• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Numan Kurtulmuş karne dağıttı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Çok şükür Türkiye öğretim bakımından belli bir seviyeye gelmiştir. Üniversitelerimiz, liselerimiz ve ilköğretim kurumlarımız artık Türkiye'de belli bir seviyenin üzerindedir" dedi.

Yeniakit Publisher
2016-01-22 15:27:08 -
Numan Kurtulmuş karne dağıttı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Çok şükür Türkiye öğretim bakımından belli bir seviyeye gelmiştir. Üniversitelerimiz, liselerimiz ve ilköğretim kurumlarımız artık Türkiye'de belli bir seviyenin üzerindedir" dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'ya gelen Kurtulmuş, Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi'nde karne dağıtım törenine katıldı. 

Bütün öğrencilere başarı dileyen Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Öğretimi kitaptan öğrenirsiniz. Öğrenim hayatınızda size rehberlik gösterecek olan öğretmenleriniz var. Bilginin bizatihi kendisini onlardan öğreneceksiniz. Ama dünyada bu bilgiye ulaşabilenler var, ulaşamayanlar var. Bilgi çağındayız ama bugün maalesef çok temel bilgilere dahi ulaşamayan, hatta temel okuma yazma yetenekleri bile olmayan milyonlarca insanın olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Çok şükür Türkiye öğretim bakımından belli bir seviyeye gelmiştir. Üniversitelerimiz, liselerimiz ve ilköğretim kurumlarımız artık Türkiye'de belli bir seviyenin üzerindedir. Nitelik olarak çok ciddi bir gelişme olmuştur."

'Her türlü altyapıyı sağlamaya gayret ediyoruz'

Ancak bunun yetmeyeceğini vurgulayan Kurtulmuş, "Türkiye'nin daha ileriye gidebilmesi için öğretim alanımızdaki bütün eksikleri tamamlayacak her türlü hamleyi, her türlü çalışmaları yapıyoruz. Öğrenmenizi kolaylaştıracak başta FATİH Projesi olmak üzere size destek verecek, sizin bilim dünyasıyla, bilgi dünyasıyla daha içli dışlı olmanızı sağlayacak her türlü altyapıyı sağlamayı gayret ediyoruz. Ancak mesele sadece öğrenimden ibaret değildir. Bir de eğitim kısmı vardır. Eğitim kısmı kitapların dışında size bazı şeyler öğretmektir. Davranışlardır ve adabımuaşerettir" ifadesini kullandı.

'Zenginle fakir arasındaki uçurum açıldı'

Dünyadaki savaşların, işgallerin, çatışmaların en fazla olduğu bir dönemden geçildiğini, zenginle fakir arasındaki uçurumun açıldığını vurgulayan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir tarafta 40 bin dolarlar seviyesinde milli geliri olan ülkeler, bir tarafta 100 milyonlarca insanın yarım bardak temiz su bulamadığı Afrika ve Asya. Bir tarafta tıka basa doyduğu için obeziteyi nasıl önleriz diye bakan insanla, bir tarafta bir haftada yarım dilim ekmeği zor bulan dünyanın fukara insanları, açlıktan ölen insanlar. Dünyada demek ki bir şey eksik. Bilgi eksik değil. Dünyada bilgi var. Dünyada eksik olan başka bir şey var. Eskiler ne derdi? 'İlim irfan sahibi bir insan'. İlim bilgidir, çok şükür bu bilgi var. Ama asıl olan bu dünyada eksik olan şey irfan kısmıdır. Dolayısıyla biz sadece ilim değil, ilim ve irfan sahibi nesiller yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Kendisini bilen, kainatı bilen, bütün bilimsel gelişmeleri takip eden ama kendisiyle barışık, yaradılanlarla barışık ve Yaratıcı ile barışık nesiller yetiştirmek zorundayız.

En iyi matematiği siz bileceksiniz. En iyi feni, fiziği ve kimyayı siz bileceksiniz. Sanatı, edebiyatı siz bileceksiniz. Dünyaya ilişkin ne varsa siz bileceksiniz ama sizin akranlarınızın bilmediği başka bir şeyi de bileceksiniz. Allah'ı bileceksiniz. Allah'ın yarattıklarını bileceksiniz ve kendinizi bileceksiniz. Bunu kendi hayatınıza geçirdiğiniz taktirde Allah'ın izniyle sizin önünüzü kesecek kimse yoktur. Bu milletin önünü hiç kimsenin kesmesi mümkün değildir. Sizlerden ilim ve irfan sahibi olmanızı bekliyoruz."

Kurtulmuş, öğrencilere ödüllerini verdi

Kurtulmuş, konuşmasının ardından dönem birincileri, ikinci ve üçüncüleri olan öğrencilere ödüllerini verdi.

Daha sonra 9-C sınıfına geçen Kurtulmuş, öğrencilerin karne, takdir ve teşekkür belgelerini dağıttı.

Kurtulmuş, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.

Öte yandan Numan Kurtulmuş, Ünye El Ele Derneği üyeleri ve yöneticileriyle de bir araya geldi.Kaynak: AA

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23