verecekler ama tabanda buna uymayan bir azınlık kitle var.. onlarında sayısı kıymetsiz... yalnız bu seçimlerde tabanda çok olmasada bir tepki var.
 • Muhlis KoyuncuıMuhlis Koyuncuı9 ay önce
  Türkiye nin en büyük Nakşibendi Cemaatlerindenbirisi olan Norşin Vakfı Org sitesi (Şeyh Alameddin Kocaman) sevdalıları https://www.nursinvakfi.org/guncel-detay.aspx?id=1038 adresinde yaptıkları açıklamada "Allah’ın huzurundadiz çökene, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) huzurunda el bağlayana, elleriyle bu Devlet-i Aliye’yi geçmiş selefleri gibi imar edene, her daim hakkı haykıran Zat-ı Muhtereme, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendi’ye her selim akıl ve vicdanlı gönül gibi bizimde gönlümüzün ve aklımızın pusulası meyletmekte.Allah her daim muhafaza etsin. Nurşin Vakfı " diyerek Cumhurbaşkanmız Sayın Recep Tayyip Erdogan beyefendiyi ve Ak Partiyi desteklediklerini açıklamışlardır.Bilginize. Saygılarımla.Not: Bu cemaatin Diyarbakır, Bitlis, Muş, Van,Agrı ve yöresinde yüzbinlerce dogulu müridi mevcuttur.
 • KaracaKaraca9 ay önce
  suleymanci cemaati cumhurbaskaninameral aksener milletvekilinemhp ye kullanmislar.
 • mehmet deginmehmet degin9 ay önce
  Süleymancıların bursa temsilcileri fetönün temsilcisi iyi parti ye oy verilecek diye baskı yapıyor
 • LütfiLütfi9 ay önce
  NURLU SÜLEYMANIN destekçilerinin çoğu,sülemancılar bölgemde geçen seçimde hep chp ye çalıştılar.teşviklerden yararlanırlar bildiklerini okurlar.
 • MesutMesut9 ay önce
 • AbdülfurkanAbdülfurkan9 ay önce
  (Editörden: Mesajınız alınmıştır. teşekkür ederiz)
 • milletin hizmetkarımilletin hizmetkarı9 ay önce
  yeni asya dediğiniz grup kesin ve kattien nurculardan olamaz. dinimiz islam ile alakalı cemaatler, müslüman ve islam düşmanı parti veya partilere yada oluşumlardan yana tavır alıyorsa öncelikle bunun sorgunlanması gerekir.
 • mevlütmevlüt9 ay önce
  yeni asyacıları gavur münafık feto ve şeytan avanesi yönetiyor....bu kesin...risaleler parçalanmayı anlatıyor demek ki...okumaya değmez....miş
 • abdulcabbarabdulcabbar9 ay önce
  YENİ ASYA DEDİİNİZ GURUBUN RİSALE İ NUR İLE ALAKASI AYNEN FETTOŞÎLERİN ALAKASI GİBİDİR...YANİ RİSALE İ NURU KENDİ MAKSATLARI İÇİN KULLANMAKTIR..BUNUN CEZASINI DA ALLAH CC ONLARA VERECEKTİR...KÜFRÜN EZELİÎ DÜŞMANI OLAN BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİNİN MESLEĞİNE İHANET EDENLER O İHANETİN ZECR TOKADINI YEMEDEN DÜNYADAN GÖÇMEZ...AYNEN FETTOŞÎLERİN GÜRDÜĞÜ GİBİ..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019