• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ne utanma var ne de sıkılma... Tabipler Birliği değil Yalancılar Birliği

Yeniakit Publisher
2022-01-30 15:27:00 -
Ne utanma var ne de sıkılma... Tabipler Birliği değil Yalancılar Birliği

Salgın sürecinde kuru muhalefet ve yaygaradan başka birşey üretmeyen ve Türkiye'nin salgınla mücadelesini baltalamak için her türlü rezilliğe başvuran Türk Tabipler Birliği'nin son skandalı "Bunlarda ne utanma kaldı ne de sıkılma" dedirtti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Sağlık Bakanlığı'na itibar suikasti düzenlemeye kalkan Türk Tabipler Birliği, açık açık yalan söyleyerek halka korku ve panik aşılamaya çalıştı.

 yeniakit.com.tr 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada artan vaka sayılarının vatandaşları korkutmaması gerektiğini belirterek, "Endişe etmeyiniz, hastalık eski günlerindeki gücünde değil" diye konuştu.

Vatandaşların telaşa kapılmaması gerektiğini söyleyen Bakan Koca, "En kötü günler geride kaldı" dedi.

Bakan Koca'nın bu açıklamaları vatandaşların yüreğine su serperken salgın sürecinde kuru laftan başka birşey üretmeyen ve yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC'ı itibarsızlaştırmaya çalışan Türk Tabipler Birliği'nden (TTB) skandal bir açıklama geldi.

Millete korku ve panik aşılamaya çalışan TTB, şu günlerin "pandemide en yüksek ölümlerin görüldüğü dönem" olduğunu iddia etti.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Öte yandan şu sıralar Türkiye'de koronavirüs kaynaklı günlük ölümler 170-180 bantlarında seyretmekte. Bu rakam geçtiğimiz yıl 394'e kadar yükselmiş ve uzun süre 300 küsür civarında kalmıştı.

Bugün ölümler geçen yıla kıyasla neredeyse yarı yarıya azalmışken TTB'nin yaptığı son açıklama "Bunlarda ne utanma kaldı ne de sıkılma" dedirtti.

Şu anki süreci "en yüksek ölümlerin görüldüğü dönem" olarak servis eden Türk Tabipler Birliği bununla da yetinmeyerek Sağlık Bakanlığı'nın halkın canını hiçe saydığı yalanını ortaya attı ve şu ifadeleri kullandı:

"2. yılını geride bıraktığımız pandemide en yüksek vaka ve ölümlerin görüldüğü, yeni pikin ortasında Sağlık Bakanı "endişelenmeye mahal yok" dedi. Hiç bir önlem almayan, salgını kendi haline bırakan Sağlık Bakanlığının halk sağlığını önemsemeyen politikaları nedeniyle ölüyoruz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

satanistsavar

doktorlar kandırma uzmanıdır..

Neron11

Savaş öldürür diyerek terörle mücadelemizi hedef alan bu yapıya hükümet neden bir şey yapamıyor çok merak ediyorum, artık meslek odalarına kayıt olmak ve aidat ödemek zorunlu olmaktan çıkartılmalı, hükümetin bu tavrı bunları git gide daha çok azdırıyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23