Muhsin Başkan için adalet istiyoruz

Gazetemiz okurlarından Ahmet Uylar, "Muhsin Başkan için adalet istiyoruz" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

18 Nisan 2019 Perşembe 14:15
Muhsin Başkan için adalet istiyoruz

Ahmet Uylar

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. (Hadis-i Şerif).

Muhsin Yazıcıoğlu 31 Aralık 1954 tarihinde Sivas’ın Şarkışla ilçesinin Elmalı köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun oldu. Bu dönemde çeşitli siyasi çalışmalar içerisinde bulundu. 1968 yılında da Şarkışla’da Genç Ülkücüler Hareketi’ne katıldı. 1978’de de Ülkücü Gençlik Derneği’nin kurucu genel başkanı oldu. 1980 yılına kadar da Milliyetçi Hareket Partisi’nin genel başkan müşavirliği vazifesini yürüttü. 12 Eylül 1980’de yapılan askeri darbenin ardından da tutuklanarak Mamak Cezaevi’ne gönderildi. Tahliye olduktan sonra da Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı’nın başkanlığını yaptı.

1987 yılında da arkadaşlarıyla birlikte Milliyetçi Çalışma Partisi’ne (MÇP) katılarak siyasete atıldı. 1991 senesinde yapılan genel seçimlerde de Sivas’tan milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. 1992’de de MÇP’den ayrılarak Büyük Birlik Partisi’ni kurdu ve genel başkanlığa seçildi. 1995 ile 2007’de yapılan seçimlerde de yeniden Sivas milletvekili oldu. Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde meydana gelen helikopter kazası (suikast) sonucu hayatını kaybetti. 10 YIL oldu ve halen Muhsin Yazıcıoğlu suikastına ilişkin bir arpa boyu kadar ilerleme sağlanamadı. Bu olayın suikast olduğuna dair birçok düşünür ve yazar aynı görüştedir. Suikast ile alakalı ihmal, yetkililer tarafından olay yeri hakkında yanlış yönlendirmeler, Gazeteci İsmail Güneş’in telefon konuşmaları, raporda çenesinin ve kaburgasının kırık olması (Çenesi kırık bir insan telefon konuşması yapamaz), kaza esnasındaki 3-4 dakikalık radar görüntülerinin silinmesi, kazadan sonra helikopterden cihazların sökülmesi ve yok edilmesi, Pilot ve arkasında oturan iki kişinin kanlarında yüksek miktarda karbonmonoksit (Zehirlenme olasılığı) çıkması vb. Birçok soru cevap beklemektedir.Maalesef hukuk tarafından 10 yıldır mesafe alınamadı.

Muhsin Yazıcıoğlu bu ülkenin yetiştirdiği en önemli liderlerden biriydi. Hemen hemen tüm kesimler tarafından sevilen imanlı, dürüst ve cesur bir devlet adamıydı. 28 Şubat Cuntasına, “Ben namlusunu millete çevirmiş tanka selam durmam” diyebilecek inanç ve iradeye sahip bir liderdi. Milleti için gecesini gündüzüne kattı. Davası için haksız yere yıllarca cezaevinde kaldı ve beraat etti. O inançlarından asla taviz vermedi.

Cumhurbaşkanımız kendisinden hep kardeşim diye bahseder.Bu kardeşliğin gereği yapılmalıdır ve bu davaya ait ana dosyanın tekrar açılması ve suçluların bulunup yargı önüne çıkarılması gerekmektedir.

Bunu en iyi anlayacaklardan biri Cumhurbaşkanımızdır. 15 Temmuz günü kendisine Marmaris’te suikast girişiminde bulunulmuştu. Devlet yetkililerimizden adaletin tesisi için adım atılmasını bekliyoruz.

BBP yetkililerinin son mahkemede Muhsin Başkanın ailesine yönelik yaptıkları tutum ve davranışları da kınıyorum. Muhsin Başkan kimsenin tekelinde değildir. Cenazesine 1 milyondan fazla insan katılmıştır ve onun, Alperenlerin ve bu milletin kalplerinde çok önemli bir yeri vardır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 30 Mart 2019 Cumartesi 12:15

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mayıs 2019