• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Netanyahu, Gazze planını açıkladı: İsrail, Gazze’yi ilhak ediyor

Yeniakit Publisher
2023-12-05 15:17:00 -
Netanyahu, Gazze planını açıkladı: İsrail, Gazze’yi ilhak ediyor

Netanyahu: "Savaş sonrası Gazze'de hiçbir Filistin otoritesi olmayacak"

 

KUDÜS (AA) - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze'ye düzenlenen saldırılardan sonra burada Filistin otoritesi istemediklerini söyledi.

İsrail devlet televizyonu KAN'ın haberine göre Netanyahu, İsrail'in Gazze'deki saldırıları sonrası planlarına ilişkin ABD tarafına bilgi verdi.

Filistin otoritesinin Gazze yönetiminden muaf tutulmasını planlayan Netanyahu, liderliğini yaptığı Likud Partisi üyelerine bu haftaki toplantıda, "savaş sonrası Filistin yönetiminin Gazze'de herhangi bir kontrolüne karşı olduğunu" kaydetti.

ABD yönetimine Gazze'ye yönelik saldırıların ardından burada Filistin otoritesinin olmayacağı mesajını ileten Netanyahu, "Savaş sonrası Gazze'de yeniden bir Filistin otoritesi olmayacak, hatta hiçbir Filistin otoritesi olmayacak." ifadesini kullandı.

ABD yönetimi ise İsrail'in saldırılarını sürdürdüğü Gazze'nin geleceği için burada yönetimin kimde olacağı konusunda karışık sinyaller veriyor.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, dünkü açıklamasında, İsrail'in saldırıları sona erdiğinde mevcut "Filistin Yönetimi'nin" Gazze'yi yönetecek güvenilirliğe sahip olmadığını savunarak, "Gazze'de yönetim nasıl olursa olsun, Filistin halkının isteklerine yanıt vermelidir ve şu anda Filistin Yönetimi bu güvenilirliğe sahip değil." ifadesini kullanmıştı.

İsrail Başbakanı Netanyahu daha önce de Gazze'de işgal sona erdiğinde "Filistin yönetiminin Gazze'ye dönmesine izin vermeyi planlamadığı" şeklinde açıklamalar yapmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SIYONIST BARBARLAR ILKESIZ VICDANSIZ SAHTEKARDIR ..ABD -INGILTERE -ALMANYA-FRANSA SIYONISTTIR-SAHTEKARDIR, VATAN HIRSIZIDIR.... BU KEZ BOGAZLARINDA KALACAK RUZGAR EKEN FIRTINA BICER...GAZZE FILISTINLILERINDIR OYLE KALACAK IR

............

456

sen kimsinde alçak bir ülkenin siyasi askeri bir devlet yapısı otoritesini yıkıyorsun namertalçak sanıyormusun dünya sana kalacak firavuna kaldımıki sana kalsın dünyaya sahip olan dünyaya ebedi hiç bitmeyecek sonsuzkezmi hakimolacakasla allahtan başka evvelden ebede hiçkimse hakim galip değildir alçak bunu anlamadızmı asırlardır atalarınızın firavunluk kurbanları olarak aynen suçları tekrarlayarak tarihi tekerrür ediyorsuz şimdi anlıyormusuz babil asur mezopotamya medeniyetlerinin neden sizleresoykırımlar yaptıklarını çünkü atalarınızında tarihte süper güç medeniyetlerin arkasına girerek onları bir aparat gibi kullanarak yine dünyyayı ele geçiri hakim olmak istiyorlardı
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23