Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu istifa etti

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, istifasını TFF'ye sundu.

12 Şubat 2019 Salı 19:10
Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu istifa etti

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, istifasını TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e sundu.

Son dönemdeki tartışmalı hakem kararlarının ardından flaş bir istifa kararı geldi. MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, ciddi tepkilerin ardından istifa etme kararı aldı.

Yusuf Namoğlu, Sporx'e yaptığı açıklamada, son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından dün Ankara'da bulunan Yıldırım Demirören'i arayarak "Başkanım, gördüğüm lüzum üzerine ayrılmaya karar verdim. Bu konuda kararlıyım, geri adım atmayı düşünmüyorum. Yarın sabah, haftalık etap (maç tayinleri) çalışmasını yaptıktan sonra dilekçemi vererek görevimden ayrılacağım" dediğini iletti.

"Henüz resmen istifa etmiş değilim"

Henüz resmi olarak istifa etmediğini vurgulayan Namoğlu, "Henüz istifa etmedim, kafamda bitirdim. MHK üyesi arkadaşlarıma da iletmedim, henüz istifa etmiş değilim. Yarın öğleden sonra istifa dilekçemi resmi makamlara ileteceğim. Sonrasında gerekli açıklamayı yapacağım" ifadelerini kullandı.

Demirören istifasını kabul etti

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in Yusuf Namoğlu'nun istifasını geri çevirmeyeceği ve kabul edeceği belirtildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 19:10

YORUM YAZ

  • Hayri Hayri 8 ay önce
    VAR sisteminin Türkiye'ye gelmesinin sorumlularından biri de Sayın Yusuf NAMOĞLU'dur.Eğer VAR sistemi olmaza idi Başakşehir'in beş altı puanı yok olabilirdi. Beşiktaş ve Galatasaray birkaç puan daha fazla almış olabilirdi. Fenerbahçe en azından küme düşme hattından uzak olabilirdi. Yusuf Namoğlu istifa etmiyor, ettiriliyor. Nedeni ortada.VAR sistemi yüzünden üç büyükler rekabet ediyor görünemedi. Lig Tv dekoder satamaz hale geldi. Yıllarca anadolu takımlarının hakkı yendi de kaç MHK. başkanı istifa etti. Bir Fenerbahçeli ve Sivaslı olarak artık üç büyüklerin haksız yere hak aramalarına karşı çıkıyorum. VAR sistemi askıya alınırsa şaşırmayın. Ya da hakemler daha az VAR'a başvurmaya başlarsa şaşırmayın. Anadolu takımları olayın takipcisi olmalılar. Haklarını sahip çıkmalılar. Yusuf NAMOĞLU dönem bitene kadar da görevine devam etmelidir.
  • MERTMERT8 ay önce
    TFF BAŞKANI DAGİTMELİ....
  • ÖmerÖmer8 ay önce
    İyi oldu bu ülkede işini doğru yapmayanı yargılayacaksın

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019