Mark Zuckerberg'den Avrupa Parlamentosu'nun çağrısına olumlu yanıt

Facebook'un kurucusu Zuckerberg'in, Avrupa Parlamentosu'ndaki (AP) siyasi grup başkanlarıyla görüşeceği açıklandı.

17 Mayıs 2018 Perşembe 19:02
Mark Zuckerberg'den Avrupa Parlamentosu'nun çağrısına olumlu yanıt

AP Başkanı Antonio Tajani, Zuckerberg'in 22 Mayıs'ta Brüksel'de AP'deki siyasi grup başkanlarıyla bir araya geleceğini açıkladı.

Basına kapalı gerçekleştirilecek toplantıda, kişisel verilerin kullanımına dair konuların görüşüleceğini belirten Tajani, Zuckerberg'in 500 milyon Avrupalının temsilcileriyle buluşacak olmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Tajani, Zuckerberg ziyaretinin, güvenin tekrar sağlanması için önemli bir adım olduğuna işaret ederek, "Vatandaşlar, tam ve detaylı bir açıklamayı hak ediyor" değerlendirmesini yaptı.

Geçen haftalarda, Cambridge Analytica adlı veri analiz firmasının milyonlarca Facebook kullanıcısının hesaplarından izinsiz topladığı kişisel verileri, seçimleri etkilemek için kullandığına dair suçlamalar krize yol açmıştı.

Krizin ardından AP, Facebook'un veri sızıntısı skandalı sonrası özel hayata saygı ve kişisel verilerin korunması konularında, Avrupa'daki vatandaşlara hesap vermesi çağrısını yapmıştı.

Zuckerberg, Nisan ayında da ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi'nde şirketin veri sızıntısı skandalıyla ilgili ifade vermişti.

Kaynak: AA

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 19:02

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Ocak 2019