Müslüman nüfus 1 numara olacak

Müslümanlara yönelik saldırıların perde arkasında İslam’ın sindirilmesi olduğu ortaya çıktı. Batılıları panikleten istihbarat raporunda, 2050’de Müslüman nüfusunun Hristiyan nüfusuyla eşitleneceği, 2070’de ise dünyanın en büyük nüfus oranına sahip dini olacağı ifade edildi.

14 Nisan 2018 Cumartesi 13:21

Yüce dinimiz İslam ile terörü özdeşleştirmek adına uzun yıllardır sistematik bir manipülasyon uygulayan Batı dünyasının Müslümanlara yönelik soykırıma varan saldırı ve algı operasyonların perde arkasında İslam’ın sindirilmesi olduğu ortaya çıktı. İslam’ın dünyada en fazla mensubunun olmasının önüne geçmek için kirli operasyon başlatan ABD ve Haçlı Batı’nın dünyadaki İslami Hareketlere karşı çok boyutlu ve topyekûn savaş verme kararı aldığı bildirildi. ABD liderliğindeki Batılı ülkeleri panikleten istihbarat raporunda, 2050’de Müslüman nüfusunun Hristiyan nüfusuyla eşitleneceği, 2070’de ise İslam dünyanın en büyük dini olacağı belirtildi. Tarih boyunca İslam’ı ve Müslümanları kendi varlığına yönelik en önemli tehlike olarak nitelendiren emperyalistlerin Müslümanların dünyada en hızlı büyüyen dini grup olmasından endişe duyduğu ifade edildi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK DİNİ

ABD’yi ve dünyayı şekillendiren demografik eğilimler hakkında dönem dönem çarpıcı incelemelerde bulunan Pew Araştırma Merkezi; toplumsal ve ekonomik gerileme tehlikesiyle karşı karşıya olan Batılı ülkeleri panikleten bir rapor yayınladı. Pew’in araştırmasına göre; dünyanın ikinci büyük dini olan İslam’a mensup 1 milyar 600 milyon kişi var. Hristiyanlığa mensup ise 2 milyar 170 milyon kişi bulunuyor. 2070 yılında ise Müslüman nüfusunun 2 milyar 920 milyona artacağı, Hristiyan nüfusunun da 2 milyar 760 milyona ulaşacağı belirtildi. Bu minvalde Müslüman nüfusun dünya nüfusunun yüzde 31’e çıkacağı, Hıristiyan nüfusun ise 2010 yılındaki oranını koruyarak yüzde 30’da kalacağı tahmin ediliyor.

Batı’ya entegre oldukları zannedilen Müslüman göçmenlerin, kendi kültürlerini yerleşik kılarak oyunu bozdukları ifade edildi. İslam’ın dünyada en fazla mensubunun olmasının önüne geçmek için kirli operasyon başlatan ABD ve Haçlı Batı’nın ise, dünyadaki İslami Hareketlere karşı çok boyutlu ve topyekûn savaş verme kararı aldığı bildirildi.

2050’NİN ÇARPICI HARİTASI

Avrupa vatandaşlarının ve göçmenlerin mevcut doğum oranlarının sürmesi halinde, 2050 yılında İslamiyet pek çok ülkede Hıristiyan nüfusla yarışır hale gelecek. 2050’li yıllarda Kosova’nın yüzde 94, Arnavutluk’un 82, Bosna’nın 62, Kıbrıs’ın 57, Makedonya’nın 46, Almanya’nın 39, İngiltere’nin 38, Hollanda’nın 32, İsveç’in 31, Norveç’in 29, Belçika’nın 28 ve Yunanistan’ın yüzde 16’sının Müslüman nüfusa sahip olacağı tahmin ediliyor. Son dönemde ırkçılık ve İslamofobinin yükseldiği Fransa ise, Avrupa’da en yüksek Müslüman nüfusa sahip ülke konumunda. Ülkedeki Müslüman nüfusun 6 milyona yaklaştığı ifade ediliyor.

ABD’DE YAHUDİLERİ GEÇECEK

2050 yılında Avrupa nüfusunun yüzde 10’unun Müslüman olması, ABD’de ise Müslüman nüfusunun Yahudileri geçmesi bekleniyor. 2050’de Yahudiliğin de yüzde 1,8’den yüzde 1,4’e düşeceği ülkede, Müslüman nüfus oranının yüzde 0,9’dan yüzde 2,1’e çıkacağı tahmin ediliyor. 2007 yılında ABD’nin Müslüman sayısı 2.35 milyondu, 2011 yılına gelindiğinde 2.75 milyona, Donald Trump’ın göç durdurma çabalarına rağmen ABD’deki Müslümanların sayısı 2017’de  3.45 milyona ulaştı.

“İSLAM’IN İSTİKBALİNDEN KORKUYORLAR”

İslam hakkında yapılan Batı kaynaklı tüm dezenformasyon ve İslamofobinin ‘hidayet’e mani olamamasını Akit’e değerlendiren İslam Dünyası STK’ları Birliği Genel Sekreteri Ali Kurt, “Batı dünyasının İslam alemindeki doğum oranlarına baktığında ürkmeleri doğal. Avrupa’da yaş ortalaması gittikçe yükselmektedir. Oysa genç nüfus dinamiktir” dedi. Önemli olanın nicelik değil nitelik olduğuna da dikkat çeken Kurt, şöyle devam etti: “Hak ile Batılın mücadelesinde sayıca azdık ama galip geldik. Aslolan sayısal nüfus değil Müslümanların arasındaki birlik ve beraberliktir. Bunlar hangi kaygıyı taşırsalar taşısınlar Allah dini kaim kılacaktır.”

 Batı’da ailenin yok olduğunu kaydeden Kurt, “İtalya’da bir işadamına ‘Neden siz spor arabalara biniyorsunuz’ dediğimde, ‘Arka kapıdan binecek kimse yok’ diye cevap verdi. Bu Batı dünyasının içinde bulunduğu acziyeti gözler önüne seren bir örnek” şeklinde konuştu. Batı’nın körüklediği İslamofobinin de ters teptiğini kaydeden Kurt, “Kiliseye gidecek vatandaş bulamıyorlar. Müslümanlar kiliselerin bir çoğunu mescide çeviriyor” dedi.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Nisan 2018 Cumartesi 13:21

YORUM YAZ

 • mmcmmc9 ay önce
  ferhata cevapbudizm 3000 yillik din,hiristiyanlik 2000 yillik din.islamiyet 1400 yillik din budizmi ve hiristiyanligi ortadan kaldirmak icin kimse onlara ugrasmadi. ama islamiyeti ortadan kaldirmak icin 1400 yildir geceli gündüzlü saldirdiklari halde islam bu sayiya ulasmis ve 1500 yili gelmeden onlari gececek. birde su varki müslümanlarin geri kalmisligi sizin gibi ezikler ve icimizdeki haclilar sebebiyledir, ama yeni yetisen nesil güclü geliyor
 • VatandaşVatandaş9 ay önce
  Batı bizi kıskanıyor :))
 • ferhatferhat9 ay önce
  Budistlerin nüfusu 2 milyar Çindeki dinsizler 2 milyar ,müslümanlar 1 milyar olsa nolur kuru kalabalık işte! İsrailin nüfusu 100 milyon ama ortadoğuyu istediği gibi şekillendiriyor.Para var adamda para. Bakın Abd israilin isteği ile Suriyeyi vuruyor bunun parasını kim veriyor o füzeler çok pahalı .Sizinmüslüman reisinizin yönettiği hükümeti bu olayı onaylıyor Müslümanların durumu bu işte. Masal dinlemeyi çoook seviyorlar.
 • ahmetahmet9 ay önce
  bahsettiğiniz müslümanlık türkiyedeki gibiyse bütün dünya gayrimüslim olsun daha iyi
 • VatandaşVatandaş9 ay önce
  Manzara ortada. Müslüman ülkeler kendini korumaktan aciz. Eğitim, teknoloji arge de Geleceğe yatırım batıda. Nasıl olurda biz müslümanlar kazanan oluyoruz. Milleti kandırmayın.
 • yorgunyorgun9 ay önce
  abd İsrail İngiliz doğu bölgelerde müslüman bırakırsa tabi vesselam
 • MehmetMehmet9 ay önce
  Sayının ne önemi var. 6 milyon yahudi 1 milyar 800 milyon müslümanı esaret altına alıyorsa dünyanın yüzde 99 müslüman
 • AliAltunAliAltun9 ay önce
  Raporların hepsi yalan.çoktan müslümanlar geçti.batı medyası yansıtmıyor.
 • MilletMillet9 ay önce
  Çok nüfus eyvallah, Ama hem çok hemde nitelikli nüfus. Sadece nüfus cüzdanı Müslümanı değil Kuran-ı azim-i şan da ki gibi Müslüman nüfus, inşallah.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019