“CHP’li Baba” durumundan gazeteci Nevşin Mengü’den ‘sığır’lık

Şehit yakınına yönelik ‘Köy kasabası’ hakaretini savunan “CHP’li Baba” durumundan Gazeteci Nevşin Mengü, sosyal medyada yaptığı paylaşım ile Gazeteci Yakup Köse’ye ‘sığır’ dedi.

25 Nisan 2019 Perşembe 15:04
“CHP’li Baba” durumundan gazeteci Nevşin Mengü’den ‘sığır’lık

 Serkan Çelik   yeniakit.com.tr 

Azgın azınlık 31 Mart yerel seçimlerinden sonra gemi iyice azıya aldı. Bazı illerde seçim kazanmış olmanın şarhoşluğu ile saldırganlığını iyice arttıran azgın azınlığın sözcüleri, sanatçı Orhan Gencebay’dan, terör işbirlikçilerine tepki gösteren şehit yakınlarına kadar “yerli ve milli olan” kim varsa saldırmaya devam ediyorlar.  Nevşin Mengü, Şehit Yakınlarına “Köy kabadayısı” hakaretini savurmakla yetinmedi, Gazeteci Yazar Yakup Köse’ye de 'sığır' dedi. Yakup Köse’nin avukatı Hamza Uçan, müvekkiline hakaret eden Nevşin Mengü adlı şahsa dava açacaklarını açıkladı.

“CHP’li Baba”dan gazeteci Nevşin’e dava açılacak

Son vakitlerde iyice artan saldırı zincirlerinden birine de Gazeteci Yazar Yakup Köse hedef oldu.

Yakup Köse, CHP zihniyetinin fanatik, marjinal isimlerinden Nevşin Mengü’nün hakaretlerine uğradı.

Kifayetsiz muhteris, “CHP’li Baba” durumundan gazeteci Nevşin Mengü, Yakup Köse’ye “Şimdi bu organizma komik olduğunu çok fena laf oturttuğunu falan sanıyor. sığır olduğu için yazdığı şeyin ezikliğinin de farkına varamıyor!” diyerek saldırınca, Yakup Köse’nin avukatından “dava açacağız” açıklaması geldi.

Yakup Köse köylü’nün aşağılanmasına tepki göstermişti

Nevşin Mengü’nün Gazeteci-Yazar Yakup Köse’ye “hayvan” saldırısında bulunmasının sebebi, Yakup Köse’nin “Köylü”nün aşağılanmasına tepki göstermesiydi.”

Nevşin Mengü’nün “şehit yakını köylülere” bu ifadelerde hakaret etmesi üzerine, Yakup Köse sosyal medya hesabından şu ifadelerin yer aldığı bir paylaşımda bulunmuştu:

“MİLLETİN EFENDİSİ KÖYLÜYE” ‘Köy kabadayıs’ı diyerek yaptığın sınıfsal aşağılama sosyal demokratlığın neresine sığar!”

İsmail Saymaz, Nevşin Mengü’nün avukatlığına savununca

Yakup Köse’nin tepkisi,  “Köylü şehit yakınlarına” hakaret eden Nevşin Mengü’yeydi ama cevap jakoben laikçi kesimin bir başka “ağır top”u  İsmail Saymaz’dan gelmişti. “Ağır top” İsmail Saymaz, Nevşin Mengü’ye yazılan mesaja karşılık verince, Yakup Köse şöyle bir paylaşımda bulunmuştu:

Dün Şahin Mengü’yü aradık, telefona İsmail Saymaz çıktı. Gözlerinden öpüyorum İsmail!!)

Yakup Köse’nin bu ince göndermesi karşısında Nevşin Mengü’nün verdiği “sığır” tepkisi, Laikçi Jakoben zihniyetin seviyesini gösteren sayısız örnek arasındaki yerini almış oldu.

Şehit yakınlarına “hayvan” saldırısında bulunan zihniyetten Rüstem Batum, Yerli ve Milli sanatçı Orhan Gencebay’ın, “Gittim geldim, şu an çok iyiyim. Üç stent takıldı, anjiyo oldum, bu stentler takılmasa, anjiyo olmasam kalp spazmı geçirebilirmişim.” Şeklindeki paylaşımına karşılık, “Eskiden olsa, insanlar üzülürdü ama kusura bakma artık kimsenin şeyinde değil!” ahlaksız paylaşımında bulunmuştu..

Bu paylaşım üzerine, Orhan Gencebay’ın sevenlerinden “Bu tam bir şerefsizlik, sen Orhan Gençebay’ın kesip tuvalete attığı tırnak olamazsın!” tepkileri gelmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 15:04

YORUM YAZ

 • Tugba Tugba 23 gün önce
  Neresinden tutsan elinde kalan haberin en gereksiz yerinden tutacağım; yazım kuralları, incelenmeyen metin gibi küçük ayrintilar...
 • 24 gün önce
 • Faruk Faruk 24 gün önce
  Terörüsleri savunan cenazesine katılanlar onların avukatlıgını yapanlardan ne beklelinr körle ystsan şaşı kalkar bular dan ne vatana ne millete hayır gelmez bunlar vatan hainidir
 • Şıhmehmet OzdemirŞıhmehmet Ozdemir24 gün önce
  Bu bayan gazeteci kimliğini kullanarak herkesi küçük görmesi hayret bu bayanı gündeme gelmek için herşeyi yapar seviyesine düşmeyin benden abi tavsiyesi
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer24 gün önce
  Kemalist..kesim..seviyeyi..iyice..düşürüp..şirret..de...ve..edepsizlik..de..sınır..tanımıyorlar..
 • Recep Recep 24 gün önce
  Bir bayanı aradığımda telefona ismail çıktı demek terbiyesizliktir. Hakareti doğru okumak lazım.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019