• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan kritik Libya görüşmesi

Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirilen 19. Doha Forumu'na katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac ile görüştü.

Yeniakit Publisher
2019-12-14 13:40:00 -
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan kritik Libya görüşmesi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac ile görüştü. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in de katıldığı görüşmede, Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası'nın yanı sıra askeri ve güvenlik alanlarındaki iş birliği konuları ele alındı.

Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Güler ile Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirilen 19. Doha Forumu'na katıldı.

İki ülke arasında imzalanan mutabakat ele alındı

Birçok yabancı devlet yetkilisinin yanı sıra Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed El Sani'nin de katıldığı açılış oturumunun ardından Bakan Akar çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

Akar, bu kapsamda uluslararası tanınırlığa sahip Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac ile bir araya geldi. Genelkurmay Başkanı Güler'in de katıldığı görüşmede, Türkiye ile Libya arasında imzalanan Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası'nın yanı sıra askeri ve güvenlik alanlarındaki iş birliği konuları da ele alındı.

"Uluslararaso hakkımızı koruyoruz"

Akar, toplantı sonrası AA muhabirinin sorusu üzerine, "Biz deniz hak, alaka ve menfaatlerimiz ile hukuk çerçevesinde yapılması gerekenleri yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Biz sadece uluslararası hukuktan kaynaklanan hakkımızı, hukukumuzu koruyoruz, kollamaya da devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AYHA8N ERG8N8Z EWET

LİBYA'DA SEÇİLMİŞ BM KABUL ETTİĞİ BİR (UMH) HÜKÜMET VAR.ONA DESTEK SEÇİLMİŞİN, MEŞRULUĞUNUN TEMSİLİYETİ GEREĞİ SİYASİ ERDEMLİLİKTİR. LİBYAYI SURİYEYE ÇEVRİLMESİNE ĞÖZ YUMMAK, HER TÜRLÜ İNSANİ DRAMIN VEBALİDİR. BU VEBAL ALLAHSIZLARIN AÇ GÖZLÜLÜĞÜDÜR.
 • Yanıtla

Mesut

Libyaya acilen türkiye asker ve silah gönderip hafteri ipte sallandırmalı . Türkiye ve ümmet için tarihi bir fırsat şuan libya .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23