Milyonlarca memur ve emekliyi ilgilendiriyor! Toplu sözleşme zammı masada

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 12 teklif paketinin masada görüşüldüğünü açıkladı.

16 Ağustos 2019 Cuma 14:44
Milyonlarca memur ve emekliyi ilgilendiriyor! Toplu sözleşme zammı masada

İşçi ile memur sözleşmelerinin kıyaslanmayacağını belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın12 teklif paketinin masada görüşüldüğünü açıkladı.

Hükümet ve memur sendikaları, 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında bir kez daha toplandı.

Toplantı öncesinde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 12 teklif paketinin masada görüşüldüğünü açıkladı.

Yalçın, işçi ile memur sözleşmelerinin de kıyaslanmayacağının altını çizdi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, taban aylığa seyyanen 200 lira, 2020’de yüzde 8+7, 2021’de yüzde 6+6 zam ve birinci yıl yüzde 3, ikinci yıl yüzde 2 refah payı istediklerini, hükümetten de makul bir teklif beklediklerini söylemişti.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Ağustos 2019 Cuma 14:44

YORUM YAZ

 • HadraHadra7 gün önce
  Seçim Meydanlarında 3600 Katsayısını vereceğiz, diye söz verenler, 24 Kasım Öğretmenler Gününden önce açıklanması beklenen ancak, MEB nın dahi cesaret edip açıklayamadığı, Yerel seçimlerden Grup başkanları dahi Ajandamızdadır ancak bir türlü açılmayan Ajandada duran, Hele Şu Memur -Sen nin eski başkanı Mebus olduktan sonra hiç Gıkı dahi çıkmayan Şimdi Başkan bri şey yapacak ha!18 Yıldır Tek başına İktidarı sırtında Taşıyan Mazlum Memur, Öğretmen v e diğerleri Sendikanızı Kuran Merhum Mehmed Akif İnanın Davası Yok ortada, Kanserden gitti Rahmetli, Ruhaniyeti rahatsız ve sızlıyor.Rahmet Erbakan da YOk (Hem Sendikayı Mehmed Akşf İnana Kurdurmuştu, Hem en iyi zammı o vermişti Tek Baaşına İktidarda olmadığı halde), Arkadaş At sahibine göre Kişner demişler! Olmuyor,Olmuyor olmuyor, Bir İstanbul Sözleşmesini bile çöpe atmayan bir anlayış bu kadar davaya hizmet eder?
 • EmekliEmekli7 gün önce
  SSK emeklisinin intibak adaletsizliğini ne zaman gidereceksiniz. Kendinize ve memura çalışmayın işçi emeklileri de askerlik yapıp vergi verdi ve sizlerden daha kötü ve zor şartlarda çalışıp emekli oldu. Onu da burnundan getirip bu enflasyon ortamında maaşını 2000 öncesi sonrası haksızlığı ile kuşa çevirmeyin.
 • 546454647 gün önce
  Ali beyin başkan yardımcılığı hayırlı olsun
 • YAZIKLI YORUMYAZIKLI YORUM7 gün önce
  YAZIKLAR OLSUN. BARİ BU İŞİ TESETTÜRLÜ BİRİNE YAPTIRMASAYDINIZ. BİZE KARŞI YETERİNCE DÜŞMANCA BAKIŞ VARDI, YAPILAN BU ZULÜMLE BİRLİKTE BİZE DAHA KÖTÜ GÖZLE BAKACAKLAR. DİYECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM. HEM ÜLKE KALKINIYOR, MİLLİ GELİR ARTIYOR, HEM DE YAPILAN ZAMMA BAKIN. DÖRT YIL SONRAKİ SEÇİMİ BİZ ŞİMDİDEN KAYBETTİK.
 • turhan efganturhan efgan7 gün önce
  val BU HÜKÜMETTEN HİÇ UMUDUM yok faizve vaiz lobisine kesenin ağzını sonuna kadar açıp kendi vadandaşına cimridavrananlar indellahda hesabını versinlernezaman umut ettiysek hepsinde hayal kırıklığı yaşadık
 • MEHMETMEHMET7 gün önce
  ... BÖYLE PAZARLIK MI OLUR

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ağustos 2019