‘Mest ü Hayranım’ albümü çıktı

Esenler ilçesindeki din görevlilerinin oluşturduğu Elhan Musiki Topluluğu'nun ‘Mest ü Hayranım” isimli ilk albümleri dinleyicilerle buluştu.

16 Mayıs 2019 Perşembe 14:34
‘Mest ü Hayranım’ albümü çıktı

 Haber Merkezi 

Elhan Musiki Topluluğu’ndan ramazan ayımızın huşu ortamına uygun çok güzel bir dini müzik albümü geldi. Esenler ilçesindeki din görevlilerinin oluşturduğu topluluk, ‘Mest ü Hayranım” isimli ilk albümlerini dinleyicilerinin beğenisine sundu. Esenler Belediyesi’nin katkılarıyla, Gülniyaz Müzik Organizasyon etiketiyle çıkan albümde Yunus Emre, Kuddusi ve Şemseddin-i Sivasi gibi gönül erlerinin şiirlerine yer verilirken, Şeyh Mesud Efendi, Zekai Dede ve Hüseyin Sebilci gibi önemli bestekarların da besteleri de albümde kullanıldı. 2017 yılından beri Türk Müziği sanatçısı Agah’ın yönetiminde çalışmalarına devam eden Elhan Musuki Topluluğu bu alanda ilklerden olmalarıyla da dikkat çekiyor. Profesyonel bir kadro ile hazırlanan albüm mazi ile atiyi aynı kapak altında birleştiriyor. Elhan Müzik Topluluğu; Abdurrahman Aldaç, Abdurrahman İnan, Bahadır Temiz, Cebrail Özinal, Fırat Akın, Haydar Erenoğlu, Hifzullah Doğru, Muhammed Damar, Mustafa Demir, Ömer Aygül ve Salih Uçar’dan oluşuyor.


Yeni Akit Gazetesi
Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 14:34

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mayıs 2019