• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

NASA'dan uzaylı cesedi açıklaması

Yeniakit Publisher
2023-09-15 00:49:00 -
NASA'dan uzaylı cesedi açıklaması

Meksika parlamentosunda sergilenen ve bir uzaylıya ait olduğu iddia edilen mumya görüntüleriyle ilgili sorulara ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) Başkanı Bill Nelson, cevap verdi.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı ( Nasa ), ABD'nin başkenti Washington DC'de düzenlediği panel ile daha önce Tanımlanamayan Uçan Nesne olarak bilinen Tanımlanamayan Hava Fenomeni'ne dair yeni bir rapor açıkladı. Panelde konuşan NASA Başkanı Bill Nelson, Meksika parlamentosunda sergilenen ve bir uzaylıya ait olduğu öne sürülen mumya görüntüleriyle ilgili soruya "Sizler gibi sosyal medyadan izledim ve elimizde görüntüler dışında herhangi bir veri yok" yanıtını verdi.

"Gizemli bir gök cismi yok"

Tanımlanamayan Hava Fenomeni'ne dair raporda, NASA'nın uzay keşifleriyle ilgili tamamen şeffaf olduğu ve yalnızca bilimsel verilere dayanan bilgilere paylaşacağı belirtilirken, şu ana kadar bilimsel olarak açıklanabilmiş herhangi "gizemli bir gök cismi" olmadığı açıklandı.

"Başka bir yaşam formuna inanıyorum"

Nelson yaptığı açılış konuşmasında, "Geçmişte ve günümüzde yaşam belirtileri arıyoruz ve her şeyin ne şekilde var olduğunu araştırmak ve sormak DNA'mızda var" dedi. Nelson panelde yaptığı ayrı bir açıklamada ise, "Henüz ne kadar büyük olduğunu bile kavrayamadığımız evrende başka bir yaşam formu olduğuna inanıyor muyum diye bana sorarsanız, kişisel cevabım 'evet' olacaktır. Ancak bilim adamlarımızla bunun matematiksel ihtimalini konuştuğumuzda, milyarlarca yıl galaksi ve milyarlarca yıldız hesapları arasında kayboluyoruz" ifadelerinde bulundu.

"Görüntü dışında başka bir şey yok"

Bir basın mensubunun geçtiğimiz günlerde Meksika hükümetinin yayınladığı ve bir uzaylıya ait olduğu iddia edilen mumya görüntüleriyle alakalı sorduğu soruya cevap veren Nelson, "Bugün burada varsayımları ve komploları, bilimden ayırmak için buradayız ve bunu bilimsel verilerle yapabiliriz. Söz konusu videoyu ben de sizler gibi sosyal medyadan izledim ve elimizde görüntüler dışında herhangi bir veri yok" dedi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Nelson ayrıca, NASA'nın, uzay ajansının konuyla ilgili çalışmalarını denetleyecek ve UAP'ler konusunda federal kurumlar arasında bir iletişim aracı olarak hizmet verecek bir UAP Araştırma Direktörü işe alacağını duyurdu.

"Yapay zekadan yararlanmaya çalışıyoruz"

Fox ise yaptığı açıklamada, UAP araştırmalarını "gezegenimizin en büyük gizemlerinden biri" olarak tanımlarken, bu zamana kadar ki yapılan araştırmalardaki temel sorunun "veri yetersizliği" olduğunu ifade etti. Yeni araştırma teknolojilerinin gündemde olduğunu belirten Fox, yakın gelecekte NASA'nın uzayda bulunan ve Dünya üzerinde araştırma yapan gözlem araçlarına UAP gözlem amaçlı sensör yerleştirilmesi üzerinde çalışma yapıldığını belirtti. Fox ayrıca, NASA'nın uzay ve UAP çalışmaları üzerinde "yapay zekadan" en verimli şekilde yararlanmaya çalıştığını ifade etti.

Kaynak: AA

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gültekin

NADA GİBİ BİR KURUN NASIL BU KADAR PALAFRA ATABİLİYOR?

çok var öyle

bir de van gölü canavarı vardı, su altına dalıp ...yor ve üstten kabarcıklar çıkıyordu
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23