• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mehmetçik Suriyeli çocuklarla top oynadı

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Rasulayn'ı YPG/PKK'lı teröristlerden temizleyerek bölgeyi huzura kavuşturan kahraman Mehmetçik geçirdikleri zor günleri unutmaları için Suriyeli çocuklarla top oynadı.

2019-11-12 14:45:00 -
Mehmetçik Suriyeli çocuklarla top oynadı

Suriye'de YPG/PKK'lı teröristlerin işgal ettiği bölgelerde uyguladığı zulümden en çok çocuklar etkilendi. Sivilleri acımasızca katleden eli kanlı teröristler birçok çocuğu anne ve babasız bıraktı.

Türk askerinin Barış Pınarı Harekatı ile bölgeyi teröristlerden temizlemesi çocukların yüzünü güldürdü. Kahraman Mehmetçik, Rasulayn'da güvenliği sağlamanın yanı sıra geçirdikleri zor günleri unutmaları için bölgede bulunan çocukların oyunlarına eşlik ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı, Rasulayn'da güvenliği sağlayan Mehmetçiklerin, bölgedeki çocuklarla futbol oynarken çekilen fotoğraflarını Twitter hesabından paylaştı.

Açıklamada, "Kahraman Mehmetçiğimiz Rasulayn'da güvenliği sağlamanın yanı sıra geçirdikleri zor günleri unutmaları için bölgede bulunan çocukların oyunlarına da eşlik ediyor. Çocuklar ise asker selamı vererek Mehmetçiğimize moral ve motivasyon kaynağı oluyor" denildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mikiforov

Allah Mehmetçiğimizin Yardımcısı olsun....Kahpeliğin hüküm sürdüğü Dünyada kalan ''Dünyanın tek Mert ordusunun Mert Neferleridir onlar''.
 • Yanıtla

celil yağmuroğlu

BUNU BİR TÜRKE ANLATMAYA İHTİYACI YOK ÇÜNKÜ HEPİMİZİN İÇİNDE VAR ZATEN BUNU ÖNCE ARAPLARA GÖSTERMEMİZ GEREK .ONUN İÇİN MİLLİ MEDYANIN HEPSİNİ ARAPÇA YAYIN YAPMASI GEREK.BİZİM BEYNİMİZİ İNGİLİZLER BBC ARAPÇA YAYIN YAPIYORDU HANGİ EVE KAHVEYE GİDERSEN GİT BBC RADYOSUNU DİNLİYORDU..NE OLDU OLANLAR OLDU BİR NUMARA EMPERYALİST İNGİLİZ..OLDU..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23