• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Macron'un Hamas teklifine Rusya'dan sert tepki

Yeniakit Publisher
2023-11-02 12:32:00 -
Macron'un Hamas teklifine Rusya'dan sert tepki

Macron'un İsrail ziyareti sırasında, terör örgütü DEAŞ'a karşı ABD öncülüğünde oluşturulan uluslararası koalisyonun aynı zamanda Hamas'a karşı da mücadele etmesi ve terör örgütleriyle mücadele için bölgesel ve uluslararası koalisyon kurulması önerisine Rusya tepki gösterdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Fransa'nın ideolojik eylemlerinin bazı ülkelerde ve dünyadaki bölgelerde durumun istikrarsızlaşmasına yol açtığını söyledi.

Zaharova, Rus haber ajansı Ria'ya yaptığı açıklamada, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, terör örgütleriyle mücadele etmek için bölgesel ve uluslararası koalisyon kurma yönündeki teklifini değerlendirdi.

Bu teklifin "Orta Doğu'da silahlı çatışmaların gerginleşmesine ve meseleye başka ülkelerin de katılmasına yol açabileceğini" belirten Zaharova, Fransa'nın sorunların "kökünü göremediğini" ifade etti.

Zaharova, şunları kaydetti:

"Paris'in ideolojik eylemleri çoğu zaman ters etki yaratıyor, bazı ülkelerde ve dünyanın bölgelerinde durumun yalnızca istikrarsızlaşmasına yol açıyor. Fransa, bölgede ateşkesin sağlanmasına ve akan kanın durdurulması yönündeki çalışmalara gerçekten katkıda bulunmak istiyorsa, Filistin-İsrail ve genel olarak Orta Doğu meselesinin siyasi ve diplomatik araçlarla çözülmesi gerektiği yönündeki pozisyonumuzu destekleyebilir. Bu nedenle İsrailliler ile Filistinlileri tüm tartışmalı konuları görüşmek için doğrudan müzakereleri hızla başlatmaya çağırıyoruz."

Mariya Zaharova, "İsrail ile barış ve güvenlik içinde yaşayan Doğu Kudüs'te başkentiyle 1967'deki sınırlar içinde bağımsız Filistin devletinin oluşturulmasından yana olduklarını" bildirdi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 24 Ekim'de İsrail ziyareti sırasında, terör örgütü DEAŞ'a karşı ABD öncülüğünde oluşturulan uluslararası koalisyonun aynı zamanda Hamas'a karşı da mücadele etmesi ve terör örgütleriyle mücadele için bölgesel ve uluslararası koalisyon kurulması çağrısında bulunmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ankaralı

Evet Gazze'de enkazdan çıkan Filistinlilerin Allah'a tevekkül etmeleri üzerine, binlerce batılı insan Kur'an alıp, okumaya başlamışlar ve çoğu da Müslüman oldu.

Ankaralı

Emmanuel Macron denen soytarı sirk palyaçosu! provokatör Işid (Deaş) ile vatanın savunun Hamas'ı ayna kefeye koyma öküzlüğünü gösterme. Birisi İslam devletinin Suriye'de kurulmasını engelleyen Amerika ajanı provokatör örgüt Işid, diğeri ile vatanını, halkını savunan ve bu uğurda binlerce şehid veren Hamas. Ağzını topla ağzını yırtarım zavallı aşağılık kompleks yaşayan Emmanuel Macron.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23