Seçim 2019 Sayfası

Macron'dan beklenmeyen 'euro' çağrısı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, euro bölgeleri için reform çağrısı yaptı. Macron, Avrupalıların bir yol haritası üzerinde acil mutbakata varması gerektiğini söyledi.

17 Nisan 2018 Salı 13:10
Macron'dan beklenmeyen 'euro' çağrısı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa Birliği Parlamentosu'nda yaptığı açıklamada euro bölgesi ve ekonomik birliğinde reform için Avrupalıların bir yol haritası üzerinde acil mutbakata varması gerektiğini açıkladı.

Macron, daha verimli kullanılması şartına bağlı olarak Fransa'nın Avrupa Birliği bütçesine katkısını arttırmaya hazır olduğunu da söyledi.

Avro Bölgesi’nde Avrupa Ekonomik Araştırmalar Merkezi (ZEW) Ekonomik Güven Endeksi, nisan ayında 13,4 puandan 1,9 puana gerilemişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 13:10

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Nisan 2019