• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Ne mutlu Türküm" diye haykırmıştı! Terör yandaşları Fransız kadının peşine düştü

Fransa'da terör örgütü PKK yandaşlarının Türkiye karşıtı eyleminde "PKK teröristtir. Ne mutlu Türküm diyene" diye bağırarak tek başına tepki gösteren Morgane isimli Fransız kadın yayınladığı yeni mesajında "PKK terör örgütü yandaşları bana zarar vermek niyetiyle beni arıyor" dedi.

2019-11-19 18:35:00 - 2019-11-19 18:36:04

Fransa bölücü terör örgütü PKK yandaşlarının Türkiye karşıtı gösterisinde "PKK teröristtir. Ne mutlu Türküm diyene" diye bağırarak tüm Türkiye'nin sevgisini kazanan Morgane isimli Fransız kadın yeni bir mesaj yayınladı. PKK yandaşlarının kendisine zarar vermek için aradığını belirten Fransız kadın, "Şehsen beni korkutmuyorlar ama ailem tedirgin" dedi.

"Ailem için korkuyorum"

Anne ve babasının Fransız olduğunu, ailesinde hiç Türk bulunmadığını belirten, "Ama kendimi, Türkiye'ye yakın hissediyorum, muhteşem bir ülke. Onur, saygı, cömertlik, tolerans kelimelerinin anlamını bilen bir ülke. Dolayısıyla PKK'nın kurbanlarına saygısızlık edilmesini kabul edemezdim. Özür dileyerek karşınıza yüzümü kapatarak çıkıyorum. Çünkü PKK terör örgütü yandaşları bana zarar vermek niyetiyle beni arıyor. Şahsen beni korkutmuyorlar ama ailem tedirgin. Sizlere destek mesajlarınız için teşekkür ediyorum. Saygılar, yaşasın Türkiye!" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Fransa'nın Toulouse kentinde, Morgane isimli Fransız kadın, terör örgütü yandaşlarının yanına yaklaşarak "PKK teröristir" deyip daha sonra "Ne mutlu Türküm diyene" diye bağırmıştı. Kadını kurtarmaya çalışan iki kişi, terör örgütü yandaşları tarafından darp edilmişti. Olaylar sonrasında Fransız polisi yine şaşırtmamış ve terör yandaşlarına müdahalede bulunmamıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hasan

Bu Fransız kadını tebrik ediyorum. Bizim nane mollaların Türklükten kaçındıkları bir zamanda bu sözü Pkk lılara karşı söyleyerek içe ve dışa karşı güzel davranış göstermiştir. NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE.
 • Yanıtla

Nur

Faransa pkk ya dizmi çöktü kendi catandaşını korumaktan acizmi yoksa korkuyormu teröristlerden yuuuuh olsun
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23