Meral Akşener’den ‘el öpme’ tepkisi: Genel Başkan'ın namusuna...

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dünkü yemin töreninde İP'li milletvekillerinin Bahçeli'ye hürmet göstermesinden rahatsız oldu. Grup Toplantısı öncesinde partilileri toplayarak rahatsızlığını dile getiren Akşener, "Bizim ilkelerimize uyacak olanlar kalsınlar. Uymayacaklar derhal gitsinler" dedi.

08 Temmuz 2018 Pazar 14:47
Meral Akşener’den ‘el öpme’ tepkisi: Genel Başkan'ın namusuna...

Dğn gerçekleştirilen milletvekili yemin töreninde bazı İyi Partili milletvekillerinin MHP lideri Devlet Bahçeli'yle sohbet etmesi ve hürmet göstermesi, Meral Akşener'i ciddi manada rahatsız etti. Meclis’te yapılan dünkü yemin töreninde Devlet Bahçeli’ye ilgi gösterenleri çok sert ifadelerle uyaran Meral Akşener, "Bizim ilkelerimize uyacak olanlar kalsınlar. Uymayacaklar derhal gitsinler" dedi.

Bahçeli, yemin öncesi MHP sıralarına doğru yürürken İP'e ayrılan bölümden geçti. Bu sırada bazı İP'liler ayağa kalktı, Bahçeli ayağa kalkan İP Mersin Milletvekili Behiç Çelik’in de aralarında olduğu bazı vekillerle tokalaştı. İP Hayati Arkaz, Bahçeli’nin elini öptü. Akşener’in bu görüntülere tepkisi ise çok sert oldu.

"GENEL BAŞKANIN NAMUSUNA KADAR LAF EDENLERE..."

Partililere konuşan akşener tepkisini şöyle dile getirdi:

Ben siyasi nezaketi iyi bilirim. Ancak bu yapılan siyasi nezaket değildir.

FETÖ SÖYLEMLERİNDEN RAHATSIZ OLDU

Partimize; FETÖ’cü, ipsiz sapsız diyen ve hatta genel başkanın namusuna kadar laf edenlere böyle hürmet göstermek siyasi nezaket değildir. Bizim ilkelerimize bağlı kalacak olanlara yanımızda yer alabilir. Uymayanlar derhal İyi Parti’yi terk etsin

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Temmuz 2018 Pazar 14:47

YORUM YAZ

 • Breh, breh, breh...Breh, breh, breh...7 ay önce
  Senin ilkelerin de mi varmış...
 • VatandasVatandas7 ay önce
  Hadi oradan sen kayp ettin.bosuna YORULUYORSUN dedim dinlemedin.
 • corumlucorumlu7 ay önce
  Siz bahçelinin elini değil .... öpseniz yine yetmez sizi gidi dönekler sizi.
 • ahmet yükselahmet yüksel7 ay önce
  yakında İYİ parti diye bir parti kalmayacak...Böyle derme çatma evşirme devşirme emanet hıyanet oylarla gecekondu partisi kurdun.SABAHI BİLEMEM AMA BU DÜKKAN PAZARA KALMAZ KAPANIR Meral hanım sen git millete değil torunlarına çorap ör de elini öpsünler kıskanma.
 • zülfikar64zülfikar647 ay önce
  İhraç etmezsen adam değilsin. harbiden zaten adam değildin. Ne demişti Muharrem İNCE seçimi ADAM kazandı. öyle herkes adam olamıyo hanfendi. Adamın biride BAHÇELİ dir. Adamların eli öpülür her zaman. Demekki yanlış adamların tarafını tuttuğunu anlayan zat doğrusunu yapmış. Bahçeli de ADAM dır elini uzatmış. El öpenlerin çok olsun demiş. Demek ki İYİlerde da adam varmış ki pişmanlıktan mı sevgiden mi el öpmüş. Bizim kültürümüzde el öpmek ayıp değildir bilakis öpülen kadar öpeni de yüceltir vesselam

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Şubat 2019