Muhammed Mursi'nin şehit olduğu gün takvimde duygulandıran detay!

2013 yılında darbeci general Abdulfettah es-Sisi tarafından devrilen Mısır’ın seçilmiş meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin şehit olduğu günün takvim yapraklarındaki Âyet-i Kerime dikkat çekti.

18 Haziran 2019 Salı 17:30
Muhammed Mursi'nin şehit olduğu gün takvimde duygulandıran detay!

Mısır'daki eli kanlı darbeci Abdülfettah es-Sisi tarafından hapse mahkum edilen seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, dün çıkarıldığı mahkeme salonunda şehit oldu.

72 aydır tek kişilik hücrede tutulan Mursi'nin şehit olduğu günün takvim yapraklarındaki Ayet-i Kerime dikkat çekti. 

Ahzab Suresi'nin 23. Ayetinin yer aldığı 17 Haziran 2019 tarihli takvim yaprağı görenlerin tüylerini diken diken etti.

İşte o Ayet-i Kerime...

Mü’minlerden öyle erler vardır ki, Allah’a verdikleri ahde sadaket gösterdiler. Onlardan kimisi adadığını ödedi ve kimisi de adadığı(nı yerine getirmek) için bekliyor. Hiçbir şekilde (sözlerini, hak yolundaki azim ve gayretlerini) değiştirmemişlerdir.

"Hiç değişmedin be Mısır"

Muhammed Mursi'nin şehadetinin ardından sosyal medyadan yapılan paylaşım takdir topladı.

İşe o paylaşım:

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi; dünyada 7 dil bilen ilk Cumhurbaşkanı'ydı Muhammed Mursi... Hemde hafızdı... Her hafta bir hatim indirirdi. Ve dünyada Cuma namazı kıldıran tek Cumhurbaşkanı'ydı.

Onu makamından devirip zindana attılar, tutsak ettiler..! Aslında hiç değişmedin be Mısır, zindanlarında Yusuf'lar başında ise Firavun!


Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Haziran 2019 Salı 17:30

YORUM YAZ

 • SüreyyaSüreyya1 ay önce
  İnşallah cennette peygamber efedimize komşu olur ozalimler vefiravunlar da cezasìnı hembu dunyada hem öteki dünyada çekerler
 • serdarserdar1 ay önce
  Mısır halkı Mursi ye layık olamadı. Hakkın yanında duramadı.
 • İs-hakİs-hak1 ay önce
  Ey lanet sisi nekadar çirkinsin yaptığın melanet fiziki göründüğüne okadar uyuyorki insanı insanlıkdan çıkaran nekadar bed sıfat varsa eksiksiz tamamı sende enyakışanıda firavn, kurbanın rahmetullahi aleh ümmet olarak şehadetine inandığımızmerhum m. Mursi şimdi asıl saltanatına kavuştu(rahmeti rahmana kavuştu ey melun sen geberince ne b.....Yiyeceksin allahım cehennemde bu firavnun feryadını bize göster islam alemin başı saoğlsun.
 • HakkıHakkı1 ay önce
  Bir sehid olur bin diriliriz Allahın izniyle inşallah. Hak batılı zelil edene dek durmayız evelAllah
 • Mustafa Türksever Mustafa Türksever 1 ay önce
  Kardeşim Ayeti Kerime Fazilet Takviminde diye neden Not düşmediniz???
 • DermanDerman1 ay önce
  Merhum muhammed mursi,ruhunşaad,olsun mekanin cenneti alaolsun seni unutmayacagiz hep gonullerde yasatagiz.
 • iskenderiskender1 ay önce
  müslümanlar sahibsiz deyil.Yerin ve göğün orduları ALLAH'INdır.!,Zamanı gelince 10,01,1545 cuma hicri takvim, de mülkünü bir yeni düzene çevirecek ve herkes sevdiği ile ebedi bir yaşama başlayacak,bir kısmı cennette bir diğerleri şeytanlarla beraber cehennemde.Ölüm yok,ölmek ortadan kaldırılmış,ister kabul et ister etme hayatdevam edecek.O gün herkes şehitlere imrenecek ve keşke bende şehit olsaydım diye vahlanacak,tarafını ve istediğini şimdiden belirle.
 • ChnChn1 ay önce
  Cennet ucuz değil cehennem lüzumsuz değil : zalimler için yaşasın cehennem. firavunlar için yaşasın cehennem...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019