Orhan Çeker’den Kudüs uyarısı: Müslümanlar kıblesine sahip çıkmak zorunda

“Yüzyılın Anlaşması”, ABD ve İsrail’in “Kudüs’ü buharlaştırma” projesi olarak değerlendiriliyor.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 16:01
Orhan Çeker’den Kudüs uyarısı: Müslümanlar kıblesine sahip çıkmak zorunda

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Prof. Dr. Orhan Çeker, Kudüs’e ilişkin Müslümanlara uyarılarda bulundu. Çeker, “Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmaz zorundayız.” dedi.

“Kudüs meselesi Filistinlilere kalmış basit bölgesel bir mesele değildir”

Orhan Çeker, yeniakit.com.tr’ye şunları söyledi:

“Kudüs ve mescid-i Aksa bizim öteden beri kanayan yaramızdır. Biz Müslümanlar bu yaranın hesabını çok çetin şekilde vereceğiz. Hele Araplar bu hesabın altında kalacaklardır. Kudüs meselesi sadece Filistinlilere kalmış basit bölgesel bir mesele değildir.”

“Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, kızıl elmasıdır”

İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'in (sas) isra ve Mirac hadisesine ev sahipliği yapan Kudüs’ün ümmet için önemine değinen Çeker, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kudüs, çevresi ile birlikte mübarek kılınmış, muazzam Mirac olayının merkezi bir beldedir. Meryem anamızın beldesidir. Orada kime karşı olursa olsun her türlü zulmü def etmek müslümanın en baş vazifelerinden biridir. Bizim kırmızı çizgimiz, kızıl elmamızdır. Merhum Abdülhamid'in baş koyduğu ve onun başını yiyen bir meseledir. Bunun hesabı çok çetin olacaktır. Bu hesabı Allah huzurunda vermeye hazır olalım. Bu hesabın şakası yoktur.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Mayıs 2019 Cumartesi 16:01

YORUM YAZ

 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kutsal mekanlarımız..Kudüs,mescid-i.aksa..Mekke..medine..hepimizin..yani..tüm..islam..aleminindir..Hocam..isabetli..yaklaşmış.
 • Serkan KayaSerkan Kaya1 ay önce
  İslam işbirliği teşkilatı neden bizleri hedefe götürmez...birlik olmadan dirlik olamayız
 • munir munir 1 ay önce
  Yaw bu resmi neden koydunuz oraya escidi aksa o degilki Neden yahudinin ekmegine yag suruyorsunuz
 • zikrzikr1 ay önce
  Artikcok gec, shimdi sizlarAksaya yok, kandiniza sahib cika bilmazsiz. Millatinicalan, onu mazlum edanlar Dinina da sahib cikamaz. Müsalman adi galanda ,sanki afi ilan görurlar dünyada. Buna kimlar suclu?
 • ........1 ay önce
  Kudüs için selehattin gibi kara sarık bağlama vakti. Bu ümmetin kızıl elması evela kudüs.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019