• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mustafa Destici'den İran açıklaması! 'Abartılı bir animasyon'

Yeniakit Publisher
2024-04-14 16:18:00 - 2024-04-14 16:45:55
Mustafa Destici'den İran açıklaması! 'Abartılı bir animasyon'

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İran'ın İsrail'e yönelik operasyonunu değerlendirdi.

İsrail'in 1 Nisan'da İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına düzenlediği ve İran Devrim Muhafızları Ordusu'nda görevli 2 general ile toplam 7 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından iki ülke arasında gerilim dün gece İran'ın İsrail'e yönelik hava operasyonuyla devam etti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İran'ın operasyonu için sosyal medya hesabından değerlendirmede bulundu.

“Ortadoğu; Rusya, Çin, AB ve ABD’nin yeni savaş alanı halini alıyor, cepheler ve taraflar yeniden belirleniyor. Şam suikastlarına misilleme yapar gibi gözüken İran, gece boyunca İsrail’e sözde kamikaze SİHA’lar ve isimleri abartılı balistik füzelerle saldırdı. Bir operasyon yapacaksın, bütün dünya 3 gün öncesinden, ‘Ha attılar, ha atacaklar’ diye bekleyecek. Sonuç, yine elde var sıfır” diyen Destici, “Dün geceki içi boş saldırılar, bir operasyon değil ancak sipariş edilmiş ve icazeti alınmış gaz alma eylemi olarak kayıtlara geçmiştir” ifadelerini kullandı.

'Yüce Allah danışıklı dövüş yapanları da kahretsin'

Destici, sözlerinin devamında şunları söyledi:
ÖNE ÇIKAN VİDEO

"Anlaşılan Trump'ın 7 Kasım 2023’de itiraf ettiği gibi İran, ABD ile ‘arka kapı’ siyaseti yürütmüş ve abartılı bir animasyon sahneye koymuştur. Yine olan Filistinli, Lübnanlı ve Ürdünlü masum insanlara oldu. İsrail’e dokunma, ABD’ye dokunma, Avrupa’ya dokunma ama yansın Ortadoğu, yansın Müslümanlar. İsrail'de cevap veriyormuş gibi bir iki hamle yapar, dağı taşı bombalarsa olay tatlıya bağlanır. İran’ın BM Temsilciliği, “İsrail’e yönelik hava saldırılarımız İsrail’in Şam’daki diplomatik tesislerimize yönelik saldırısına cevap niteliğindeydi” dediğinde, İran’ın mukabele-i bilmisil hamlelerinin sınırlı olacağı netleşmiş, konu kapanmıştı aslında.

Sonuç, İran, eli ile uluslararası arenada ve iç siyasette köşeye sıkışmış olan terörist İsrail ve katil Netanyahu'ya nefes alacak bir pencere açtı ve İsrail'in Filistin’de katliama uzunca bir süre daha devam edecek bahanesi oldu. Bu bahane ile İsrail’in Filistin üzerinde yer alan hedeflerini gerçekleştirme yolu sonuna kadar açılmış, ABD ve müttefiklerinin Ortadoğu'da İsrail'in hamisi olarak kalması için yeni bir zemin oluşturulmuş oldu. Saldırılarda hayatını kaybeden müslümanlara ve masum insanlara Cenab-ı Hakk’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. Yüce Allah zalimleri ve onları destekleyen, iş tutan ya da danışıklı dövüş yapanları da kahretsin. Elbette sonunda Hakkı tutanlar ve samimi bir şekilde mazlumların yanında duranlar kazanacaktır."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

R.guler

Tarh boyunca İran Müslümanlarının dostu olmamıştır. Oluyor gibi.gozukur ama asla olmamıştır.bu günde İsraile abd ye dost ola. Ira dır. Fıstıklı kardeşlerimizin duru.lari ortada.sikintilari dahada çoğaldı.iranin bu yaptığı abd ve İsraile acik destektir.uyan ey İslam alemi.

Mehmet kozanoglu

Iran sen kimi kandiriyon bossun sozdr israile saldiriyon tam bir oyun ve duzmece
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23