Nihat Hatipoğlu, 'Erkekte uzun saç haram mı?' sorusuna cevap verdi

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu'nun sahur programını izlemeye gelen bir seyircinin, 'Erkekte uzun saç haram mı hocam?' sorusuna cevap verdi.

18 Mayıs 2018 Cuma 12:53
Nihat Hatipoğlu, 'Erkekte uzun saç haram mı?' sorusuna cevap verdi

Sultanahmet Meydanı'nda canlı yayınlanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun sahur programına, uzun saçlı Musa ile annesi damgasını vurdu.

"GÜNAH İŞLEMİŞ OLUR MUYUZ?"

Başakşehir'den geldiğini açıklayan Şerife isimli seyirci, "Çok sevdiğim için oğlumun saçını uzattım. Peygamber Efendimiz'in saçları uzun olduğu için uzattık. Bu yüzden günah işlemiş olur muyuz? Oğlum kararı bize bıraktı, ama kendisi de uzun saçı seviyor" diye sordu.

"SEN YİNE DE SAÇLARINI TOPARLAT"

Nihat Hatipoğlu, "Gençlerimizi seviyoruz. Peygamber Efendimiz'in saçı uzundu, ama bu uzunluk kulak memesini pek geçmemiştir. Hiç bu kadar uzun olmamıştı. Musa yeterince saçını uzattı, hevesini aldı. İyi bir berberde tıraş ol artık. Musa saçını uzatmanda dini açıdan bir sorun yok, ama sen yine de saçlarını biraz toparlat" dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 12:53

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Ocak 2019