NATO'dan yeni 'Afrin' açıklaması!

NATO, Suriye topraklarından doğan füze tehditleri de dahil olmak üzere Türkiye'nin güvenliğini desteklediğini belirtti ve Erdoğan'ın 'Çağırdığımız halde neden Suriye'de yoksunuz?' sorusuna cevap olarak Suriye'de olmamalarının nedenini kendilerine herhangi bir çağrı yapılmamasına bağladı.

12 Mart 2018 Pazartesi 22:29
NATO'dan yeni 'Afrin' açıklaması!

Bir NATO yetkilisi, "NATO, Türkiye'nin güvenliğini destekliyor. Örneğin; Türkiye'nin hava savunma sistemini Suriye tarafından gelen füze tehditlerine karşı güçlendiriyoruz" dedi.

"TÜRKİYE İLE DÜZENLİ OLARAK ZEYTİN DALI KONUSUNDA KONUŞUYORUZ"

Yetkiliye göre Suriye'deki durum, tüm NATO ülkeleri için büyük bir endişe kaynağı durumunda. NATO üyesi Türkiye'nin bu durumun normalleştirilmesinde ön safta bulunduğunu söyleyen yetkili, "Ankara, Zeytin Dalı Harekatı hakkında NATO'yu bilgilendirdi ve bunun devam etmesini bekliyoruz. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Erdoğan da dahil Türk liderliğiyle düzenli olarak görüşüyor" ifadelerini kullandı.

'SURİYE'DE YOKUZ ANCAK…'

Öte yandan NATO'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Çağırdığımız halde neden Suriye'de yoksunuz?' sorusuna yönelik de cevap geldi. NATO'nun Suriye'de varlık göstermediğini ve bu yönde bir çağrı yapılmadığını kaydeden yetkili, ancak NATO'nun keşif uçuşlarıyla ve Irak ordusunu hazırlayarak uluslararası koalisyonu DEAŞ'a karşı desteklediğini savundu.

Haber Tarihi: 12 Mart 2018 Pazartesi 22:29

YORUM YAZ

 • vatandasvatandas9 ay önce
  Ey nato hala de as diyorsun suriye de de as kalmadı teror örgütü pyd ve onun destekçisi abd var biz onlarla savaşıyoruz sizi davulla zurnayla mi cagiracagiz işini ze gelmiyor çünkü siz kafir biz musluman iz
 • yazıYORUMyazıYORUM9 ay önce
  Birsi yalan söylüyor ama kim? Bana göre gavur olan yalan söylüyor, çünkü müslüman yalan söylemez!
 • AlpAlp9 ay önce
  TÜRKİYE BASTIRDIKÇA ONLAR HİZAYA GELECEKLER. BAŞKA TÜRLÜ ÇIKIŞ YOK.
 • Hak yolHak yol9 ay önce
  Natoyuda ırak ordusunuda bırakın reis natoyu çağırmak hata çünkü küfür tek millettir,bize dost değil
 • ÖmerÖmer9 ay önce
  İyili yoklar ajanlıktan başka bişi yapmazlardı. Elimizi ayamıza dolaşırlardı
 • UnutmahaUnutmaha9 ay önce
  Hey yav Rum heykavurdan ne dost olur ne bostdöner ler yeni bir darbe yapalarTürkiye kulağına bir kupetakmasılazım uyanın artık yahuuuuu uyan uyan uyan
 • UnutmahaUnutmaha9 ay önce
  Hey yav Rum heykavurdan ne dost olur ne bostdöner ler yeni bir darbe yapalarTürkiye kulağına bir kupetakmasılazım uyanın artık yahuuuuu uyan uyan uyan
 • Yunus 16Yunus 169 ay önce
  Başkomutan, NATO Libya da ne yaptı? Libya yı parçaladı, Kaddafi yi katletti.? Bence yanlış çağrı yaptınız? İngiliz in, Fransız ın, Alman ın.. gelmemesi bizim lehimize Adamları uyarmayın, çağırmayın.
 • nn9 ay önce
  ZEYTİN DALI YLA KONUŞMAYIN DÜŞMANLIKTA ETMEYİNGUTAYA NEDEN GİKINIZ ÇIKMIYORMAYAN MART GİBİ MAZLUM LARA GÖZÜNÜZ GÖRMÜYOR

Günün Karikatürü

12 Aralık 2018