Muş'ta yarın okullar tatil mi? Muş 17 Ocak Perşembe kar tatili

Kar yağışı tüm yurtta hayat koşullarını etkilemeye devam ediyor. Günlerdir beyaza bürünen illerimizin arasında Muş da var. Muş'ta kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Öğrenci ve veliler Muş'ta okullar yarın tatil mi? Muş'ta okullar yarın tatil olacak mı? sorularını sormaya başladı. Peki Muş'ta 17 Ocak Perşembe günü okullar tatil mi?

16 Ocak 2019 Çarşamba 23:47
Muş'ta yarın okullar tatil mi? Muş 17 Ocak Perşembe kar tatili

mKar yağışı tüm yurtta hayat koşullarını etkilemeye devam ediyor. Günlerdir beyaza bürünen illerimizin arasında Muş da var. Muş'ta kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Öğrenci ve veliler Muş'ta okullar yarın tatil mi? Muş'ta okullar yarın tatil olacak mı? sorularını sormaya başladı. Peki Muş'ta 17 Ocak Perşembe günü okullar tatil mi?

Muş'ta okullar yarın tatil olacak mı?

Muş il merkezi ve Varto ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi. 

Valilik'ten yapılan açıklamada, yoğun kar, buzlanma, fırtına ve tipi beklentisi nedeniyle İl İdaresi Kanunu çerçevesinde, il merkezi ve bağlı köylerle Varto ilçe merkezi ve bağlı köylerinde eğitime yarın ara verildiği belirtildi. 

Diğer ilçelerle bağlı köylerde eğitimin devam ettiği vurgulanan açıklamada, il merkezi ve Varto ilçesindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılmalarına karar verildiği vurgulandı.

Günün Özeti

Günün Özeti