• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mıknatıs projeler

Başakşehir - Hoşdere’de hayata geçirilen 300 milyon lira yatırımlı, fiyatların 145 bin liradan başladığı Bahçekent Flora’da 3 bin kişi yaşayacak. Küçükçekmece Gölü’ne nazır 530 milyon lira yatırımlı Göl Panorama’da konutların taban m2 fiyatları 2 bin 500 lira.

Yeniakit Publisher
2014-06-13 08:32:00 - 2014-06-13 15:48:02
Mıknatıs projeler

  Emlak Konut GYO güvencesiyle üretilen konut projelerine bu hafta yenileri eklendi. İki yıl önce projeleri çizilen Mıknatıs Kent’in kalbi  Bahçekent Flora ile Göl Panorama projelerindeki konutların satışlarına başlandı. Her iki proje de İstanbul’un kuzeyinde kurulan Yenişehir’in yanı başında yükselecek.

İzka İnşaat, Dağ Mühendislik ve Sıtar İnşaat ortaklığıyla, Başakşehir – Hoşdere’de hayata geçirilen Bahçekent Flora, 875 konut ve 200 ticari üniteden oluşuyor. Emlak Konut GYO’nun ihale yoluyla geliştireceği Şehir Parkı’na nazır olarak yükselecek olan projede 1+1’den 4+1’e kadar farklı tipte daire yer alıyor. 300 milyon liralık yatırımlı Bahçekent Flora’da yaklaşık 3 bin kişi yaşayacak. Konutların büyüklüğü 65 ile 187 m2 arasında değişiyor. Lansmana özel fiyatlarla satışa sunulan dairelerin m2 birim fiyatı ise 2 bin ile 2 bin 600 lira arasında değişiyor. Ödeme kolaylığı sunulan projede yüzde 35 peşinatın ardından 26 ay vade ile daire sahibi olmak mümkün oluyor.

ENTEGRE BİR KENT 

İz-ka İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yeşil, “Emlak Konut GYO tarafından örnek nitelikte bir şehircilik anlayışıyla planlanmış bir bölgede konut planlamasıyla insan, bölge parkıyla doğa, ticari alanlarıyla kent birbirine entegre edildi’’ derken Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ projede yüzde 50 ön talep aldıklarını söyledi. Sıtar İnşaat Genel Müdürü Müslim Güzel de projenin teknolojik özelliğiyle dikkat çektiğini kaydetti.

 Emlak Konut GYO güvencesiyle yine Yenişehir’in güneyinde Küçükçekmece Gölü’ne nazır yükselecek 530 milyon liralık yatırımlı Göl Panorama Evleri ise Be - Ma İnşaat imzasını taşıyor.  Bahçeşehir’e en yakın konumda olan proje 1.431 konut ve 40 ticari üniteden oluşuyor. Daireler  ise 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde planlandı. M2’si 2 bin 500 liradan başlayan fiyatlar lansman dönemine özel olarak belirlendi.

Gelecek vaadediyor

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Hoşdere’de iki milyon metrekarelik arsa için önce bir master plan hazırladıklarını ve Bahçekent’in ilk etabını tamamladıklarını söyledi. Bahçekent’in 15 bin konutluk bir proje olarak hayata geçeceğini belirten Kurum, Kuzey Marmara Otoyolu ile 3. havalimanına yakınlığı ve çalışmaları süren Metro hattı ile bölgenin gelecek vaadettiğini söyledi. Kurum, inşaat sektöründe balon olmadığını, Emlak Konut’un konut üretmeye devam edeceğini kaydetti. Be – Ma İnşaat İcra Kurulu Üyesi Halil Durna da, ’’Göl Panorama’nın konumlandığı nokta yatırım açısından büyük potansiyel taşıyor” dedi.

Yazlık evin ucuzu nerede?

Yatırım araçlarının çeşitliliği ne kadar fazla olursa olsun, ülkemizde gayrimenkul hâlâ önde gelen yatırım araçlarından biri. Yazlıklar da bu kategoride. İklim ve doğa özellikleri nedeniyle Ege ve Akdeniz bölgesi ikincil konut açısından en çok tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. İkincil konutların Ege Bölgesi’nde en yoğun olarak görüldüğü bölgeler; Çeşme yarımadası, Ayvalık, Kuşadası, Didim ve Bodrum; Akdeniz’de ise Kemer, Belek, Side, Alanya, Mersin’in Çeşmeli beldesi ile Aydıncık ilçesi arasındaki sahil aksı.

YAZLIK EV FİYATLARI

Bu yıl yazlık evlerin değeri şehirlerdeki konutlarda yaşanan fiyat artışları gibi yükselmedi. En popüler bölgelerde  120 bin liradan başlayan fiyatlar villa konseptli projelerde 1.5 milyon doları buluyor. Tercihte Antalya, Muğla, İzmir ve Balıkesir bölgeleri ilk sıralarda yer alıyor. İstanbul’a yakınlığı ile dikkat çeken Silivri, Tekirdağ, Selimpaşa, Karasu, Maşukiye, Bursa ve Yalova da dikkat çekiyor. Fiyatlar ise şöyle dağılım gösteriyor: Antalya- Bodrum- Kuşadası: 150.000 -  800.000 TL, Tekirdağ- Silivri- Selimpaşa: 90.000 - 500.000 TL, Karasu - Kefken – Çınarcık: 55.000 – 350.000 TL. Yazlık evlerden öne çıkan projeler şöyle sıralanıyor:

ŞEN KIR İNŞAAT 

Referans projeleri Sakarya Karasu’da bulunan Şen-Kır İnşaat, son yıllarda Balıkesir Edremit bölgesinde yazlık konseptli konutlar üretmeye başladı. Dört mevsim oturulabilecek 130 metrekare büyüklüğündeki 3+1 tipi daireler geniş balkonlarıyla öne çıkıyor.

FİLİZ FİDANOĞLU İNŞAAT

 Ağırlıklı olarak Sakarya Karasu’da faaliyet gösteren şirketin son projesi Batıkent bunlardan biri. Projedeki dairelerin fiyatı ise 57.500 ile 90.000 lira arasında değişiyor.

FAAL İNŞAAT

2009 yılından bugüne yazlık konut yapımında uzmanlaşan şirketlerden biri olan Faal İnşaat, Karasu’da sahil hattı boyunca müstakil evler üretiyor.  Kuzuluk Vadi Evleri projeleri arasında.

Konutta ‘baba’ kampanyalar

İnşaat  firmaları, Babalar Günü vesilesiyle düzenledikleri kampanyalarla konut sahibi olmak isteyenlere yeni imkânlar sunuyor.  Metropol İstanbul ( Emlak Konut GYO - Varyap- GAP): Daire sahibi olmak isteyenlere mutlu bir gün geçirmek için 14- 15 Haziran’da geçerli olacak farklı bir kampanya başlatıldı. Buna göre aileleri ile birlikte İstanbul semalarında helikopter gezisine katılacak olan babalar Çırağan Sarayı’nda akşam yemeği yiyecek.

Keleş İnşaat ve Beyaz İnşaat tarafından Basın Ekspres yolu üzerinde inşa edilen Cornerlife Güneşli’de 14 ve 15 Haziran tarihlerinde babalara özel KDV alınmayacak. Peşin alımlarda ise yüzde 12 indirim yapılacak.

Sancaktepe’de Ortadoğu Grup tarafından hayata geçirilen Resim İstanbul’da, babalara özel “Bu kadarını ancak babanız yapar’’ kampanyası düzenlenecek. Kampanyanın detaylarını, 15 Haziran Pazar günü satış ofisinde konut sahibi olmayı düşünen babaları ve ailelerini ağırlayacak olan Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Mehmet Gür anlatacak.  

Sultanbeyli’de inşa edilen Sinpaş Liva Turkuaz projesindeki özel uygulamada ise ev sahibi olanlara 10 bin lira indirim imkânı sunulacak. Sancaktepe’de Sinpaş imzasıyla hayat bulan Köyceğiz projesinde ise lansmana özel yapılan 10 bin liralık indirimin yanı sıra güne özel 10 bin liralık indirim imkânı da sağlanıyor.  Ankara’nın prestijli projeleri arasında yer alan Altınoran’da yüzde 10 peşinatla konut sahibi olmak mümkün oluyor..

Villa yönetimi Blue’ya emanet

İstanbul Yakuplu’da inşaatı tamamlanan West Wall Marina Villaları, Türkiye ve İspanya’dan 3 büyük markayı bir araya getirerek dev bir işbirliğine sahne oldu.  Yatırımcılığını Durak Plus Gayrimenkul’ün yaptığı ve İstanbul’un marinalı tek villa projesi özelliğine sahip olan West Wall Marina Villaları’nın rezidans konseptinde işletmesi için İspanya merkezli uluslararası turizm devi Blue Bay Group ile ön anlaşma imzalandı. Villaların yabancı pazarlara açılmasını sağlayacak olan anlaşma ile West Wall Marina sakinleri, dünyada saygın ve ayrıcalıklı bir rezidans hizmetine erişecek. Anlaşmaya (soldan) Blue Bay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gehad El Ghazaly, Durak Plus Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Muşlu, Blue Bay Grup Başkan Yardımcısı Gonzalo Helvas katıldı.

Göktürk’ün yeni gözdesi

Mimar Hakan Kıran’ın ”gelenekten geleceğe cesur adımlar’ sloganı ile hayata geçirdiği ‘Larus’ markalı projelerin en yenisi satışa çıktı. Larus Loft adıyla lanse edilen proje Göktürk’te yükseliyor. Yatırım değeri 20 milyon dolar olan Larus Loft’ta 1+1, 2+1, 3+1 dubleks ve 4+1 dubleks olmak üzere 4 farklı tipte toplam 119 daire yer alacak. Metrekare fiyatı 2 bin 700 dolar ile 3 bin 200 dolar arasında olan projede daire büyüklükleri 65 ile 182 metrekare arasında değişiyor. Yeni havalimanı ve üçüncü köprü güzergâhına yakınlığı ile öne çıkacak olan projede lansmana özel satış seçenekleri yer alıyor. 24 ay yüzde sıfır faiz avantajının yanı sıra peşin ödemelerde de indirim sağlanıyor. Larus Loft, yüksek tavan ve pencereler ile iç avlu konseptiyle bölgede ön plana çıkmaya aday projeler arasında yer alıyor. Larus Loft‘ta teslimler 24 ay sonra gerçekleşecek.

Selenium Ataköy kazandıracak

Aşçıoğlu İnşaat’ın, Bakırköy’ün Ataşehir muhitinde E-5’e nazır arazi üzerinde inşa etmeye başladığı Selenium Ataköy projesi ilk günden büyük ilgi gördü. Ön satışlarla birlikte 100 dairenin sahiplerini bulduğu proje, 15’er katlı 3 bloktan oluşuyor. Bahçe dubleksleri, loft 1+1’den 5+1’e balkonlu daire seçeneklerinin yer aldığı projenin yatırım değeri 130 milyon dolar olarak açıklandı. Projede metrekare birim fiyatı ortalama 7.500 lira düzeyinde. 6.20 metre tavan yüksekliği bulunan loft dairelerin metrekare birim fiyatı ise 10 -12 bin lira arasında değişiyor. Projeye imza atan Yaşar Aşçıoğlu, yatırımcılara en az yüzde 45-50 oranında prim vaat etti. Deniz manzaralı loft dairelerin öne çıktığı projeye yabancı yatırımcılar da ilgi gösterdi. Galeri boşluğunda panoramik asansörler yer alacak. Teslimler ise, 2016’nın ikinci yarısında başlayacak.

En çok Ruslar konut alıyor

Türkiye’de yılın 5 ayında 12 bin 485 yabancıya, 12 bin 543 gayrimenkul satışı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre, Mütekabiliyet Yasası’nın da çıkmasının ardından yabancılar Türkiye’den yüksek sayıda gayrimenkul aldı. Bu dönemde, 12 bin 485 yabancıya 2 bin 111 arsa ve 10 bin 432 konut olmak üzere 12 bin 543 gayrimenkulün satışı yapıldı. Türkiye’den en çok gayrimenkul alanların başında Rus vatandaşları geldi. Ruslar 55 arsa, bin 580 konut olmak üzere toplam bin 635 gayrimenkulle ilk sırada yer aldı. Rusları, Almanya, İngiltere ve Kuveyt vatandaşları izledi. İkinci sıradaki Almanlar 730 arsa ve 891 konutu mülk edinirken, İngilizler ise 179 arsa ve bin 279 konutu satın aldı. Bu ülkeleri, 69 arsa ve 856 konutla Arap ülkelerinden Kuveyt takip etti. Bu ülkeyi 150 arsa ve 667 konutla Suudi Arabistan, 98 arsa ve 515 konutla da Irak takip etti.

Dumankaya’da ihaleyle taksitli 30 dükkân satılık

2014 sonunda teslim edilecek ve  Emlak Konut GYO  ile  Dumankaya İnşaat  imzasıyla hayat bulan Dumankaya Miks’in ticari üniteleri arasında yer alan 30 dükkân ihale yoluyla satılacak. Açık arttırma usulü ile satışa çıkacak olan dükkânların minimum fiyatı 7 milyon 100 bin lira. Satışlar 20 Haziran 2014 tarihinde, saat 15’te Emlak Konut GYO’nun Ataşehir’deki Genel Müdürlük binasında gerçekleşecek. Dükkânların bedeli ise yüzde 15’i peşin, kalanı 36 aya kadar vade farksız taksitlendirilecek.

Alıcıya 123 ticari alan hazır

Emlak Konut GYO güvencesiyle  EgeYapı Group  tarafından İstanbul Bağcılar’da inşa edilen Batışehir’in Alışveriş Caddesi’ndeki dükkân ve mağazalar için ön talep toplama süreci devam ediyor. Yaklaşık 1 kilometreye varan uzunluğuyla öne çıkan caddedeki 123 dükkânın büyüklüğü 48 m² ile 2 bin 200 m² arasında değişiyor.  EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, değişimin adı parolasıyla başladıkları Batışehir yolculuğunda sona doğru yaklaştıklarını belirterek,’’ İlk etapta yaşamın başlamasıyla birlikte projemizdeki ticari ve sosyal alanlarda da faaliyetlerimiz hızlandırdık. Yatırımcıları 123 dükkân ve mağazanın sahibi olmaya davet ediyoruz’’ dedi.

Buradaki mağazalar kaçmaz

Makro İnşaat-Akyapı Ortak Girişimi  tarafından Kayaşehir’in en işlek caddesinde hayata geçirilen Kayaşehir Anacadde’deki dükkânlar haftabaşında  açık artırmayla satışa sunuldu. 63 adet cadde girişli dükkânın 50’si yaklaşık bir saatte satıldı. Buradan dükkân sahibi olamayan yatırımcılar için iki yeni projede fırsat olduğu belirtiliyor.

Dönüşüm için tarama

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kıyılardaki kaçak yapılaşmaları ve şehirlerdeki kaçak katları Ortofoto Projesi ile takip edecek ve gerekli işlemler anında yapılacak. Bakanlık bu yaz Türkiye’nin 3 boyutlu fotoğrafını çekmeye hazırlanıyor. Havadan görüntü alımı yapabilen özel kameralara sahip uçaklar, Türkiye’nin tüm il, ilçe ve büyük beldelerinde, bütün mühendislik çalışmalarına hassas veri sağlamak üzere havalanacak. Türkiye’nin kentsel gelişme alanlarının 3 boyutlu verileri, google earth gibi yazılımların sağladığından çok daha hassas ve güncel olarak elde edilecek.

Fikirtepe’nin en yenisi Şua

İstanbul’un her iki yakasında da yatırımcısının yüzünü güldüren projelere imza atan Şua İnşaat, Fikirtepe’de 600 milyon liralık yatırımla 700 konutluk bir proje üretecek. Kentsel dönüşüme örnek bir olacak bir konsept geliştiren şirket, 129.500 metrekarelik inşaat alanına sahip olacak proje için ön talep toplamaya başladı. Fikirtepe’nin dönüşümünde rol almanın heyecanını yaşadıklarını açıklayan Şua İnşaat Genel Müdürü Ahmet Sarıcalı, “Burada inşa edeceğimiz projemizle yaklaşık 700’den fazla konut, ofis ve 5 bin metrekarelik ticari alanlar oluşturacağız” dedi.

Kâğıthane’de geniş konsept

Genyap tarafından İstanbul Kâğıthane’nin merkezinde inşa edilen Kâğıthane 7000 projesi, geniş daireleriyle dikkat çekiyor. Kâğıthane’nin merkezinde konumlanan Kâğıthane 7000 projesi, 8 blokta toplam 122 adet daireden oluşuyor. 90 m2 ile 260 m2 arasında değişkenlik gösteren 2+1, 3+1 normal daire tiplerinin dışında 3+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere dubleks daire tiplerine de yer verildi. Dairelerde ankastre ocak, fırın, davlumbaz, bulaşık makinesi ve mikrodalga fırın standartlar içerisinde bulunuyor. Projede daireler, 380 bin liradan başlayan fiyatlarla sunuluyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23