Mustafa Kemal'i onlar öldürmüş! 'Büyük Kurtuluş' diye anmışlar!

Gerçek Hayat dergisi yeni sayısında, Mustafa Kemal'in ölümündeki şüpheleri masaya yatırdı. İnönü ve her ikisi de mason olan Kasım Gülek ile Şükrü Kaya’nın yazışmalarına ulaşan dergi, masonların Mustafa Kemal’in ölümünü ‘Büyük Kurtuluş’ olarak kabul ettiğini belgeledi.

08 Ekim 2019 Salı 09:53
Mustafa Kemal'i onlar öldürmüş! 'Büyük Kurtuluş' diye anmışlar!

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümüne ilişkin ‘mason’ şüphesini işleyen Gerçek Hayat dergisi, bu hafta yayınlanan sayısında tarihi belgelerle Mustafa Kemal Atatürk’ü kim öldürdü?” sorusuna cevap aradı. Dergide, Atatürk’ün ölümünün masonlar tarafından “Büyük Kurtuluş” olarak ilan edildiği ortaya konuldu.

CHP’nin CIA ve FETÖ bağlantılı eski genel sekreteri Kasım Gülek’in arşivinden çıkan bazı belgeler, 57 yaşında hayatını kaybeden Atatürk’ün doğal yollardan ölmediğini zehirlenmiş olabileceğini ortaya koymuştu. Atatürk’ün ölümünün ardındaki suikast şüphesini araştıran 27 Mayısçıların İçişleri Bakanı CHP’li Hıfzı Oğuz Bekata’nın, Kasım Gülek tarafından tehdit edildiği ortaya çıkmıştı. Mason Kasım Gülek’in, Bekata’ya yazdığı mektupta şunlar kaydedilmişti: “Oğuz kardeşim, Seninle dost masalarında konuştuğumuz konuları bir başkaları ile paylaşman son derece beni üzmüştür. Bahse konu zehirlenme raporunun bir örneğini birilerine verdiğini ifade etmişsin. Bu konu seni de beni de aşar, altından kalkamayız. Sen de altında kalırsın, ben de. Birileri de altında kalır. Konuştuğumuz gibi meseleyi kendi aramızda halledelim. Düzenli olarak, miktar hesabına yatmaya devam edecek. Birbirimizi üzmeyelim. O raporun aslını lütfen teslim et. İşin içerisinde kimler olduğunu biliyorsun. MAH’ta hâlâ çok iyi adamları var. İşini bitirirler. Bunu tehdit olarak algılamayın. Başbakan Adnan Menderes’i adım adım takip ettirdiğini, Celal Bayar’ı takip ettirdiğini, evine dinleme cihazı yerleştirdiğini, her şeyden haberi olduğunu biliyorsun. Ben de biliyorum bunları, ne için yaptığını sana söylemiş idim. Askeriyeyi ayarlıyor, darbe yapıp Adnan Menderes’i astıracağını söylüyor. Kafayı bununla bozmuş. Tüm istihbarat, askeriye adeta kendisine tapıyor. Yapabilecek bir şey yok. Denileni yap, konu kapansın.”

43 şişe kinin kullanılmış

Bu tehdide rağmen Bekata, Mustafa Kemal’in ölümünün arkasındaki sırrı araştırmayı sürdürmüştü. 1962 yılında CHP Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Lebit Yurdoğlu’ndan yardım istemişti. Yurdoğlu’da yine yazı ile Bekata’dan bir takım belgeler isteyerek bir cevap yazmıştı. Cevapta şunlar kaydedilmişti: “Sn. Hıfzı Oğuz Bekata, bu konuyu derinlemesine araştırdığımda, sorunun sadece geç teşhis olmadığını, teşhisle uyumlu ilaçlar kullanılmadığını tespit ettim. Atatürk’ün ilaçlarının alındığı eczanenin kayıtlarına baktığımda, o dönemlerde sıtma tedavisi için kullanılan Kinin ilacının 43 şişe kullanıldığını gördüm. Bu kadar kinin kullanıldığında karaciğerinde onarılmaz yaralar açacağını her hekimin bilmesi gerektiği, ama bunun sanki bilinçli kullanılmış olduğu izlenimini edindim. Atatürk’ün tedavi amaçlı verildiği diğer ilaç ‘piremidon’dur. İnsanlar üzerinde toksin ‘zehirli’ etkisi olduğu kesinlik kazanmıştır. Eppinger, Bergman, Dr. Fissinger, Dr. Neşet Irdelp’in hekimlik görevlerini bilinçli bir şeklide eksik yaptıkları kanısı bende hâkim olmuştur.”

Gerçek Hayat’ta yer alan belgelerde bir mektup da yer alıyor. Mustafa Kemal 1938’de Dolmabahçe’de hastalıkla mücadele ederken İsmet İnönü’ye bir mektup yazan Şükrü Kaya, ilginç ifadelere yer veriyor: “Çok kıymetli büyüğüm İsmet İnönü, Cumhurreisimizin hastalığı gün geçtikçe ilerlemekte, çevresinde size karşı bazı tedbirler aldığını duydukça çok üzülmekteyim. Tahsis ettiğimiz doktor görevini layıkı ile yaptığı kanısındayım. Cumhurreisimiz, doktorlardan çok şikâyet etmiş, ‘Beni Türk doktorlarına emanet edin’ demiştir. Yabancı doktorları uzaklaştırmak istemektedir. Her şey yolunda ve mecrasında seyir etmektedir. Sizleri Cumhurreisi olarak görmek arzusu hepimizde hâsıl olmuştur. Hürmetle ellerinizden öperim efendim.”

Mustafa Kemal'in ölümünü 'Büyük Kurtuluş' olarak tanımladılar

Zehirlenme iddiasını daha da güçlendirecek belgeler yayınlandı. Gerçek Hayat’ta yer alan belgelere göre masonlar Mustafa Kemal’in ölümünü ‘Büyük Kurtuluş’ olarak ilan etti. Mustafa Kemal Paşa’nın Dâhiliye Nazırı (İçişleri Bakanı) Şükrü Kaya’nın üyesi olduğu Arayış Mason Locası’na hitaben 14 Kasım 1950’de Mustafa Kemal Paşa’nın vefatının 12’inci yılında yazdığı mektuplardan birinde 1938’in Kasım ayı büyük kurtuluş olarak tanımlandı: “Aziz K.K.’ım (Kardeş Kalfa) Bir sene zarfında bihakkın geceli gündüzlü çalışmak ve insanlık idealinin teşekkülü için bir taş daha koymak zahmetine katlanan ve bana daima destgir olan 1938 Büyük Kurtuluşun mihmandarı kıymetli Hürriyet Mah. K. K.’ımla, vazifedaran K.K.’ıma burada en derin şükranlarımı arz ederim.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Ekim 2019 Salı 09:53

YORUM YAZ

 • mustafamustafa4 gün önce
  EEEEE GERÇEK TARİH ADAMI BÖYLE ÇARPAR İŞTE. BAKIYORUMDA KRİPTOLAR HEMEN SALDIRIYA GEÇMİŞ GERÇEKLER KARŞISINDA.
 • M. Kemal VatanM. Kemal Vatan4 gün önce
  Alayı yalan. Ayıp. Adam gibi çıkın tv ye bu belgeleri ortaya koyun görelim.
 • AbdussamedAbdussamed4 gün önce
  O yüzden mi mason müzesine Atatürk'ün fotoğrafını koyup büyük Türkiye'nin kurucusu diye yazdılar
 • Levent atayLevent atay4 gün önce
  Vay be akit gazetesi Atamı ne çok düşünürmüş
 • BulutkarahanBulutkarahan5 gün önce
  Belli kesimler kabullenmiyor olabilir neden İsmet İnönü nunun liderlik hırsını görmezden geliyor Atayi savunmasız birakmak düşündürücü
 • DallıDallı5 gün önce
  HALA MASUM TÜRKİYE SEVDALISI GÖZÜKEN BAZI DERNEKLERLE FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRDÜKLERİ KANAATİDEYİM.HİÇ MASONUZ DERLER Mİ.ESKİ TARİH ÖĞRETMENLERİNE SORSAK ANLATTIKLARI TARİH DOĞRU MU?
 • davincidavinci5 gün önce
  sen misin mason localarını kapatan.ilerisi için tehlike gören.devletin askeri polisi kurumları varken kimse mason vb örgütler kuramaz.devlet içinde devlet olmaz.fetönün yaptıklarına bakınız.devlet içinde devlet nelere maloluyor onca suçsuz insan öldü 250 kişi bir gecede.çok suçsuz asker terörle mücadeleye gidiyoruz derken vatan hainliğinden tutuklandı.sayısını yaşadıklarını bilseniz gözleriniz yuvalarından fırlar.hala vazgeçmiyorlar.Atatürk üde öldürdüler ben eminim.mason liderinin yunanistandaki konuşmasını okuyun anlarsınız.
 • ArifArif5 gün önce
  Günaydın
 • CEMIL DENKCEMIL DENK5 gün önce
  BANA SENAYO GIBI GELDI
 • Emre ataturkcuEmre ataturkcu5 gün önce
  Ne oldu ataturk u ortadan kaldirdiniz da dunyaya civi mi taktiniz 
 • SormagitsinSormagitsin5 gün önce
  Kaleyi içerden kuşatmış masonlar
 • NaneNane5 gün önce
  Sevgili vakit gazetesi m kemali aklama paklama gayretinden ne zaman vazgeçeceksin?
 • BaşakBaşak5 gün önce
  Bu haberi yapan bile inanmamıştır. Mustafa Kemal yanındakilerin ne çeşit insanlar olduğunu ön görebilen bir liderdir. Masonluk saçmalığı gizli örgüt olsaydı kimsenin haberi olmazdı. Insanları boş şeylerle yoran bir kuruluşsunuz!
 • JsjdjJsjdj5 gün önce
  Yalan haber .
 • HasanHasan5 gün önce
  Ne zaman Atatürk demeyi öğreneceksin iz.
 • Kara memetKara memet5 gün önce
  Büyük küçük her türlü devlet adamlarının yakın çevresinde kötü niyetli kişiler olmuştur. Ve olmaya devam edecektir. Mutlaka içlerine ajan sızmış olacaktır. Devlet adamları çok dikkatli olmalıdır
 • Digrucu davutDigrucu davut5 gün önce
  Bu memlejet yuzyillardir vatan hainlerinden kurtulamadi
 • hercaihercai5 gün önce
  Yasli bir hoca da, kemal pasanin camide minbere ciktigini ve inerken takozlayip dustugunu ve sonra oradan goturuldugu ve sonra Öldugunu ifade ediyor. Intenette var o video.Masonlar yapmadi cun M Kemal in de bir eli masonlarin gibi duruyordu gogsunde. 
 • EmrahEmrah5 gün önce
  Bu Konuyu Farklı Kaynaklardan Araştırmıştım.Gerçekten Bilmeyenler İçin Güzel Mi ? Desem Ama Diyemem Fakat Bilgilendirici Bir Yazı.
 • akit okuruakit okuru5 gün önce
  ... Masonların M.Kemal hakkında ne düşündüğünü bilmeyenler, İsrailde dikilen M.Kemal heykllerine baksın! İsmini "Atatürk" koydukları meydanlara baksın! Öldürüldüğü iddiası tamamen uydurma! Siroz hastalığından öldü!!
 • Mehmet Lütfü Ural Mehmet Lütfü Ural 5 gün önce
  1940 lı yıllarda Atatürk sağ ve sağlıklı olsa 12 ada bizde kalır ve bugün Ege sorunu olmazdı
 • M. Lütfü Ural M. Lütfü Ural 5 gün önce
  1940 larda Atatürk sağ ve sağlıklı olsa 12 ada bizde kalırdı.
 • Kemalı parlatma çabaları boşunaKemalı parlatma çabaları boşuna5 gün önce
  Bu devrimler ortadayken onlar hikaye. İşleri bitince öldürmüş olabilirler ama bu suçsuz olduğunu göstermez.
 • Ben DenizBen Deniz5 gün önce
  Allah zatrn hepsini bir haşredecek. Öbür tarafta kendi aralarında adaleti tahsis ederler artık. Öldürülen onbinlerce müslüman, olayı zaten Allaha havale etmiş. Hakimin kendisi şahit olduğu güne bırakmış...
 • ORHAN İNANORHAN İNAN5 gün önce
  HAMMURABİNİN KANUNLARINI BİLEN VE YAZAN TARİH İLMİ ,TÜRKLERİN YAKIN TARİHİNİ YAZMAKTAN ACİZ HALDEDİR..ACİLEN DOĞRULARIN BİLİNMESİ BU MİLLETİN VE DEVLETİN NEREDEYSE BEKA MESELESİ HALİNE GELMİŞTİR..
 • Feto'yu devlete sokan Kasım GülekFeto'yu devlete sokan Kasım Gülek5 gün önce
  ABD'de Rockefeller bursuyla okuyan ilk T.C siyasetcisi CHP genel sekreteri Kasım Gülek, ayni zamanda Feto'yü devlete yerleştirendir kişidir. Bir başka Rockefeller burslusu olan Bulen Ecevit, "Hocam sagliginizdan endise duyuyoruz gitseniz iyi olur" diyerek F.Guken'i ABD'ye gonderendir. B.Ecevit 1999-2003 arasi 4 yil boyunca Fetoculeri devlete tam kadro yerlestirdi ve Feo aleyhine hic bir sorusturmaya izin vermedi. Bu gercekleri bugun kimse konusmuyor!?
 • O zamanO zaman5 gün önce
  inönünün mezarının derhal anıtkabirden sökülmesi gerekir ...
 • Ahmet Ahmet 5 gün önce
  Sayin Yeni Akit yetkilileri ve yazarlari. Lutfen kendinizi bu kadar kucuk dusurmeyin. Bunu yerine konuyu kendiniz arastirin, baskasina referans vererek biz sadece haber yapiyoruz diye bu isin icinden cikamazsiniz. Bunun yerine lutfen su sorulari cevaplayin: Ulkemizde sozde cemaat okullari ve imam hatip sayisi artarken neden Islam dinin tum yasaklari en zirve noktaya cikti: faiz, uyusturucu kullanimi, alkol, Zina, LGBT yuruyusleri, kin ve nefret, milli egitim sistemi ve Rotary, Cami yaptirip icine Turk bayragi astiran rotary uyeleri ve bunun ezani Turkcelestirme ile ilintisi, Turkce olimpiyatlari, fitne-fesat siyaseti vb. Allah tan korkun baskasindan degil.
 • celil yağmur oğlucelil yağmur oğlu5 gün önce
  bunu bilmeyen aptal olması gerek ,İngiliz yetiştirir besledi eğitti İŞİ BİTTİĞİ ZAMAN TEŞEKKÜR EDER İŞİNİ BİTİRİR ,Bu böyledir ve şimdide böyle .. bunu görmemek bilmemek aptal olmak gerek..
 • ihsanihsan5 gün önce
  mason derneklerimni kapamıştı öç aldı hainler. şimdide kapansın fitne bunlar.
 • HadraHadra5 gün önce
  Mustafa Kemal kendisi de bunu çok geç anladı ancak çoktan zehirlenmişti? kısacası Kapitalizm, Faşizm, Komünizm aynı ekolden kaynaklandığı için ( ki Tek Köken SİYONİZM dir.) Mustafa Kemalin Bursa Nutkumeşhurdur. ''Şurası iyi anlaşılmalıdır. kiTürk Aleminin en büyük düşmanı KOMÜNİZM dir, her görüldüğü yerde ezilmelidir.''demiştir. Ne Hikmettir. Türkiye de Komünist ve Sosyalist geçinenler hep Mustafa kemali Kalkan Kullanırlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019