Norveç'li hristiyan yobazdan 'İslam' provakasyonu!

Norveç'te İslam'ın yasaklanmasını isteyen aşırı sağcı "Norveç'in İslamlaşmasını Durdurun (Stop Islamisation of Norway-SION)" grubunun yöneticisi Anna Braten, kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i yere atarak Müslümanlara hakaretler yağdırdı.

16 Haziran 2019 Pazar 08:01
Norveç'li hristiyan yobazdan 'İslam' provakasyonu!

Norveç'in başkenti Oslo'ya 45 kilometre uzaklıktaki Müslümanların yoğun yaşadığı Drammen kasabasında bir gösteri yapan aşırı sağcı grup SION, Norveç'te İslam'ın yasaklanmasını istedi. Grubun yöneticisi Anna Braten burada yaptığı konuşmada Norveç'te İslam'ın yeri olmadığını ve Kur'an-ı Kerimlerin toptan yok edilmesi gerektiğini savundu.

Kur'an-ı Kerim'i yere attı

Daha sonra yırtmak için eline Kur'an-ı Kerim'i alan Braten'e polis müdahale etti. AA'nın haberine göre; polis müdahalesinden sonra Kur'an-ı Kerim'i yere atan Braten, Müslümanlara hakaret yağdırdı.

Norveç haber ajansı NTB'ye açıklamada bulunan Oslo Emniyet Müdürlüğünden Inge Lansrud, Kur'an-ı Kerim'e yönelik provokasyon başladıktan sonra gösteriye izin vermediklerini belirtti.

Norveçli aktivist ve Müslümanlardan oluşan 30 kişilik grup da İslam karşıtı eyleme sert tepki göstererek karşı gösteri yaptı.

Geçen ay da Danimarka'da aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) hareketi lideri Rasmus Paludan'ın Müslümanların yoğun yaşadığı semtte Kur'an-ı Kerim'i yakıp Müslümanlara küfür etmesi büyük tepki çekmişti. İki hafta öncede Finlandiya'da aşırı sağcı Önce Finlandiya İnsanı Partisi (Suomen Kansa Ensin) Başkanı Marco de Wit, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yönelik çalışmalarında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere atarak büyük bir provokasyon yapmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 08:01

YORUM YAZ

 • lkjhlkjh1 ay önce
  kim kuranı yakmaya yırtmaya yere atmaya yeltenirse allah celle celaluhu hakkıyla yapanları ye hidayet versin meleklerin peygamberlerin hürmetinemüslüman olmaları için yada allah hakkıyla işini en iyi bilendir şüphesiz yerle yerle yeksan etsin kuranı yırtanlara inşallah amin
 • özkanözkan1 ay önce
  almanyanin kafasini koparirsan hepsi cözülür biter!
 • özkanözkan1 ay önce
  görüyonuz sistemleri nasil calisiyo, bu b.ku yiyen almanyadir!!!
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Bir de şunu söyleyeyim burada norveçli hrıtiyan yobazdan bahsediyorsunuz ama afganiztandaki ilahiyat öğrencisi ferhunde hanımın tarikatçı yobazların hunharca katletmesinden bahsetmemiştiniz.Bu haberler tek taraflı olmamalı Kur'an dışı din öğretilerine islam diyenler her türlü yobazlığı yapmaktadır.Bunları ise görmezden gelmek doğru bir şey değildir.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Bakın bununla ilgili bir ayet var. Bir yerde insanlar yanınızda Allah ve Kur'an hakkında kötü sözler sarfediyorsa oradan uzaklaşın sonra eğer bu konuşmalar biterse tekrar orada o insanların arasına katılabilirsiniz olarak özetlenebilecek bir ayet var. O yere atılan Kur'an değil mushaftır ve biz mushafa tapmayız. Onlar müslümanları tahrik etmek için bunu yaptıkları açık.Biz sakin olmamız lazım. Yani bizde karşılığında incili yere atacak değiliz. Allah Kur'anı Mushaf olarak indirmemiştir. O mushaf Resul Muhammed tarafından sonradan vahiy katiplerine yazdırılmıştır.Yani yazdırılan mushafın bir kutsallığı yoktur. Kutsal olan sadece Allah tır.Ona bile Allah ayetinde kendisi hakkında bir toplulukta kötü sözler sarfediliyorsa oradan uzaklaşın demektedir .
 • RecaiRecai1 ay önce
  Bu kadının ölümüde aynı olacak .
 • iskenderiskender1 ay önce
  Osmanlıda ! kuranı kerimi islâm ülkesi dışına çikarmak bu olaylardan sebeb yasaklanmıştı. Şimdi kendi karsına,oğluna,kızına laf edemeyen beyinsizler elin gavuruna müslüman olsun diye kuranı kerim hediye ediyor,ağlanacak halimiz var.O kâfir mutlaka Allahın ve kuranın gazabına uğrayacak birde olaya sebeb olan manyak .

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019