Muharrem İnce, apolet tartışmasıyla ilgili konuştu

Habertürk TV canlı yayınında soruları cevaplayan CHP'li Muharrem İnce, "Hatalarımı biliyorum, apolet tartışmasını fazla uzattım'' dedi.

12 Temmuz 2018 Perşembe 21:30

24 Haziran seçimlerinde CHP Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Habertürk TV'de düzenlenen Türkiye'nin Nabzı programında Didem Arslan'ın sorularını yanıtlıyor.

İşte İnce'nin açıklamaları:

İnce, "Çatı aday doğru değildir, 2014'de de aynı şeyi savundum. Her parti kendi adayını gösterirse katılım artar" dedi.

CHP'den yeterince destek aldınız mı sorusuna İnce, "Sayın Kılıçdaroğlu sürekli aradı, ben kimseye haksızlık etmem, ne gerekiyorsa yaptı ama bazı yerlerde çok can sıkıcı şeyler oldu. Örgüte çok teşekkür ederim çok çalıştılar, bir iki küçük can sıkıcı şey oldu, insanlar o sıcakta CHP üyesi olsun olmasın pek çok insan kampanyaya destek verdi. Sadece 15 milyon bana oy veren değil, güvenlik kuvvetleri de harika şeyler yarattılar. Gençler sosyal medyada harika şeyler yarattılar" cevabını verdi.

İnsanların çok destek olduğunu belirten İnce, "Bende altı tane alyans var, zarfı ile saklayacağım, harçlığından gönderen öğrencinin beş lirası var, saklayacağım" dedi. İnce, "Bağışlar harcandı, 150 bin kişi bağış yaptı" dedi.

İnce, "Bir mitingde, polisler kıyafetine sakalına takkesine bakarak polisleirn marjinal gruptan olduğunu tahmin ederek abana zarar vereceğini düşündüler, oysa bana geldi, 'Sen düzgün bir adamsın, CHP'li bir adaya oy vermek hayal edebileceğim birşey değildi ama sana oy vereceğim' dedi" şeklinde konuştu.

"Zafer hazırlık demektir" diyen İnce, Mustafa Kemal'in Büyük Taarruz hazırlığından örnek verdi. "Gediz'de Kütahya'da yenildiğinde geri çekildi hazırlıklarını yaptı" ifadesini kullandı. İnce "Bütün bu hazırlıkları yapıp önümüzdeki seçime böyle gitmek" vurgusu yaptı.

"HATALARIMI BİLİYORUM"

"Hatalarımı biliyorum, apolet tartışmasını fazla uzattım" diyen İnce, "Erdoğan 32 miting yaptı ben 107 yaptım, yetmez keşke geceleri de yapsaydım, gidemediğim yerler var" dedi.

SEÇİM GECESİ TARTIŞMALARI

O geceye dair bulunduğu mekan ile ilgili açıklama yapan İnce, "Yetkili iki milletvekilimiz benimle gezsin şeklinde konuşmuştuk, eşim ve koruma gelecek, sekiz kişilik uçak ve fotoğrafçı geliyor. İki arkadaşım organizasyonu yapıyorlar. Son günlere yakın seçim ikinci tura kalır, ben parti rozetini çıkarmışım, Türk bayrağı takmışım, sonuçları Parti'de izlemem Genel Merkez'e gitmem doğru olmaz, ikinci tura kalırsa diğer partilerden oy isteyeceğiz, bir oteli ayarladık. Yaşar Tüzün finanse etti kampanyadaki ücretlerden. bu paralar bu işler için toplandı" dedi.

İnce, "Ben 17.00'de o otelle YSK arasını ölçmek için gittim, 6 dakika olduğunu gördüm. Orda bir açıklama yaptım. 'Ey YSK üyeleri görevinizi doğru yapın' dedim" şeklinde konuştu.

"YSK'DA GÖREVLİ CHP TEMSİLCİSİ 'SORUN YOK' DEDİ"

İnsanları neden YSK önüne çağırmadığını ise, "Kulağıma eğilen arkadaşımız, CHP temsilcisi olarak YSK'de görev yapan arkadaşımızdı, ona 'YSK'nın bugüne kadar aldığı kararlarda bizi rahatsız eden birşey var mı' diye sordum. Ben seçim meydanlarında 'yanlış bişey yaparsanız 50 bin avukatla oraya geliriz' dedim. O anda da bu arkadaşa sordum, rahatsız eden bişey var mı' dediğimde 'yok' dedi. YSK, aldığı kararları CHP temsilcisi kabul etmişse ben niye insanları YSK'ya çağırayım" şeklinde detaylı olarak izah etti.

Ben bu millete asla yalan söylemeyeceğim konusunda söz verdim. Yaşar Tüzün"Abuk subuk şeyler yazıyorlar, çıkıp bir konuşma mı yapsan dedi, Engin Altay'da 'Bekleyelim, YSK açıklasın, konuşmayalım' dedi. Karamollaoğlu'da konuşmamıştı. Ben sosyal medyada bu dedikoduları o anda bilmiyordum. Yorgundum, kampanyanın yorgunluğu vardı, Yaşar Tüzün arkadaşım yapalım dedi, Altay bekleyelim dedi ben Altay'ı dinledim. Birlikte yönettik bu kampanyayı, böyle bir sıkıntı olacağını bilseydim" dedi.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA'YA MESAJ: MİLLET BENDEN DUYMALIYDI

İnce, "Orada bir hatam oldu, millet benden duymalıydı, bir gazeteciden değil. Ben gazeteci olsaydım o mesajı 'Erdoğan kazandı dedi' diye iletirdim, bu İsmail'in suçu değil, yorgunluğuma versinler. Türkiye Cumhurbaşkanlığına aday olan kişinin o gece yorulma hakkı yoktur. Yapmam gereken herşeyi de yaptım" dedi.

"O gece görünemeyecek bir durumda mıydınız" sorusuna İnce, "54 yaşında cumhurbaşkanı adayı, eşinin, 8-9 aylık gelininin, kardeşlerinin, avukatların yanında, böyle birşey olabilir mi, ben bu ülkeye yönetmeye talip olmuş biriyim, bunları söyleyenler ahlaksızdır" dedi.

Seçmen için şizofren hasta insanlar sözünü kime söylediği sorulan İnce, "Eşi kaçırıldı diyor, eşim yanımda, bunu bilerek uyduran insanlar için söyledim, beni merak edip üzülenler için söylemedim" dedi.

İnce, "Biz bu seçime girmişiz, sonucu kabullenmezsek yeniden kaybederiz" değerlendirmesinde bulundu.

"26 MİLYONUN OY VERDİĞİ İNSANI KUTLARIM"

CHP tabanında sağduyulu açıklamalarının tepki almasına dair görüşü sorulan İnce, Erdoğan'ı 25 Haziran'da aradığını, kutladığını ifade etti. İnce, "Bizim mahalleden bana niye kutladın diyenler oldu. Bu insanlar 26 milyon o insana oy vermiş. O insanlar birini seçmiş, o insanların seçtiği kişiyi ben kutlarım, o insanlardan bir dahaki seçimde oy isteyeceğiz." şeklinde konuştu.

İnce, "Benim 15 milyon insana borcum var, yeniden cumhurbaşkanı adayı olacağım, ben bitmedi demeden bitmez, başka partiye oy verip Cumhurbaşkanlığında bana oy verenler var" şeklinde konuştu.

İnce, "188 bin sandıktan kaç tanesinin tutanağı partinin elinde. Bilgi verilmediği anlamında söylemiyorum. Bunlar dosyalıdır. Bunu ben akataramam, ben veremem, parti verecek o bilgiyi." diye konuştu.

"HESABI PARTİ VERİR, ADAY VERMEZ"

CHP'de sistemin çalışmadığı ve AA ile YSK'dan seçimin takip edildiğine dair iddialara ilişkin İnce, "Burada bir beceriksizlik var burada biz topu cumhurbaşaknına atalım sıyrılalım, ben bunun hesabını yapmayacağım. Hesabı parti verir, cumhurbaşkanı adayı vermez. Onlar verecek tabi ben mi vereceğim. Benim görevim halka kendimi anlatmaktı. Veri akışıyla ilgili başarısızlık var tabi, onu görüyorum ben" dedi.

KILIÇDAROĞLU İLE YEMEK

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'koltuk sevdalısı' açıklamalarına dair, "Ben bana söylediğini düşünmüyorum, koltuk meraklısı değilim. Sayın Genel Başkan'ın çevresinde koltuk meraklıları var" dedi.

Kılıçdaroğlu ile bir yemekte yaptıkları buluşmaya ilişkin, "Saat 16.00'da bir gazeteci beni aradı. Henüz bana bir davet gelmemişti. Yerini söylememiştik. Yarım saat sonra beni Genel Başkan aradı. Davet sahibi nasıl isterse ona uyarım. Davet sahibi ne ikram ederse onu yeriz, nereye oturtursa oraya otururuz. Kocaman bir masa idi. O yemekte de uzaktık. Masaya vurmak, uydurma bunlar yalan. Bir özel odaydı, büyük bir masaydı. Fotoğraf çekilmesin diye öyle seçildi sanırım. Bu yemek bir düğün yemeği değildi, siyasi yemekti. Bu yemeğin yeneceğini 81 milyon biliyor. Bu dört kişiden (Kılıçdaroğlu, İnce ve eşleri) başka bu yemekle ilgili kim ne diyorsa yalandır. Bir nezaketsizlik olmadı" dedi.

İnce, "Sinirler gerilmedi. Asla hiçbir şey olmadı. Bunların hepsi yalan haber. Olmayan şeylerin ben neyini anlatacağım. İçeride 4 kişi var, korumalar dışarıdaydı. 4 kişi yamek yedik. O yemekte sadece çocuklarımızın düğününü konuşmadık, siyasi şeyler konuştuk. Millet orada konuşulanları merak eder bu da hakkıdır. Yemeği ben düzenleseydim, dışarıya çıkalım açıklama yapalım derdim. Takdir bana ait değil davet sahibine ait." şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NA TEKLİFİ

İnce, "Yüksek maaşlı bürokrat konumundalar. Dedim ki yeniden bir yapılanma yapmamız lazım. Hepimizin Cumhuriyet Halk Partisi yapmamız lazım. Bir milyon genç üye yapmamız lazım. Söylemimizi, kadrolarımızı, iddialarımızı değiştirmeliyiz. 'Bu iddiaları yapabilmek için sizinle yarışamk istemiyorum ama beni genel başkan yapın, sizi de onursal başkan yapalım. Hemen çalışmaya başlayalım' dedim. 'Genel Başkan'dan her şeye kadar, kadrolarımızı değiştirelim bunu başarabiliriz' dedim. Ayağıma vurduğu yalan" şeklinde konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Temmuz 2018 Perşembe 21:30

YORUM YAZ

 • receprecep9 ay önce
  hey muharrem eline fırsat geçseydi acaba ben hata yaptım yanlış düşündüm mü diyecektin.yüzsüzlerin yüzsüzlüğü arşa ulaştı............................
 • cemaleddincemaleddin9 ay önce
  CHP gecmishi Temiz, ashirilk olmayan, dürüst, marjinal olmayan taa genclikden beri yeni bir lider yetishtirise ancak (belki) oy oaranini %35 cikarir. Bu yetishtirilecek genc hic cark etmiyecek, yalan, iftira küfür etmiyecek ve hergün degil Cuma günleri Cuma namazini kildigi gibi 5- vakit namazinida kilacak orucunuda tutacak. Yani yapmacik rol olmiyacak.
 • G isterG ister9 ay önce
  E, tabii; o apoletleri yedirirler adama sonra..
 • BOYKOTT CHDPKKBOYKOTT CHDPKK9 ay önce
  Hayir Muharemm..senin heryerin HATA..Demirtasi kucaklayan sensin..meclise "renkleri(PKK)" getirenlerde sizsiniz..zaten koltuk sevdalinizin övündügü "tek eseri" PKK itlerini meclise getirdigi..YUHHH SANA!!!
 • YavuzYavuz9 ay önce
  Hata değil hainlik yaptın! Yaptıklarınız, yapacaklarınızın teminatıdır.
 • halil45halil459 ay önce
  ince yalan söylüyor niyetini önceden belli etmisti, simdi halkin suyuna göre gidip basa gelip secilince gene yapacagini yapacaktir, ince yalanci
 • ŞahinbeyŞahinbey9 ay önce
  İşi Uzatmada hata olmaz sayın ince. Ongünde on defa söyle,kaybedince özür dile.Bunlar ucuz siyaset.Siyasette dört ileri iki geri olmaz.
 • Ismail hakki efendiIsmail hakki efendi9 ay önce
  Aklin batsin seni yem olarak kullandilar hayatta kazanamazsin butun konusmalarin bostu hic yapici degil hep yikiciydin cumhur baskani olacak Adam degilsin icin bos vizyonsuz birde utanmadan demirtasi ziyarete gittin okadar hataniz varki hangisini anlatalim
 • Kemalettin SubaşıKemalettin Subaşı9 ay önce
  Bir yalancı ve sahtekarın haberini bu kadar uzun neden verdiniz anlamadım.Hayatı üç kağıt olan biri fasaryadan bir konuda hata ettim demiş siz de onu haber diye vermişsiniz.Sahtekar sahtekardır,uzatmaya ne gerek var. ?
 • RTERTE9 ay önce
  sen arı olup dünyayı gezsen alacan oy bu daha ne beklen
 • HaticeHatice9 ay önce
  Hem hatalarini kabul ediyor hem halen yalan soylemeye devam ediyor bence artik chp olayi bitti hdp ile birlikteligi kanitlanmis bir partinin oy alabilmesi icin kiyamet kopacagi zaman olur ancak onuda allah biliyor

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Nisan 2019