NATO'dan Türkiye'ye müdahale planı! 'Kırmızı' ülke destek verecekti

2010 yılında yapılan NATO tatbikatında Türkiye haritası kullanılarak, “iç savaş ve dışarıdan müdahale” senaryosunun konuşulduğu ortaya çıktı.

21 Mart 2019 Perşembe 07:21
NATO'dan Türkiye'ye müdahale planı! 'Kırmızı' ülke destek verecekti

Tatbikat skandallarıyla tepki toplayan NATO’da, yaklaşık 9 yıl önce düzenlenen bir uluslararası tatbikatta adeta Türkiye’ye müdahale provası yapıldığı ortaya çıktı. FETÖ’cü subayların NATO karargâhlarında aktif olarak görev aldığı 2010’ların başında düzenlenmiş tatbikatın senaryosu, ‘iç karışıklık yaşayan bir ülkeye NATO müdahalesi’ olarak kurgulandı.

2025 yılında iç ayaklanma çıkıyordu

Senaryo kapsamında coğrafi, kültürel ve nüfus yapısı Türkiye’ye birebir benzer ‘kırmızı ülke’ üretildi. Bu ülke haritada, Türkiye haritası ters çevrilmiş, doğu-batı yer değiştirmiş ve sıkıştırılmış şekilde resmedilerek Afrika kıtası ortasına yerleştirildi. Senaryoya göre bu ülkede 2025 yılında iç ayaklanma çıkıyordu.

 

Askerler ‘uyumlu’ olmalı

‘Kırmızı’ ülkede çıkan iç karışıklığın etnik ayrımcılıkla da desteklenerek halkın birbirine girdiği bu senaryoda, NATO’nun bu ülkeye müdahalesinin provası yapıldı. Tatbikatta kırmızı ülkeye müdahalenin şartları olarak ‘ülkenin silahlı kuvvetlerinin NATO müdahalesine karşı çıkmamaları’, ‘ülkedeki karışıklığı sonlandırmak üzere NATO birliklerini davet etmeleri’ ve ‘NATO askerlerine yardımcı olmaları’ öngörüldü. Tatbikatta kırmızı ülke silahlı kuvvetleri komuta kademesinin NATO’nun tüm birimleriyle uyumlu olarak çalışması için yapılması gerekenlerin yanısıra NATO’ya karşı halka önderlik edebilecek kişilerin itibarsızlaştırılması ve etkisiz hale getirilmesinin provaları yapıldı.

FETÖ sızmaya hız veriyor

Senaryoya göre, NATO operasyonunun başarılı olması için kırmızı ülkenin komşularının da kesinlikle müdahale etmemeleri, müdahale etmeleri durumunda halkın NATO’ya ve yabancı ülke askerlerine karşı ayaklanabileceği öngörülüyordu. O gün bu tatbikat sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Tatbikata, TSK’dan askerler de görevli olarak katıldılar. O sırada NATO görevindeki subaylar arasında sonradan FETÖ üyesi olduğu anlaşılacak isimler bulunuyordu. FETÖ iltisakı olmayan bazı personel tatbikatta kullanılan bu haritaya itiraz etse de başarılı olamadı. FETÖ üyeleri, NATO’da prova ettikleri bu senaryoyu Türkiye’de uygulamak için sonraki yıllarda peşpeşe eylemlere girişti. FETÖ, bu tarihten sonra, 2020’lerde TSK’da komuta kademesini tamamen ele geçirme hedefiyle orduda pervasızca kadrolaştı. Kumpas davalarıyla boşaltılan kadrolara örgüt üyelerini yerleştirdi. Eş zamanlı olarak Türkiye’de iç karışıklık çıkarmak için de kolları sıvadı. MİT krizi, Oslo süreci, Gezi olayları, 17-25 Aralık operasyonu, hendek terörü ve nihayetinde 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirdiler.

(Yeni Şafak)

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mart 2019 Perşembe 07:21

YORUM YAZ

 • Rabia Zafer Rabia Zafer 2 ay önce
  Bu Sefer Planınız Tutmadı. Sizin Çocuklar Kaybetti. Hiç Şüphesiz ki. Şerefsizler.
 • ......2 ay önce
  Aslında öyle bir dış müdahale olsa da içimizdeki ve dışarıdan gelen ne kadar gavur, hain, PKK'lı, HDP'li, CHP'li, FETÖ'cü, DEAŞ'lı varsa hepsini bir güzel temizlesek ne iyi olur amma.
 • MahoMaho2 ay önce
  Ülkemize 6-7 milyon yabancı girişine izin verilirse elin gavuru elbet bunu ve bunun olası sonuçlarını bize karşı kullanmak ister. Bizimkilerse ayakta uyuyup dünyaya insanlık dersi vermeye kalkıyor.
 • Mesut SarpMesut Sarp2 ay önce
  şimdi mi akıllandık, 2010 da hangi parti ülkemizde iktidardı?
 • uyan tcuyan tc2 ay önce
  orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.
 • Osmanlıkadını Osmanlıkadını 2 ay önce
  Abdullah, fetönün uşağı mısın, koklayanı mısın, nesin bilmem ama buralar seni aşar! Senin gibi tipi tipler önce düşüncelerini, sonra kendini, şimdi gördüğümüz gibi vatanı satar! Sen ve senin gibiler, düşman kapıya dayansa kımalarına gerek kalmaz, anahtarı verecek cibilliyettesiniz! Yazıklar olsun sizlerle aynı havayı solumaktan iğreniyorım!!!
 • mehmetmehmet2 ay önce
  Bu ülke Türkiye'den başkası değil. Nato yahudinin emrinde. Nato'dan zarardan başka ne gördük biz? Bir an önce çıkalım. 1950 de bizi Korede kullandılar. Bizim Korede ne işimiz vardı? Zararın neresinden dönülse kardır. Bir an önce çıkalım bu yahudi kuruluşundan.
 • YorumcuYorumcu2 ay önce
  Sol bunu da görmez.Istanbul mitingine her semtten gidicez valla hedef 4 milyon
 • YorumYorum2 ay önce
  Yok yok yine de BEKA SORUNU yok
 • AkifAkif2 ay önce
  Kulların bir hesabı vardır. Amma hiç şaşmayan bir hesap varsa o da Allah' ın hesabıdır.Zalimlerin hesabı er yada geç birgün ayaklarına dolaşır öylece tavanlara bakıp dururlar... Batının medeniyeti, sistemi menfaat üzerine kurulmuştur. Birbirine olan menfaatleri bitince bir birilerine düşmeleri yakındır...
 • ihsanihsan2 ay önce
  fetö kahpesi bu hainliklari yapmış şimdi düzeltilsin natoaki adamlrımız ne yapıyor uyumasınlar
 • turkturk2 ay önce
  NETICEDE GIRECEK BRILERI ULKEYE AMA BIZ HAZIRIZ. TURKLERI TANIMAYANLAR O DELILIGI YAPACAK BIRAKIN YAPSINLAR. ONCE ICIMIZDEKILERI HAKLAR SONRA DISARDAKILERI TEMIZLERIZKORKUUN ECELE FAYDASI YOKTUR EN AZINDAN ICIMIZDEKILERI PISLIKLERI TRAVESTILERI TOPLARI GAYLARI O..PULARI TEMIZLEMIS OLURUZ. SONRASIN ABAKALIM NE OLACAK.
 • Çakır EfeÇakır Efe2 ay önce
  FETÖ nün asker kılığına girmiş hainleri..Namussuz , şerefsiz, hain, deyy*s, o….. ç….u, p…..nkler.CIA-MOSSAD’ın tasmalı kancık itleri.. Bunlardan her türlü ihanet beklenir.
 • ilhanilhan2 ay önce
  birşey olmaz,bu millet bin yıldır savaşıyor.devletler yıktık.devletler kurduk.sadece biraz farklı olur bu sefer.eğer bir savaş çıkarsa din cemaat bilmem ne diye diye bu ülkeyi bu hale getirenlerdende hesap sorar bu millet bundan şüpheniz olmasın.tarihe bakın iyi okuyun anlarsınız.
 • mehmet soylumehmet soylu2 ay önce
  abdullah bu niki kullanmasan, abdulfetoş sana yakışır
 • HamzaHamza2 ay önce
  Abdullah , sen önce bir yazıyı dikkatle oku , bak ne yazıyor'' Senaryo kapsamında coğrafi, kültürel ve nüfus yapısı Türkiye’ye birebir benzer ‘kırmızı ülke’ üretildi. Bu ülke haritada, Türkiye haritası ters çevrilmiş, doğu-batı yer değiştirmiş ve sıkıştırılmış şekilde resmedilerek Afrika kıtası ortasına yerleştirildi.''Sen ya okudugunu anlamıyorsunya daFetö nün ihanetini gizlemek icin konuyu saptırmaya calışıyorsun.
 • Erman Erman 2 ay önce
  İyi ki fetö var
 • MikailMikail2 ay önce
  Bibakbakalım afrikada sınırları öyle birharita varmı.
 • Mikail okuroğlu Mikail okuroğlu 2 ay önce
  Apollarr sende haçlılar dansın fotonun çocuklarından yalan söyleyen e ALLAH ahavale ediyorum,
 • SalihSalih2 ay önce
  Abdullah kardeş bak benim endişem ülkem için Abd 15 temuzda müdahale etti başaramadı. Hatta muhalefetten bir çok kişi Erdoğan olmasaydı bu gün Türkiye ,Suriye gibi olurdu dedi biz toplum olarak balık hafızalıyız yakın geçmişi bile unutuyoruz.Erdoğanbu gün zalimlere meydan okuyor..her tarafımız düşman kaynıyor. Onun içinak parti
 • AbdullahAbdullah2 ay önce
  Afrikadaki ülke ne zamandan beri Türkiye oldu? Seçim için bu kadar da yalan haber olmaz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019