• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mustafa Önsay: 28 Şubat, ülkeye geriye götüren bir darbe girişimidir

Yeniakit Publisher
2024-02-28 05:20:00 -
Mustafa Önsay: 28 Şubat, ülkeye geriye götüren bir darbe girişimidir

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, 28 Şubat'ın ülkeye geriye götüren bir darbe girişimi olduğunu söyledi.

28 Şubat hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, "Bu noktadan bakıldığında 28 Şubat hakikaten ülkemiz açısından önemli bir tarih. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir önceki ziyareti nasıl zaferimizin yüzüncü yılına denk geldiyse yine bu mitinginin de böyle bir tarihte Kütahya'da gerçekleşiyor olması bizin açımızdan, Kütahya açısından çok önemli çünkü Kütahya milli iradenin beşiği olan bir yer." dedi.

Önsay'ın açıklamaları şöyle:

Kütahya'nın milli iradenin beşiği olduğunu dile getiren Önsay, "28 Şubat bizim tarihimiz ve Türkiye tarihi açısından önemli bir gün. 27 yıl önce bu milletin kök değerlerine karşı yapılmış bir post modern darbe gerçekleşti. Bütün bu sürecin bin yıl boyunca süreceği, vatandaşımızın kendi ananevi kültüründen uzaklaşacağı başka bir toplum inşa edileceği ile ilgili hayalleri olanların girişimleri vardı fakat sonuçta süreç bu şekilde gerçekleşmedi.

Allah'a şükür 2002'de AK Parti iktidarıyla başlayan Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğindeki hareket bütün bu hareketi boşa çıkarmış oldu. Çok şükür bu noktalardan milletimiz başarıyla geçmiş oldu. Beklentimiz ve düşüncemiz şudur ki inşallah bir daha memleketimiz bu tip demokrasiyi bir şekilde rafa kaldıran vatandaşların seçilmiş idarecilerine karşı bir takım hareketleri gelişen güç odaklarının oluşturduğu darbelere bir daha maruz kalmasın çünkü gerek ülkemiz gerekse demokrasi tarihimiz bu darbe girişimlerinden oldukça fazla çekti ve bütün bunlar ülkemizi her seferinde daha geriye götürdü.

Bu noktadan bakıldığında 28 Şubat hakikaten ülkemiz açısından önemli bir tarih. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir önceki ziyareti nasıl zaferimizin yüzüncü yılına denk geldiyse yine bu mitinginin de böyle bir tarihte Kütahya'da gerçekleşiyor olması bizin açımızdan, Kütahya açısından çok önemli çünkü Kütahya milli iradenin beşiği olan bir yer.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Milletin adamlarıyla yürümeyi kendisini düstur edinmiş, seçilmiş insanların arkasında olmayı bu milletin kök değerleriyle uyumlu siyaset yapanları sonuna kadar desteklemeyi benimsemiş bir şehir. O açıdan kuruluşun ve kurtuluşun baş şehri Kütahya’nın bu noktada 28 Şubat’ta böyle bir günde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ziyaret ediliyor olması bence çok önemli.

Allah milletimize bir daha böyle acılar, böyle günler göstermesin.

Kaynak: İHA

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hayro

Özel bir kararla 28 Şubat ı yapanlar yargılanmalı ve asılmalıydılar .İbreti alem için bir daha bu ülkeyi geriye götürenleri tüm mal varlıklarına devlet el koymalı birdaha kimse bu devletin önüne takoz olamaz dı

Bitlis 13

Ülkeyi geriye götürdü ne demek ülkeyi afrikalılaştırdılar o zaman Yatıp kalkıp dua etsinler Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider var başımızda İnşallah 100 sene daha AK Parti iktidarda kalır o can ayaklı gibi faşist zihniyetli gibiler de yok olur gider.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23