Liseli gençler ‘buluş’la buluştu

ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları bünyesinde eğitim veren ODTÜ Lisesi, bu yıl 4.

25 Nisan 2019 Perşembe 10:09
Liseli gençler ‘buluş’la buluştu

ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları bünyesinde eğitim veren ODTÜ Lisesi, bu yıl 4. kez düzenlenecek olan ODTÜ Lisesi Ulusal Forumunu (OLUF19) düzenledi.İlkinin 2003 yılında düzenlendiği OLUF her yıl önemli konuklara ev sahipliği yapıyor. ODTÜ Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen organizasyonda birbirinden farklı birçok komite düzenleniyor. Dış ilişkiler, insan hakları, ekonomi, teknoloji, çevre, enerji, işçi güvenliği, kadın hakları, eğitim ve çevre olarak toplamda on komite yer alıyor.


Grup Ofis Marka Patent’in sponsor olduğu teknoloji komitesi kapsamında ise genç beyinler teknoloji, buluş ve patent konularında bilgilendirildi ve geleceğin buluşçularına ışık tutuldu.


Bilgilendirme sonrasında Grup Ofis Marka Patent Genel Müdürü Cenk Sevinç yaptığı konuşmada; sınai mülkiyet ve teknoloji geleceğe yön verecek, genç yaştaki arkadaşlarımızın bu konudaki ilgisi ve merakı bizleri çok mutlu etti. Erken yaşta vardıkları farkındalık ile güzel işlere imza atacakları şüphesiz, her zaman yanlarındayız, dedi.


Toplamda üç gün süren etkinlikte Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen öğrenciler yaşadığımız çağın sorunlarına çözüm arayıp, yeni projeler geliştirdiler.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 10:09

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019