Mektebim’den Uludere’ye sevgi paketi

Mektebim, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında köy okulu destek projelerine bir yenisini daha ekledi. Mektebim öğrencileri, Türkiye’nin birçok bölgesinde köy okullarına ulaşarak destek oluyor.

14 Mart 2018 Çarşamba 10:36
Mektebim’den Uludere’ye sevgi paketi

Mektebim ile iletişime geçerek öğrencilerinin yaşadığı zorlukları paylaşan Şırnak Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu İngilizce öğretmeni Müşerref Karaaslan,  hazırladığı ihtiyaç listesini Mektebim yetkilileriyle paylaştı. Mektebim Oran Kampüsü yetkilileri, velilerle görüşerek öğrencilerin organize ettiği yardım çalışmasını iki hafta süren bir hazırlık aşamasından sonra tamamladı ve Şırnak’a gönderdi. Tüm sınıflar için kitap, kıyafet, ayakkabı, kırtasiye malzemesi ve benzeri ürünleri hazırlayarak Şırnak Uludere’deki öğrencilere gönderen Mektebim öğrencileri, sevgi kartları hazırlayarak duygularını paylaştı.

MEHMETÇİK DE YARDIM ETTİ

240 ilkokul, 236 ortaokul öğrencisinin bulunduğu okula 1 adette fotokopi makinası gönderen Mektebim öğrencilerinin hazırladığı 70 koliden oluşan destek paketi ilçe jandarma komutanlığında görev yapan askerlerin yardımıyla güvenli bir şekilde okula ulaştı.

Sosyal Sorumluluk projesinin tamamlanmasının ardından Uludere Kaymakamı Mehmet Fatih Yanıkoğlu, yardım çalışması için hazırlattığı plaketi Mektebim Oran Kampüsüne göndererek teşekkür etti.


Yeni Akit Gazetesi

Günün Özeti

Günün Özeti