Minik Cengiz ilk kazancıyla borç sildirdi

Kayseri'de yaşayan 7 yaşındaki minik Cengiz, kazandığı ilk parayla mahalle bakkalının veresiye defterindeki ihtiyaç sahiplerinin borçlarını sildirdi.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 14:35
Minik Cengiz ilk kazancıyla borç sildirdi

Kayseri'de, babasının desteğiyle atık karton, pet şişe, deterjan kutusu gibi atık malzemelerle tasarladığı oyuncaklarını kendisi yapan ve bu aşamaları internetten yayınlayan 7 yaşındaki Cengiz Çetin, bu sayede kazandığı ilk parayla mahalle bakkalının veresiye defterindeki ihtiyaç sahiplerinin borçlarını sildirdi. Minik Cengiz, babasının kendisine anlattığı "Zimem Defteri" geleneğinden etkilenerek kazandığı ilk parayla, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde bulunan bir bakkala giderek bir borçlunun 195 liralık borcunu ondan habersiz sildirdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Mayıs 2019 Cumartesi 14:35

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Haziran 2019