Seçim 2019 Sayfası

'Müslüm' filminin yapımcısı hakkında suç duyurusu!

2013 yılında vefat ettikten sonra geçtiğimiz yıl hayat hikayesi beyaz perdeye aktarılan ses sanatçısı Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, 'Müslüm' filminin yapımcısı hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

12 Ocak 2019 Cumartesi 11:35
'Müslüm' filminin yapımcısı hakkında suç duyurusu!

Merhum sanatçı Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, Engelsiz Yaşam Vakfı'nın 'Yılın En İyileri' ödül töreninde eşine ait olduğu iddia edilen gömlek ve yüzüğü satışa çıkardıkları gerekçesiyle 'Müslüm' filminin yapımcısı Mustafa Uslu ve vakıf hakkında suç duyurusunda bulundu.

Satışa çıkarılan gömlek ve yüzüğün sahte olduğunu belirtern Muhterem Nur, "Eşimin yaşamı boyunca parmağından hiç çıkarmadığı yüzüğü olduğu iddia edilerek açık artırma ile satılan yüzük, şu an benim parmağımdadır ve ölene dek çıkmayacaktır. Gömlek ise Şanlıurfa'da müzededir" dedi.

İstanbul'da bir otelde 8 Ocak günü Engelsiz Yaşam Vakfı'nın yılın en iyileri ödül töreninde yapılan açık artırmada, merhum sanatçı Müslüm Gürses'in yüzük ve gömleğinin açık artırmayla satılması üzerine eşiMuhterem Nur savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Avukatı Bahar Can Milli ile birlikte Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Muhterem Nur, şikayet dilekçesinde, "Eşine ait olduğu iddia edilen gömlek ve yüzüğün sahte olduğunu ve satışa çıkarılarak hem kamuoyunun, hem satın alanların, hem de şahsının aldatıldığını" belirtti.

Yapımcı Mustafa Uslu ve Engelsiz Yaşam Vakfı hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan şikayette bulunan Nur, savcıya verdiği ifadesinde, "Eşimin yaşamı boyunca parmağından hiç çıkarmadığı yüzüğü olduğu iddia edilerek açık artırma ile satılan yüzük şu an benim parmağımdadır ve ölene dek çıkmayacaktır. Gömlek ise Şanlıurfa'da müzededir" ifadelerini kullandı.

"Eşimi kullanıyorlar artık yeter"

Muhterem Nur, daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "İmitasyon (taklit) bir gömlek ve yüzük gerçekmiş gibi, Müslüm'e aitmiş gibi satılıp bağışta bulunuluyor. Böyle şeylerde çok zedeleniyorum. Yani bizi çok fena parçalıyorlar. Sözleşmeye ait böyle bir madde olmadığı halde, bana danışmadan, onayımı almadan bu tür bir işe başvuruyorlar. Onları suçlu buluyorum. Sadece filmden oldukça büyük para kazandılar, o paranın içerisinden bağışta bulunsalar çok daha makbule geçer. Yani kırıntı parayla 10 bin liraya, 20 bin liraya bir yüzük, gömlek satılacak herkes onu yapabilir. Ama çok milyarlar kazanan insan bunu yaparsa benim için üzücü bir olay. Eşimin ismini paramparça ediyorlar. Eşimi kullanıyorlar artık yeter" dedi.

Söz konusu yüzüğün halen parmağında olduğunu söyleyen Nur,Müslüm Gürses ile tanıştıkları 38 sene önce 250 liraya bu yüzüğü aldıklarını ifade etti. Nur, "33 sene evli kaldım, 6. sene bitti kaybolalı. Bu yüzük benim parmağımda ben bunu dünyanın en büyük parasını verseler veremem. Hiçbir gömleği de evimde yok. Hepsini Urfa Müzesi'ne bağışladım. Albümleri, müzik aletleri, elbiseleri, ayakkabılarına kadar oraya verdik. Ve oradan da bir tane gömlek vermezler" şeklinde konuştu.

"Yüzük muhterem hanım'ın parmağında, gömlek de müzede"

Nur'un avukatı Bahar Can Milli, gömlek ve yüzüğün tamamen sahte olduğunu belirterek, "Yüzük Muhterem Hanım'ın parmağında, gömlek de müzede" dedi.

Avukat Milli, TCK'nin 157 ve 158. maddesi uyarınca 'dolandırıcılık' ve 'nitelikli dolandırıcılık' suçlarından Mustafa Uslu ve söz konusu vakıf hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ocak 2019 Cumartesi 11:35

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Nisan 2019