• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Muhalefet yeni parti sonrası şen şakrak! Davutoğlu’nu tebrik eden ilk isim ortaya çıktı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi dün kuruldu. Davutoğlu’nu arayarak ilk tebrik eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Yeniakit Publisher
2019-12-14 17:27:00 - 2019-12-14 17:48:46
Muhalefet yeni parti sonrası şen şakrak! Davutoğlu’nu tebrik eden ilk isim ortaya çıktı

Sezai Erhan   yeniakit.com.tr  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, dün düzenlediği basın toplantısıyla partisini tanıttı.

YeniAkit’in edindiği bilgilere göre, Gelecek Partisi’nin dün gerçekleştirilen açılış programının ardından partinin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu arayarak tebrik eden ilk isim Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğlu’nun ardından Demokrat Parti(DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi de tebrik etti. Görüşmelerde Türkiye gündemininde karşılıklı olarak ele alındığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Davutoğlu’nu arayacak mı?

Gelecek Partisinin kurucularından Selçuk Özdağ ise, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Davutoğlu’nu henüz tebrik için aramadığını söyledi. Özdağ, “Ak Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan’da bu partiyi kurulduğu için şimdi Cumhurbaşkanı olarak büyük bir ihtimalle arar Sayın Davutoğlu’na hayırlı olsun der diye düşünüyoruz. Çünkü, kendisi de parti kurarken bunları beklemiştir mutlaka aranmayı istemiştir, arayanlara teşekkür etmiştir. Perşembe günü de Ak Parti Genel Başkanı olarak arayacağını tahmin ediyoruz böyle bir siyasi nezaketinin olduğunu biliyoruz ve bunu yerine getireceğini ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet

Kurulan parti turkiyeni yararina degil turkiyeyi bolmek parcalanak isteyenlere yarar bizim icin hayirsiz tukiye dusmanlari icin olabili
 • Yanıtla

abdullah

önemli olan TEZ OLMAK, FARKLI VE GERÇEKLEŞEBİLİR PROJELERİ MİLLET İÇİN HAYALLERİ OLMAKTIR....yoksa ANTİTEZ PEK ÇOK, SÜRÜYLE, ANTi-AKPARTİ, ANT-RTE, ANTİ-İSLAM-ANTİ-MİLLET... hepsi antipatik
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23