Medine usulü iftar

Yedi Hilal Derneği’nce bu yıl 6’ncısı düzenlenen “Medine usulü iftar”, çok sayıda vatandaşın katılımıyla Şehzadebaşı Camii avlusunda gerçekleştirildi.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 15:24
Medine usulü iftar

Yedi Hilal Derneği’nce geleneksel olarak düzenlenen “Medine usulü iftar”, çok sayıda vatandaşın katılımıyla Şehzadebaşı Camii avlusunda gerçekleştirildi. Bu yıl 6’ncısı düzenlenen iftar programı, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda konuşan Yedi Hilal Derneği Genel Başkanı Salim Sarıyıldız, dernek olarak geleneksel hale getirdikleri iftarda teşkilat üyeleri ve misafirlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Sarıyıldız, derneğin çalışmalarını şöyle özetledi: “Yedi Hilal, geldiğimiz noktada 50’ye varan şubesi, 70’in üzerinde üniversite teşkilatıyla, Türkiye’nin en doğusundan en batısına çalışmalarını gönül dostlarımızın dua ve destekleriyle devam ettiriyor.

Derneklerince başlatılan cami avlusunda iftar programlarının birçok sivil toplum kuruluşuna örnek olduğunu aktaran Sarıyıldız, cami bahçesindeki ilk iftarı 2014’te yaptıklarını, bugün ise Türkiye’nin pek çok farklı ilinde şubeleri eliyle cami merkezli Medine usulü iftar sofralarının kurulduğunu, ayrıca pek çok vakıf ve derneğin de Medine usulü iftar sofraları kurmaya başladığını dile getirdi. Sarıyıldız, “Bizler biliyoruz ki geleceği kuracak olanlar, rahatından vazgeçenler, fedakârlık yapanlar, çoklukla övünmeyenler ilim ve hikmeti kuşanma azminde olanlardır” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2019 Çarşamba 15:24

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Mayıs 2019